Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire fontos a szoptatás maga?

Mennyire fontos a szoptatás maga?

Figyelt kérdés

Az a fontos, hogy anyatejet kapjon, vagy az is fontos, hogy ciciből kapja ezt meg? Lesz bármi hátránya abból, ha a tejet lefejem és úgy kapja meg üvegből?

(Ugyanúgy ölelem közben, beszélek hozzá, puszilgatom, stb.)



2013. dec. 10. 12:52
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

Nekem is nehezen ment az elején nekem is sebesre szívta a bimbóm a kis fiam , de felkészültem a kórházban vittem magammal mellkenőcspt és amíg a babát fürdeték és nem volt velem az alatt a 2 óra alatt bekentem a cicim és próbáltam piheni. Csak bimbóvédővel tudtam az elején adni neki a cicit, aztán amikor haza jöttünk kb egy jó 3 hétig kentem a kenőcsel és szoptattam a bimbóvédővel aztán amikor meggyógyult bimbóvédő nélkül adtam neki a cicim. Én is bepánikoltam az elején mert a hülye fejemmel hallgatam anyumra aki soha nem szoptatott max 2 hétig elmentem a házi orvoshoz és mondtam neki szerintem nincs elég tejem kérdezte miért? Mondtam lefejtem hogy amíg eljövünk az orvoshoz tudjon enni cumisüvegből mert azért a villamoson csak nem veszem elő a cicit úgye . Nah szóval mondtam neki hogy 40ml fejtem le és elötte adtam neki cicit mielött elindultunk. Mondta ajaj van önek teje . Mondtam azért írjon fel nekem tápszert hátha eljön a hétvége és netalántán elapad a tejem vagy nem lesz. Mondta szoptasam tovább a picit ne aggódjak lesz tejcsi . Szóval haza jöttem és igény szerint szoptatom azóta is . Neki is szokott olyan lenni hogy cicizik és fél óra múlva megint kéri akkor megint rászoktam rakni , legalább is az elején így volt, most 3 hónapos és álltalában 2 és fél 3 óránként kéri már a cicim. Szerintem lehet közben lazítani tv ek .

Jah a méregetés meg szerintem hülyeség.Nekem nincs mérlegem. Az első hónap után amikor mentem dokihoz lemérte 1 kg hízott , második hónapban úgy szintén.

Azóta néha amikor jön anyukám kérdezi cicizik csak a fiam mondtam igen . És folyadék? Mondtam előtej elég neki arra hogy a szomját oltsa hiszen csak anyatejes. Számára ez felfoghatatlan mármint anyukámnak.

Már van egy 6 éves kislányom vele sajnos csak 1 hónapig tudtam szoptatni ő sajnos nem tudta bekapni a cicim csak bimbóvédővel elmentünk itthonról kicsit és elfelejtettem elvinni magammal a bimbóvédőt és bedurantak a cicijeim és persze vasárnap volt nem volt gyógyszertár hogy vegyek útközben egyet és mire haza értem tejlázam lett akkor azt mondták nekem egy nagyon okos mármint úgye nem volt az hogy nem lehet rátenni úgy a babát a cicire pedig igen is rá lehet tenni . A lényeg ezzel azt akartam leírni neked hogy ahhoz képest hogy 2 gyermekes anyuka vagyok én is nagyon kezdő vagyok a szoptatás terén de próbálkoztam és hidd el sikerel jársz .


6 éves kislány, és 3 hónapos anyukája

2013. dec. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:
Anyukám 3 hónapig szoptatott, és nekem is az ő tanácsai voltak mérvadóak eleinte. Azt mondta, már rég 3 óránként kéne ennie, és ezért is éreztem azt, hogy kevés a tej, mert így volt, hogy fél-egy óránként kérte, és este sem aludtunk sokat. Szerinte meg ilyen idős korra én már átaludtam az éjszakát, és rosszul csinálok valamit, ha az én babám éjjel is folyton éhes. Azt hiszem, meg lesz a harcom vele, hogy márpedig én lehet, hogy óránként fogok szoptatni a következő hetekben, hónapokban. Hallgathatom majd, hogy elrontom... :-/ de a legfontosabb, hogy a babámnak jó legyen. Mióta kiírtam a kérdést 4x szopizott, teljesen változó időközönként. Szopi után nem ment a leszívás, annyi jött csak utána, hogy összekenje az üveget. Nem mérvadó. Csak reménykedem, hogy elég neki, és helyesen cselekszem.
2013. dec. 10. 18:57
 33/39 xStefix ***** válasza:

Ezek a körök nekem is megvoltak. :) Én se szopiztam anno tovább, 3 óránkénti szoptatás, tápszer és korai hozzátáp miatt... Hiába mondtam anyumnak, hogy nolám, én mégis tudok rendesen szoptatni a saját fejem után (ráadásul sokáig), még a második gyereknél is volt egy-két megjegyzése. Nemtom, talán ez az 5 év meggyőzte már róla, hogy mégis lehet valami az igény szerinti szoptatásban, bár ők már nem ennyire rugalmasak. Meghát én már néha azért kapom, mert fú, nem biztos, hogy olyan jó évekig szoptatni.. szóval nekik néha sehogy se felel meg. ;)


Csak így tovább, bátran és odafigyelve. :)

2013. dec. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 xStefix ***** válasza:

Hát akkor: az én fiam 4 hós koráig óránként szopizott és volt hogy esténként negyedóránként is, mert már nyügis volt fürdés előtt. De nem izgatott a dolog, mert ő így volt elégedett és gyönyörűen fejlődött. Alig sírt az első életévében, részben talán ennek a gondozási módnak is köszönhetően.

Azóta mondjuk bepótolta már, mert épp szepaszorong és öntudatára ébredt... dehát ez is normális ilyenkor. :)


Remélem, ezek a kis történetek is csak erősítenek téged önmagadban. ;)

2013. dec. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

a kislányom is császárral "született2 a 41. héten indították be méhszájérleléssel 2x is, de csak nem akart megszületni, így vágtak. A kórházban egy takarítónő mesélte el a kálváriáját, hogy neki is 10 nap után lett teje. Szépen leült az ágyam mellé, mert látta, hogy sírok. A csecsemősök nem segítettek, ak egyik odajött, megnyomta a mellemet, és azt mondta a kijövő pár csepp előtejre:- Ez semmi! és kiment. A kisbaba mindig velem volt, így amikor megnyikkant mellre tettem. Nekem is sebes lett, vérzett, kérdeztem mi legyen, az egyik azt mondta, eszembe se jusson szoptatni, mert ha visszabukik, és benne lesz a vér, akkor azt hiszik a babának van baja. A másik meg mondta, ha nem nagyon fáj, nyugodtan szoptathatom annak ellenére, hogy sebes a mellem. Szóval az egészségügy sajnos nem ad sok segítséget. Inkább tápszert írnak, mert az egyszerűbb. Hisz a tanácsadás sokkal több időt ölel fel, egyszerűbb a recept felírása.

Szóval sokat sírtam, rossz anyának éreztem magam, mert nem tudom megfelelően táplálni, fájt a mellem, sírt a Pici. Borzasztó időszak volt az első pár hét. De megéri megpróbálni... Igen, nem azonnal lesz eredmény, 1-2 hét is eltelhet. És igen, a lelkiállapottól is függ...

Jajj nagyon nehéz, de az első 6-10 hét csak intenzíven erről szól, és akkor tényleg működik. Aztán a baba is megszokja, hogy anya mindig itt van. Majd ahogy a baba fejlődik, ő sem akar mindig cicin lenni (persze lesznek időszakok, amikor visszatér hozzá).

Aztán ha mellre kerül, és belealszik, akkor lehet hogy pont erre vágyott, és nem enni akart, csak megnyugodni az anya közelében.

Szóval nálunk is sokszor belealudt, az javasolták a kórházba, finoman simizzem az állát, hogy megébredjen. Hát nem tudom, lehet hogy ez nem jó ötlet, mert a baba épp elalváshoz kéri az anyuka segítségét...

A legjobb recept mindig ha a baba sírni kezd, ha cicire tesszük, mert ez megnyugtatja, táplálja, és érzi az anya közelségét. Persze előfordul, ha nagyon sír, akkor a cici sem kell neki, ilyenkor meg kell nyugtatni. De ha még sem cici kell neki, hanem egy kis móka, akkor az kiderül, mert reklamálni fog, ha a mellel kínáljuk... Csak pár nap- hét kell mire tényleg összeszokik a "párosotok". Ezért kell minél több időt együtt tölteni, mert csak így tud működni. Aztán ha beindul a hormonműködés... Az első ilyen hormon-hullámnál olyan boldogságot éreztem; akkor értettem meg az egész anya-baba szimbiózisát...

Kitartás! Remélem sikerül!!!

2013. dec. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok bíztatást és segítséget! :)))

Az éjjel (számomra meglepő módon) csak 2x keltünk, harmadszorra már reggel :) Kitartóan szopizott majd aludt hosszan. Ma reggelre a jobb mellem fel akar robbanni, annyi van benne. A bal még nem reagált, de már ez a jobb oldali is annyira bíztató, hogy sírni tudnék. Pedig csak tegnap délután, a kérdés kiírása óta szoptatom akkor, amikor kér és nem időre, előre lefejt és kigondolt mennyiséggel. Úgy látom, legalább a bal mellem életre kelt, nagyon-nagyon örülök! Köszönöm, és folytatjuk ma is a gyakoribb szoptatást (nem is értem, ezt a 3 órát ki találta ki és miért erőltetik már a kezdetektől az idősebbek, mint a szentírást??)


Mindenkinek olyan vidám reggelt kívánok, mint a miénk volt!:)))

2013. dec. 11. 08:03
 37/39 anonim ***** válasza:
31 es voltam gratula :)
2013. dec. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 xStefix ***** válasza:

Ugye-ugye, tessék csak hinni a tapasztalt anyukáknak! ;)

Nagyon örülök és csak így tovább! Ezek az "apró" sikerek adják meg a motivációt és önbizalmat a folytatáshoz. Ügyesek vagytok! :)

2013. dec. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Azért erőltetik anyáink, mert ők ezt tanulták. Fejtek, mert akkor pontosan tudták mennyit eszik a gyerek, ettől persze gyorsan elapadt és tápszereztek, mert újdonság volt. A 3 óra pedig szentírás...., de ma már tudjuk, hogy ez nem így van. A három gyerekemből kettő császáros volt, és ugyanúgy volt tejem, mint aki rendesen szült. Otthon voltak hullámvölgyek, de akkor rajta hagytam, hagy szopizzon alvás közben is..., ill. gyakrabban mellre tettem....végül is 2 évig szopizott a legkisebb. Sokat én sem fejtem, annyi nem volt... Aztán persze egy párszor kisebesedett a mellem, mert pl. 5 hónaposab foga volt és harapott :), de gyorsan begyógyult és megtanulta, hogy nem szabad harapni...

Kitartást, megéri...

2013. dec. 12. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!