Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális dolog, hogy egy...

Normális dolog, hogy egy 6hónapos baba 3x eszik éjjel?

Figyelt kérdés

6hetes korától elhagyta az éjszakai evést, és csak hajnal 5-6körül evett, majd 10kor keltünk. Kb 4hónapos kora óta rengetegszer felkel éjjel és enni is kér. Tejem van bőven, tejtesónak is jut. Nappal igény szerint szoptatok. Előtte félig-meddig időre szoptattam, vagyis néztem az órát,3óránként igyekeztem megkínálni, de természetesen Ő alakította. Megesett, hogy 2óra telt csak el. Mostanában viszont elég sűrűn megkínálom. Lehet ezzel rontottam el? Azóta csinálja.

Rengeteget mozog nappal, kúszik,forog ide-oda.

Hogy szoktathatom le erről? Semmi bajom ha fel kell hozzá kelnem, de picit soknak tartom, hogy 3x eszik. (23.00,2.00,4.30, ès 6.30kor kelünk) kezdek nagyon kimerülni. Bàrmilyen tippet elfogadok!



#szoptatás #altatás #éjszakai evés #igyény szeriti szoptatás
2014. jan. 6. 12:47
1 2
 11/18 xStefix ***** válasza:

Szerintem minden rendben van, csupán fejlődik a babád. ;)

Ezt olvasd el, mielőtt nekikezdesz este beetetni vagy éjjel itatni (amivel tényleg kialakíthatsz nála egy hosszabb távon macerásabb szokást):

[link]


Az enyém másfél éves, de még mindig szopik 2-3x éjszaka. Én nem aggódom emiatt, majd leszokik, ha megérik rá. Igaz, hogy ő velem alszik, így sokkal kényelmesebb mindenkinek. Csak ezt mondjuk születéstől érdemes csinálni, akkor van ideje megszokni; így menet közben már nem biztos, hogy jó néven veszi..

2014. jan. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Próbáltam az elején is, de akkor sem volt hajlandó velem aludni, meg légzésfigyelőt használunk, emiatt volt a bölcső.

Azért fura,mert mindenhol azt olvasni, hogy 6hónaposan már át kellene aludnia az éjszakát. Anyum mesélte, hogy bátyjám is másfél éve koráig szopizott éjszaka is...

2014. jan. 7. 18:21
 13/18 xStefix ***** válasza:

NEM KELL! Kukába az ilyen könyvekkel! A babák nem olvassák a gyereknevelési okosságokat és nem robotként működnek.

Olvasd csak el a fenti füzetet, meg fogsz nyugodni. ;)

2014. jan. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
39%
Nem kell sok időt eltölteni az itteni kérdések és válaszok olvasásával ahhoz, hogy kikristályosodjon az emberben a következő. Itt kétféle anyuka van (nagyvonalakban). Van a józan eszét követő, gyerek előtti életét, gondolkodását, józanságát és nem utolsó sorban igényességét elfelejeteni nem akaró anyuka, és van a... nevezzük másik típusnak. A "másik" típusú anyuka a gyereke életének korai szakaszában tanácsokat ad. Ne mérgezd a gyereket tápszerrel! Kösd magadra a gyereket, hadd érezze hogy még mindig a hasadban van! Aludjatok együtt! Ez a gyerek igénye. Stb. Aztán eljön az a korszak a gyerek életében, amikor ilyen "másik típusú" anyukák elkezdenek kérdezőkké válni. "Mit tegyek, 4 éves a gyerekem, és köztünk alszik. Nem tudunk pihenni a férjemmel, és már 6 hónapja nem szexeltünk." "Mit tegyek, a gyerekem 'igénye' 2 óráig szopni, 2 óránként?" "Mit tegyek, 3 éves, és nem akar leszokni a szopásról, pedig már óvodás." "Mit tegyek, a gyerekem egy éves, és semmit nem eszik meg, csak anyatejen él. Igaz, óránként szoptatom 5 hónapja, mert ez az igénye, és a hozzátáplálást se erőltettem." Nos. Döntse el ki-ki maga, melyik táborba szeretne tartozni.
2014. jan. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Rengeteget segített a válaszod,köszönöm! Megvilágosodtam és gyökeres változáson ment át az életem!

Kifelejtetted a "megkeseredett,mindenkit utálok" típust, amibe Te tartozol. Legközelebb a hasznos tanácsokat azoknak osztogasd,akiket érdekel is. Köszi

2014. jan. 9. 07:30
 16/18 xStefix ***** válasza:

Kérdező, pacsit ide. ;)


Én a másik anyuka-fajba tartozom, de soha nem voltak még ilyen jellegű gondjaim. Ritka kivétel volnék? Hm.. nem hiszem, csak tudom, hogy mit miért és hogyan csinálok.

2014. jan. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nincsenek "ilyen jellegű gondjaid", mert megkeresed azokat a platformokat, ahol hasonlóan gondolkodó bizonytalan, és (az élet más területein) sikerélmény nélküli nők hasonló nézetei megnyugtatnak arról, hogy a következetesség hiánya (és ennek minden következménye, amiket felsoroltam korábban) nem gond. Sajnos, nagyon sok ilyen anyuka van, szóval abban biztos vagyok, hogy mindig lesz kereslet erre a fajta "segítségnyújtásra", és ők bizonyára téged is doppingolnak. Szegény kérdező is, ahelyett,hogy tanulna a történtekből (már a kérdésben is benne van, hogy tart tőle, hogy ő rontotta el azzal, hogy a sok LLL mágus tanácsának megfelelően folyamatos cicizésre szoktatta a gyereket), egyből hepciáskodik ahogy meghallja az igazságot. Kedves kérdező! Amitől a kérdéseben tartottál,az sajnos igaz. Nem, nem "normális" dolog, hogy egy 6 hónapos 3x eszik éjjel. Kivéve, ha beteg, vagy valami nagy trauma érte (meg persze ha az édesanyja nem elég határozott a kérdésben). A jövőben következetesebben állj a szoptatáshoz, elvégre nagyobb gyerek korában sem szeretnéd, ha egész nap folyamatosan nassolna (xSx, kérlek szórakoztass minket a "szoptatás nem is etetés, hanem igazából egy mágikus kapocs, mely számodra ideális esetben a gyermeket 10-12 éves koráig az anyjához láncolja-jellegű szösszeneteiddel). Az emberszeretet kérdésén és a személyeskedésen nagyvonalúan túllépek. Szívesen!
2014. jan. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 xStefix ***** válasza:
Akkor tipegj másik kérdéshez a baromságaiddal, itt senki nem kíváncsi rá.
2014. jan. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!