Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sós a tejem. Mitől lehet?...

Sós a tejem. Mitől lehet? Teljesen elapadok?

Figyelt kérdés
Kislányomat sajnos csak 2 hetes koráig tudtam jóllakatni a tejemmel, utána annyira csökkent a mennyiség, hogy tápszeres pótlásra volt szükség. Kb. 3 hós korától csak tápszert kap, mert azóta nagyon kevés tejem van, de naponta mellre veszem (hiszen minden cseppje aranyat ér), hogy ha nem is lakik jól, de érezze, milyen összebújni anyával. Azonban pár napja észrevettem, hogy néha-néha kiköpi, aztán egyszer megkóstoltam: teljesen sós volt! Mitől lehet? Az a kis tejem is el fog apadni? Mitől lehet sós a tejem édes helyett? A terhesség szinte kizárt, mert utánaolvastam, csak a 4. hónaptól változtatja meg az ízét és akkor sem sós, hanem kesernyés-savanykás ízt kap.
2009. nov. 30. 21:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Amúgy nem menstruálok (hallottam, hogy akkor is megváltozik a tej íze), sőt, 2 hete késik. Amióta pedig a kislányom megszületett, már 5 alkalommal volt meg a menzeszem (most 8 hónapos), szóval nem hinném, hogy az a pár csepp tejem, ami még megvan visszatartaná a vérzésemet.
2009. nov. 30. 21:47
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Akkor lehet, hogy babát vársz.

Végülis nem mindig a nagykönyv szerinti időben változik meg tőle a tejci íze.

2009. nov. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Első vagyok:

tesztet nem csináltál?

(Én múltkor már majdnem. Pedig csak pár napot késett.)


4 hós baba anyukája

2009. nov. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a fiamat 21 hónapig szoptattam, a végén már csak 1 cici kellett neki , a másikban nekem is kicsit sós volt a tejem. Nem voltam terhes.

Most a kicsit szoptatom, aki majdnem 9 hónapos, nekem is meg volt már ötször, de a babám semmit nem vett észre.

2009. dec. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok. Tesztet kettőt csináltam, mind negatív lett. Terhesség kilőve. Akkor tényleg el fog apadni, azért sós a tejem. :(
2009. dec. 1. 10:44
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!ha sós ízt érzel a tejcsidben,nem jel az elapadásra.A csapvizetek lehet a ludas a dologban.Nekem pár napra vált enyhén sós ízűvé a tejcsim(el se fogadta a fiam)amikor a Mátra környékén nyaraltunk,és az ottani vizet fogyasztottam.Az orvosom véleményére alapozom a feltevésem.Érdemes volna kipróbálnod hogy pár napig csak palackozott vizet innál,tedd minél gyakrabban cicire a babád!Egyébként még soha nem hallottam hogy jele volna az elapadásnak...
2009. dec. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A csapvíz ennyire megváltozott volna? Mondjuk én csak főzéshez használom, meg kávéhoz (nagyon alacsony a vérnyomásom 80/60 körül) hetente 1-2 alkalommal főzök, mert sajnos nincs sok időm. Inni szűrt vagy rostos gyümölcsleveket szoktam, néha kakaót. Régen is ugyanabból a vízből főztem, nem tudom, mitől változhatott meg. Mindenesetre ijesztő, hogy ennyire befolyásolja a tej ízét.
2009. dec. 1. 11:54
 8/11 anonim ***** válasza:
Kédezd meg Eszter szoptatási tanácsadót,a www.nlcaffe.hu oldalon.Nekem is sok jó tanácsot adott. A szakértő válaszol címü blokkban.
2009. dec. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! A 11:26-os vagyok...Sőt, minden étel és ital változtathat az ízén.Alaposan vedd szemügyre a saját magad által fogyasztott ételek és italok tartalmát.Talán találsz rá választ,de tényleg jó ötletnek tartom én is ,ha itt az interneten keresel fel szoptatási tanács adót,aki pontos választ adhat.Nagyon szimpatikus volt amit irtál arról hogy azért cicire teszed babád ,hogy érezze milyen is össze bújni anyával.Őszintén reméllem hogy még hosszú hónapokig csurran,cseppen a jóból babádnak és te ne aggódj,mert az aggodalmaskodás inkább árt a tejcsidnek!
2009. dec. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most jut eszembe: néhány napon belül 2X is ettem gyorséttermi kaját! Levelezőn egyetemre járok és amikor este hazaérek, nincs kedvem főzni, a férjem meg nap közben nem eszik mást, csak szendvicset, így maradnak a gyorskaják (pláne, ha már megette az összes otthoni ételt). Ilyenkor hamburgert eszünk, pedig nem nagyon szeretem. Amúgy tegnap mintha édesebb lett volna a tejem, legalábbis Lea szívesebben szopizott, el is aludt rajtam. :)
2009. dec. 3. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!