Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vannak itt olyan anyukák,...

Vannak itt olyan anyukák, akiknek csak anyatejes babái nem duplázták meg a súlyukat 6 hónapos korukra? A gyerekorvos mit mondott erre?

Figyelt kérdés
2009. dec. 2. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Semmit.

Lányom 3,95 kilóval születtet és 6 hónaposan nem volt 7900 kiló, csak 6810.

8 hónapos korára lett 7910 kiló és 76 cm.

Ez nem szentírás, sőt szerintem hülyeség.

2009. dec. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk 3880nal született most mértük tegnap 7610 volt szóval majdnem elérte a duplát de viszont nálunk a doki is meg a védőnők is állandóan azzal vannak hogy nagyon nagy gyorsan nő. Viszont nem tudom miért akkora babák vannak rajtunk kívül nem tudom miért. Meg ahogy olvastam a válaszokat nem értem miért mondják.
2009. dec. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A lányom 3,29 kg-al született és 6 hónaposan éppen csak 6 kg volt. Nekem nem mondott semmi rosszat sem a védőnő, sem a doki.

2009. dec. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze,semmit nem mondott sem a védőnő sem a doki.

A lányom 4 kg-val született(3770-nel jöttünk haza),és 6860 g volt 6 hónaposan.

2009. dec. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A lányom 3900 grammal született, 5,5 hósan 7 kiló. A védőnő azt mondta hogy ez teljesen rendben van mert a nagy súllyal született babák lassabban híznak, és ez így van rendjén. A duplázás átlagos, 3500 grammal született babákra érvényes, tehát 2X3500= 7000 gramm, ez az átlagos elvárható súly félévesen.
2009. dec. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam sem duplázott. 4080 grammal született, fél évesen 7500 gramm volt, most 10 hónapos múlott és 8540 g. Szóval egy évesen biztos, hogy nem fog triplázni.
2009. dec. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Múltkor olvastam, hogy ez már rendkívül idejétmúlt dolog. Sőt már a kiskönyvben a percentilis ábrák is teljesen mások, mint két éve voltak.

Mert ez az elavult nézet akkorra volt igaz amikor a babák két hónapig szopiztak, aztán rögtön kapták a főzelékeket és kisebb testsúllyal születtek. A cscsemőorvos barátnőm kinevettett mikor erről kérdeztem.

A szoptatott babákra pedig egyáltalán nem alkalmazható. A percentilist kell megnézni ha nem süllyed asszem három alá, addig nincs gond.

2009. dec. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!