Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyóssal vitázok szerintetek?

Anyóssal vitázok szerintetek?

Figyelt kérdés
1 hós lesz a babám hétfőn. Vannak napok mikor nyűgösebb vagy a front, de nem hasfájós. Szépen szopizik rengeteget hízott már. A lényeg az, anyós letámadott, hogy biztos szomjas és főzzek neki teát és adjam neki kis cukorral és citrommal. Én ellen vagyok ennek így meghallgattam és mondtam,hogy nem mivel elég a tejem. Szerintetek?
2014. jan. 18. 22:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Az ilyen pici babának egészen biztos az anyatej. Akkor lehetne csak indokolt a pótlás, ha 40 fok lenne, de akkor is forralt vízzel kéne megkínálni. Cukros dolgokat szerintem 1 évig nem kell kapnia, cukros folyadékot pedig még utána sem. A citrom pedig nagyon allergizálhat, a védőnő a lelkemre kötötte, hogy újszülöttnek szigorúan tilos adni, mert légzésleállást is okozhat.
2014. jan. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
jól tetted... tej a szomjúságot is oltja nem csak az éhséget... ha picit nyűgösebb szoptathatod picit, hátha tényleg csak szomjas de semmiképp se cukros teával itasd.. legalábbis én is ellene vagyok ennek :) akkor már forralt-lehűtött víz...
2014. jan. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%

Nyáron született a babám a nagy kánikulában, cukros citromos vizet kaptak a kórházban, minden babának be volt készítve a cumisüveg, s benne az innivaló, s a főorvos, és a gyerek orvos őírta napi 1-2 dl meg kell igyanak, otthon is.

Nem adtam, mert volt elég tejem, de már bánom, mert itt van, 7 hónapos múlt, semmit nem iszik meg cumisüvegből, pohárból, semmiből.

Ez akkor gondd, mikor megyünk valahová, s nem mindenhol lehet szoptatni.

Lányomnak adtam teát, vizet, nem is volt cumisüveg gondunk.

Most így utólag nagyon bánom!!!

2014. jan. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Sokkal egyszerűbb meghallgatni aztán bólogatni és nem adni úgysem tudja meg a büdös életbe.
2014. jan. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Védőnô is elmondta, hogy a citrusfélék allergizálnak. Amíg van tejem csak azt adjam neki. De majd a 4. Hónaptól megpróbálom majd a babavizet. A cumit gyűlöli, fejni nem tudok. Kanállal adott vitaminos tejet kiköpi csak akkor hagyja ha simán a szájába adom. Anyós meg csak jót akarna, de rám akarja erőltetni az akaratát. Meg hogy ő már 2 hetes kortól adta a grapefruit levet...nem tudom mennyi köze lehet ennek ahhoz hogy párom rengeteg mindenre allergiás.
2014. jan. 18. 22:48
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Cukros teára egyértelmüen nincs igénye egy 1 hónapos babának. Viszont forralt vizet nyugodtan adhatsz neki ha gondolod. Anyósoddal ne foglalkozz,a veszekedések elkerülése miatt hallgasd meg, aztán ugyis az lesz amit Te adsz neki.
2014. jan. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

"adta a grapefruit levet"


Semmi mert,akkor adott neki grapefruit levet amikor te. Még banánt is csak karácsonykor lehetett venni ha szerencsés volt nem, hogy grapefruit levet.

2014. jan. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

Én anyukámtól kaptam meg, hogy gyerekkínzás amit csinálok, mert két szoptatás között jól meg kéne teáztatni,persze a teába jó sok cukor kell. Engem is úgy nevelt fel, mondtam is, hogy igen, édike is voltam, ahogy már piciként soroltam, hogy hány lyukas, hány egészséges és hány csonk fogam van.


Az enyémek 6 hónapos korukig csak anyatejet kaptak, néha ha nagyon meleg volt egy-egy korty vizet. Egyébként előfordult, hogy el kellett mennem, cumisüvegből simán megitták az anyatejet és amikor hazaértem akkor rácuppantak a cicire. Nem törvényszerű, hogy a szoptatott gyerek nem tud cumisüvegből inni.

2014. jan. 19. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
Most olvasom, hogy grapefruit levet adott... hol, melyik országban? Mert én 40 vagyok, 10 évesen szerintem azt sem tudtam mi az, arra emlékszem, hogy egyszer láttam egy hatalmas sort, kérdeztem anyámtól, hogy mire várnak az emberek és azt mondta, hogy banánt árulnak.... Hol vette a grapefruitot?
2014. jan. 19. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagyimnak van sok hasznos tanácsa. (ja, meg a védőnőmnek, hogy 1 hetes gyereknek adjak garzon teát). Mondd el neki, hogy sokat fejlődött a tudomány, és ma már azt javasolják, hogy ne adjanak a picinek anyatejen kívül semmit. A nagyit az győzte meg "tudományosan", hogy az anyatej védőréteggel vonja be a bélrendszert és ezt kár lenne teával lemosni. Meg próbáltam hatni a józan paraszti eszére, és saját tapasztalataira, hogy a borjú, kismalac, stb. sem iszik vizet, amíg csak szopik és nem eszik egyebet. Ő belátta, és a továbbiakban rám bízta a dolgot, pláne, hoy a saját szemével látta, milyen mosolygós boldog baba a dédunokája.
2014. jan. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!