Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 17 hós kisfiam még mindíg...

17 hós kisfiam még mindíg cicizik, hogyan fog leszokni róla? Tudom minden gyerek más, de tapasztalatokat szeretnék gyűjteni!

Figyelt kérdés
Imádom szoptatni a fiamat,ez szerintem a világ legmeghittebb dolga,de tudom,hogy egyszer el kell "szakadnunk". Viszont nem akarom erőszakkal leválasztani a ciciről,csak ha Ő akarja. Van erre esélyem? Éjjel is cicizik még kétszer és napközben is amikor kedve van rájár,legalább nyégyszer és nappal is és este is cicin alszik el! Akik hasonló cipőben járnak,vagy jártak,azok írjanak! Köszönöm!
2009. dec. 4. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az en kisfiam 18 honapos, o is ejszaka meg 2-3-szor rovid ideig, este elalvasnal es reggel meg szopik. Igazabol mar csak az osszebujas miatt, mert nem sok tejem van mar. En sem akarom eroszakkal leszoktatni rola, de nem tudom, hogy magatol mikor fogja abbahagyni. En ugy vettem ki a korabbi hasonlo kerdesekre adott valaszokbol, hogy kb. 2 eves kora korul a legtobb gyerek magatol abbahagyja a szopizast. Hat remelem, nekunk is igy lesz, bar en is szeretek szoptatni, nem faraszto nekem es szivesen adom neki a tejcsit, ameddig keri.
2009. dec. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor már tudattalanul az anyának van szüksége erre az együttlétre, nem a gyerkőcnek. Szép lassan térjetek át egy másfajta, kisgyermekesebb együttlétre. Aztán helyezzétek át a hangsúlyt.
2009. dec. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a cicin elalvásról úgy szoktattam le,hogy hagytam cicizni,de mindig csak rövidebb időre,azaz mondtam neki,hogy 5 perc és utána mondjunk pá-t a cicinek,mostmár nem is kéri,amúgy ez kb2-3 hét volt.Néha sírdogált,de a fáradtság gyözött.
2009. dec. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! A kisfiam már napi egyszer, elalváskor cicizett csak amikor leszoktattam. Nem kapott többet. (4 hónapos terhes voltam) Sajnos voltak hisztik de csak drasztikus elvonással megy. A ma van cici holnap nem adok utána megint nem vezet sehová.
2009. dec. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom 12,5 hósan választotta le magát úgy, hogy reggel és délben még szopizott és este már megharapott és elfordította a fejét. Azt hittem csak nem éhes, 1 hétig még kínálgattam neki a cicit, de mindig csak harapott és elfordult tőlem. Egyáltalán nem számítottam rá. Nagyon el voltam keseredve, hogy miért nem akarja már. Én még szopiztattam volna szívesen.

A sógornőm és az egyik barátnőm is 3 éves koráig szopiztatta a babáját. A sógornőm kislánya kizárólag cicis volt, ha szomjas volt csak cici kellett neki és cumi helyett is ezt használta. Aztán amikor jött az ovi, magától lemondott a ciciről.

Lehet, nálatok is így lesz. :)


14 hós kislány anyukája

2009. dec. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valószinű,hogy Ő is majd az ovikor fog leszokni róla! :)
2009. dec. 7. 09:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nem érzed tehernek, miért gondolkodsz rajta? Majd elválik magától...

Én terhes lettem, ezért szoktattam le 14 hósan. Egyik nap már nem kapott, és ennyi. Nagyon hamar, könnyen megszokta, ne keresgélte, nem könyörgött érte-hál égnek, pedig féltem, mert nagyon cicis volt.

2009. dec. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!