Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Minél tovább szeretnék szoptat...

Minél tovább szeretnék szoptatni, így hogy csináljam a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Pont 6 hónapos a babám, kizárólag anyatejes. (2.5 hónapos koráig szinte csak tápszeres volt,nem volt tejem,meg folyton vérzett a mellem,de sikerült kiküzdeni a szoptatást,így addig folytatnám amíg lehet...) Eljött az ideje a hozzátáplálásnak,ma kapott 2-3 kiskanál almalevet,fintorgott.:) Szopi után. Kb itt megállt a tudományom,hogy kell folytatni? Meddig kapjon almalevet,mikortól pürét? Mi a következő zöldség/gyümölcs? Mindenütt mást írnak...hogy csináljam ha a cél hogy sokáig szopizzon? Szerintetek normális hogy izgatottsággal vegyes szomorúságot érzek?:/ Szívesen fogadnék tippeket olyanoktól akik hasonló cipőben járnak/jártak. Köszönöm!!!

2014. febr. 4. 13:18
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi lehetett nálunk a gond. De köszönöm, ha segítesz megfejteni, mert már annyit rágódtam rajta! Cumit kapott a kicsi, de ezt pár napos korától használtuk, és ez nem zavarta őt meg. Kb 2 hónapos koráig minden oké volt, ő 3,5 kg-mal született, csak anyatejet kapott (még vizet sem, pedig a kórházban augusztusi baba révén kapott cumisüveget, én itthon nem adtam neki).70-80 dkg-ot gyarapodott havonta. 7 hetesen kibújt a két alsó foga, és utána hónapban csak 30 grammot nőtt a súlya. 2 védőnőnk van, és mindkettő mást mondott. Akkor volt 4 hónapos. Az egyik tápszert íratott, a másik a gyümölcs bevezetését ajánlotta. Én meg makacsul ragaszkodtam a szopihoz. Kiváltottam a tápszert, de nem bontottuk ki. 1 hónapot küzdöttünk, nagyon sűrűn etettem, nagyon ritkán kapott cumit, semmi mást nem. Éjjel már 3-szor kelt, akkor gyarapodott 1 hónap alatt 40 dkg-ot. Erre azt mondták a védőnők, épp az alsó határ. Akkor 5 hós volt. Utána megint 2 hétig semmit nem gyarapodott, de elkezdett közben nagyon türelmetlen lenni. Nem szívta a mellemet, csak bekapta, kiköpte, sírt... jobb esetben ettől is belövellt, és evett. De szerintem sosem eleget. Közben mindig meg kellett büfiztetnem, mert ettől a sírástól sok levegőt nyelt. Utána pedig, mikor visszatettem, már nem evett, csak vigyorgott, nevetett rám :) Megállt a súlya 5, 75-nél, és a védőnők szerint csendben éhezett. Ezt mindkettő elmondta, mintegy lelki terrorként. 5,5 hónapos volt, mikor elővettem neki végül a tápszert, beletörődtem. Az esti lefekvés előtt adtam neki szopi után először 30 g-ot, majd 60-at, most 90-et kap. Szívesen fogadta, láttam rajta, hogy tetszik neki. Ezt napi egyszer, az esti alvás előtt, kiskanállal kapja, mert nem használunk cumisüveget. Nem alussza át így sem az éjszakát, de már csak egyszer ébred hajnalban. Akkor szó nélkül szopizik, nem sír. És reggel sem. Az almalé bevezetését pár nappal hétfő előtt kezdtük, tehát nem korábban, mint ahogy a 6 hónapos kort elértük. Viszont azóta növekszik a súlya. Biztosan a tápszer is megnyomja, pedig csak 90 g-ot kap naponta. Szopi azóta is megy, de csak éjjel nem sír, különben igen. Hát rejtély, és nem jövök rá, hogy ő miért nem gyarapodott a tejtől, és a két nagytesója pedig miért igen.
2014. febr. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy gondolom, hogy a korai fogzás nála nagyon bekavarhatott, és most pedig már nagyon tetszik neki a kanalazás, amivel nem kell dolgoznia. Szopizni így is szeret még, csak ez a sirogatás nagyon szörnyű, amit művel szegénykém! :(
2014. febr. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:
Jaj ez a "csendben éhezett" beszólás...tarkó csaphattad volna ezeket a nem védő,inkàbb támadónőket egy péklapáttal. Pedig te mindent megtettél..egyébként a korai fogzás biztos bekavarhatott. Nekem mostanában van néha hogy szopi közben sír a baba,de kiderült két hete ogy tejkövem van,ami párnaponta eldugítja a kijáratokat...így naponta 4-5x "takarítom" a mellbimbóimat,hogy tudjon enni a pici...nem mondom hogy nem fáj..:/
2014. febr. 6. 16:05
 34/36 xStefix ***** válasza:

Írtam du. egy hosszabb választ, de a kisfiam kirántotta a vezetéket, mikor az utolsó mondatot írtam. :)

Szóval a fogzás mindenképp belejátszhatott a problémába, de esetleg a cumi is, még ha előtte gond nélkül is használtad.

Ha eddig nem próbáltál, szerintem vegyél neki valamilyen fogzásra való gélt, bogyót, esetleg kúpot, hátha javulna tőle. A szopizás is jó persze, feltéve, ha elfogadja ilyenkor.

És ha szeretnél még tovább is szoptatni, neked is azt javaslom, hogy szépen lassan haladj a hozzátápival, hogy a szopi iránti igény minél tovább megmaradjon.

Remélem, javulni fog a dolog.


Kérdező, a tejköved mitől van? Tanácsadó mondta, gondolom.

2014. febr. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:
A tejkövet én fedeztem fel...azt vettem észre hogy hiába szoptatok,csomók gyűlnek a mellemben,de közben meg egyik pillanatról a másikra elkezd ömleni a tej néha szopi közben. Aztán egyszer elmentem fürdeni és megvizsgáltam közelebbről a melleimet és megláttam a pici fehér pöttyöket. Fejni kezdtem kézzel,géppel,nem jött szinte alg csak. Aztán megpiszkáltam a pöttyöket,kb kinyomtam,kipattantak,ilyen homokszem szerűségek és egyszerre kifolyt 100ml tej...persze a csomók is megszűntek. Ez néhanapján megismétlődik de már nem várok a csomósodásig,gyakran vizsgál magam,ha látok pöttyöt,már meg is szabadulok tőle. A védőnő szerint ez ritka,gyakori szoptatás enyhítheti,de megelőzni max úgy tudom ha mindennap dunsztkötést teszek a melleimre,na azt meg kicsit nehéz kivitelezni...ez kellemetlen,sokszor nagyon fájdalmas dolog persze,de a lényeg hogy szoptassak minél tovább...
2014. febr. 6. 22:53
 36/36 xStefix ***** válasza:

Igen, ez tényleg tejkő. No, a gyakorlatban én is most találkozom vele először. :)

Megpróbálok utánanézni, tudsz-e még valamit tenni ellene.

2014. febr. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!