Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan csináljam? Mikor fog...

Hogyan csináljam? Mikor fog ez beállni? 10 napos baba 10-30ml-et szopizik már rettentöen kimerült vagyok.

Figyelt kérdés

Egy hete jöttünk haza a korházbol, nem vettem észre a tejbelövellést, egyszerűen csak van valamennyi tejem. De potolni kell mert magátol csak 10-20-30 miliket szopizik nagyon ritkán előfordult 40 ml is.Egy szopi majd egy óráig tart, méregetnem kell a potlás miatt. Szivem szerint kihajitanám azt a hülye mérleget mert 20mili után édesdeden alszik, aztán ha lerakom felsír és csak cicin nyugszik meg. A potlással viszont alszik 4 órákat, és alig birom felkelteni hogy egyen. Pedig csak 50re potolom ki neki. Mindenki mást mond a gyerekorvos védőnö meg ellenőriz... Ha nem adom a potlást sokszor egyből kiszopizik 30at egyszer kétszer 40et de akkor a következő szopira nemsok tejcsi jut és láthatoan éhes marad. De lefejni is max 5-10 ml it tudok szopi után.

Most nem tudom mit is kéne hogy is kéne...Tanácsok vannak de nem nagyon vállnak be. Egyből elalszik a cicin. Mostis itt szuszog az ölembe a cici kicsuszott a szájábol.Nem birom felkelteni ha felkel visszarakom egyből bealszik. Mit csinálhatnék még?


2014. ápr. 2. 19:31
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

nekem nappal csinálja ezt a lányom. bealszik cicin, de amint beteszem a kiságyba felsír, újra cicit kér, vagy beteszem alszik 20 percet és mintha akkor jönne rá, hogy már nem szopi van, nekiáll sírni :D Megoldást még nem találtam rá, hiszen ha bealszik cicin, vagy látom, hogy passog, és kicsúszik a szájából, hiába próbálom visszadni (hiszen tudom, hogy nemsokára úgyis cicit fog kérni...:D) még a száját is összezárja.


Fejni továbbra is fejj, de csak addig, amíg el nem éred a kívánt tejmennyiséget. Mert ugye a fejéstől egyre több és több lesz. De amint látod, egyre jobban belejöttök. És vannak olyan babák, akik ilyen sokáig szopiznak. Ez van sajnos. Idővel lehet, hogy ez is megváltozik.


Addig is ügyesen tovább. (:


27-es voltam

2014. ápr. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:
Köszi aranyos vagy. Olyan változo hogy mikor hogy szopizik. Most egész jo éjszakánk volt mert azt csinaltam hogy ugye 30perc után bealudt és nem kellett a cici ugy ahogy leirtad. Leraktam,10perc se volt felkellt sirt h éhes. Azalatt a 10 perc alatt gyorsan lefejtem kb 15milit,mikor felsirt odaadtam nekiamit lefejtem majd egy kicsit még visszaraktam cicire és mikor mar csak cumizgatott félálomban kivettem a szájábol és a mellkasomon elaltattam. Igy aludt egyhuztomban (végre én is) 4,5órát! Juppiii
2014. ápr. 11. 10:57
 33/35 A kérdező kommentje:

Ha még olvassa valaki,megosztom hogy sikerült eljutnunk a minimum 40mlhez álltalában 50-60at eszik meg és egyre sűrübben kér cicit gondolom eljött az ugras ideje.

Magátol kb 3óránként kér enni. (2,5-3,5) éjszaka is...Van hogy két evés közt is kortyol párat gondolom szomjoltasra. Az idővel viszont méghadilábon állunk. maradt az egy ora de van hogy 30perc..mikor milyen kedve van a kisasszonynak... Nagyon remélem hogy megérte a "kínlódás" és kitartoan folytatjuk...

2014. ápr. 17. 19:47
 34/35 xStefix ***** válasza:

Nagyon jó csinálod, csak így tovább! :)

A hosszas szopizás még jóideig megmaradhat - ha addig nem, akkor általában 3-4 hónaposan szokott lerövidülni, amikor a baba felfedezi a környezetét és gyakran elforog szopi közben.

De addig is nyugtasson a tudat, hogy a babád szeret szopizni, nemcsak az evés miatt, hanem azért is, mert közben veled lehet, nyugtathatja, altathatja magát. Nekik még a cici a világ közepe. ;)

2014. ápr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
na elkiabaltam magam. Nem átaludta a délelőttöt egy 20gos nasiszünetet kivéve.... éccaka meg fennvolt folyton üvölt cicikell bralszik lerakom felsir cicikell .....és igy tovabb... és ez nem az első eset valamelyik nap is ez volt. de egész éjjel szerintem kb 120-150milit beeszegetett igy.....
2014. ápr. 18. 13:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!