Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan csináljam? Mikor fog...

Hogyan csináljam? Mikor fog ez beállni? 10 napos baba 10-30ml-et szopizik már rettentöen kimerült vagyok.

Figyelt kérdés

Egy hete jöttünk haza a korházbol, nem vettem észre a tejbelövellést, egyszerűen csak van valamennyi tejem. De potolni kell mert magátol csak 10-20-30 miliket szopizik nagyon ritkán előfordult 40 ml is.Egy szopi majd egy óráig tart, méregetnem kell a potlás miatt. Szivem szerint kihajitanám azt a hülye mérleget mert 20mili után édesdeden alszik, aztán ha lerakom felsír és csak cicin nyugszik meg. A potlással viszont alszik 4 órákat, és alig birom felkelteni hogy egyen. Pedig csak 50re potolom ki neki. Mindenki mást mond a gyerekorvos védőnö meg ellenőriz... Ha nem adom a potlást sokszor egyből kiszopizik 30at egyszer kétszer 40et de akkor a következő szopira nemsok tejcsi jut és láthatoan éhes marad. De lefejni is max 5-10 ml it tudok szopi után.

Most nem tudom mit is kéne hogy is kéne...Tanácsok vannak de nem nagyon vállnak be. Egyből elalszik a cicin. Mostis itt szuszog az ölembe a cici kicsuszott a szájábol.Nem birom felkelteni ha felkel visszarakom egyből bealszik. Mit csinálhatnék még?


2014. ápr. 2. 19:31
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Nem tartom a tápit szentségtörésnek csak sehogy nem jo ez a kajálás dolog. Nem tudom mit trhetnék még vagy hol rontom el. vagy még csak bele kell rázodni....
2014. ápr. 2. 20:18
 12/35 anonim ***** válasza:
Még mindig kicsit bonyi nekem a dolog. Szopizik 60 perc alatt 20-30 ml és utána adod a pótlást? de ettől meg sokat alszik? miért nem ébreszted fel akkor sem eszik annyiszor és annyit amennyit kellene? A pótlást kiissza az üvegből rendesen vagy azért is könyörögni kell?
2014. ápr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

Igen, szopizni próbálunk majd 60 percet. Lemérem és látom 20ml. akkor csinálok gyors 30potlást vagy eleve bekészitem, és azt ugy behuzza mint aki soha nem evett. majd alszik 4órát ugy hogy alig birom felkelteni, vagy épp magátol kipattan a szeme mikor hogyan kel fe. Még a védőnő is itt volt egyszer mikor kelltegettem. rökönyödve megjegyezte jó az alvókája. Az én kezemben egyből alszik pedig csipkodom dörzsölgetem tornáztatom. A peluscsere néha beválik. De az esetek többségében magátol kel fel.

A cicin mindig elalszik. Ha adok potlást ha nem. Probáltam már hogy 30percet hagyom csak cicin de ugy csak 10ml 20ml eket szopizott és sokat kellett potolni. ilyenkor volt az álltalában hogy mihelyt letettem felsirt és éhes volt.

2014. ápr. 2. 20:56
 14/35 A kérdező kommentje:
most ahogy ezt leirtam jut eszembe ez lenne a cumizavar? Hogy cumisból egyből eszik mert a korházban abbol kapta hiába raktuk hamar cicire akkor még semmi nem volt illetve hogy azota is van cumisüvegezés? Abbol könnyebben jön. Lusta lenne?
2014. ápr. 2. 21:00
 15/35 anonim ***** válasza:
HA üvegből eszik akkor biztos éhes azért. És ha nem így kipótolnád, ha nem egyszer szopi egyszer tápszer? Alapból ezt nem javasolnám, de talán akkor felgyűlne a cicdben több tej és szívesebben enné, nem aludna el és még erőteljesebben szívná, hogy jöjjön még mert rájönne, hogy onnan is jóllehet lakni. Két ciciből eszi ezt a 10-30ml? Én egész életemben (5 hónapja) 2 ciciből szoptatok) Nekem soha nem lakott jól egy ciciből. Mondták is hogy ha 2 ciciből etetek akkor majd nem lesz elég tejem, hát még mindig elég van, és fagyasztóban is van. Próbáltad a szoptatási pózokat, nekem egy időben a lusta fiam csak úgy evet ha négykézláb bele lógattam a szájába a cicit, ezt a tanácsot itt olvastam és úgy tényleg evett szépen. Aztán vissza szokott a régi bevált ülős szopihoz. Minden csepp anyetejecske számít, ha kevés maradna a tejed akkor is amit most 10 nap alatt beletöltöttél már az is nagyon sokat számít! Fejjél amíg van erőd az is nagyon fontos. És ha tápszer kell ahoz, hogy te végre aludj akkor kapjon tápszert eleget. Nekem mindig alvás közben telik meg a cicim, így tudom, hogy a pihenés nagyon fontos. Igyál sokat és pihenj!!!!!! Nem számít most sem az ebéd, (rendeljetek, egyetek pizzát, főzzön anyud stb.) nem baj ha fut a lakás, vagy a szennyes kifolyik. PIHENJ!!!!! amikor csak tudsz!!! És hidd el jobb lesz, minden, de z ilyen túl kell élni időszak most !!!!!
2014. ápr. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Ja még annyi hpgy a két cicinek nem egyforma a kapacitása. Az rgyikböl szopizik max 20at és én még le tudok fejni 5mlt.kb a másikbol 30-40et szopizik és 10et lebirok fejni. egyszer 50et is evett belőle.
2014. ápr. 2. 21:10
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz erre válaszolni, de az biztos, hogy napi 100ml tejecske nem elég neki, tehát valahogyan pótolni kell. Mert ha nem adod a tápszert akkor azért fog sírni mert éhes, és jogos is lesz. Számtalan olyan anyuka van aki szoptat+tápszerezik gond nélkül hónapokon keresztül. Vannak ilyen kérdések is, de rá is kérdezhetsz. Mi annak idején pohárból itattuk az első időkben anyatejjel (szopi után) és nagyon szépen ivott pohárból, de az csak 30-40ml tej volt. Enyém is kapott üveget a kórházban igaz csak vizet, itthon már mondjuk nem kapta.
2014. ápr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
NA akkor az az 50g az már jól halad. Adjad nyugodtan 2 ciciből neki minden szopinál. Így mind a két cicid stimulálva van. Érzed egyébként hogy gyarapszik a tejed amióta fejed?
2014. ápr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Egy ciciből eszik ennyit. Probálom a keét ciciset ma kezdtük el. Igy 30at biztos eszik mindig. Most 40et evett két ciciből. A rosszabbal kezdtük de elfáradt mire a jóhoz értünk igy abbol is csak20at evett. Ha legközelebb felkel kap potlast
2014. ápr. 2. 21:46
 20/35 A kérdező kommentje:
Talán ma mintha többet tudtam volna lefejni szopik után. Én nem érzem de a párom irja hofy mikor mennyit mértünk és sszerint picivel több lett tegnaphoz képest. 20mlvel több tejcit evett mint tegnap és 20at tudtam pluszba lefejni igy végülis 40milivel van több mint tegbap. Tegnap potlásokkal együtt 260ml evett ma pedig 300at plusz itt van 20mili lefeejve. Elvileg 400-450et kéne ennie egy nap....ma már nem fog felkelni szerintem.
2014. ápr. 2. 21:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!