Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 hetes kislányom mindig...

5 hetes kislányom mindig cicizne! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mióta rendesen van tejem,szóval szinte az elejétől kezdve rengeteget eszik. 1 hetesen volt,hogy 160-at is megevett és ez most is így van.Aztán persze állandóan büfizik.Tegnap reggel is megevett 130-at,aztán kb fél-1 óra múlva megint kérte,adtam neki,mert azt hittem csak cicizni akar mert álmost,de még evett mellé 70-et és ébren maradt..egy óra múlva megint kérte.. Aztán nem alszik 2 órát sem,megit arra kel,hogy éhes.Megetetem ahogy felkel és van,hogy 1 óra sem telik el,már megint kérné a cicit.Ahogy letenném az etetések között a pihenőszékbe,vagy a kiságyba (mikor már úgy látom,hogy majdnem elalszik,csak akkor a kiságyba) megint nyugtalan,cicizne..3470 g-al született és most 4710,pedig csak a hét elején érte el a 4 kilót.Az esték eddig jól teltek,2x kelt,mindig visszaaludt,kivéve 2 napja,mert akkor aa második kelésnél alig akar visszaaludni.

Félek,hogy nagyon el fog hízni! Egyik ismerősünk kislánya 4 hónaposan 8,5 kg ,nem tudja azokat a mozgásokat,amiket egy ilyen korú babának kellene csinálni,mert túl duci.Tornára kell járnia.

Tudom,hogy ha megnő,az anyatejes baba nem lesz duci,de most még ez miatt a mozgásfejlődés miatt féltem a kislányom,hogy Ő is dödölle lesz! Mit tehetnék,hogy ne kérje annyiszor a cicit és ne egyen ilyen sokat? Vagy ez a normális mennyiség?



2014. ápr. 12. 15:44
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

10es vagyok


Bocs telorol irok.... Szoval szep aranyos lesz:-))

2014. ápr. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
adnam amikor kéri.nem a duciság,hanem a mozgásfejlődése miatt félek. most kelt fel negyed órája,evett,büfizett egy akkorát,hogy kicseréltük a ruháját és most újra cicire kellett tennem.
2014. ápr. 12. 17:49
 13/32 A kérdező kommentje:
másik félelmem így elmenni vele valahova,ahol nem tudom szoptatni.Mindenki úgy indul el otrthonról,amikor evett a babája.Én ezt nem tudom időhőz kötni így,mert a cumi sem kell neki.
2014. ápr. 12. 17:51
 14/32 anonim ***** válasza:
41%
Ne aggódj, lelassul majd a hízása. Anyatejjel nem lehet túletetni egy babát. A védőnőd tiszta dilis. Nyugodtan hagyd cicizni a babádat amilyen gyakran kéri.
2014. ápr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
29%
Ha elmentek otthonról akkor kendő alatt észrevétlenül szoptathatod. Legalább nem kell tápszert, forralt vizet, kifőzött cumikat hurcolnod magatokkal.
2014. ápr. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
77%
Arra figyelj, hogy ha 3 órán belül kér újra, akkor ugyanarra a mellre tedd vissza, ahol utoljára szopott, hogy a hátsó, zsírosabb tejet is elérje.
2014. ápr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
köszi! :) utolsó! lehet,hogy ez a baj! Én három órán belül a másikra teszem...lehet éhes marad??!!!
2014. ápr. 12. 20:50
 18/32 anonim ***** válasza:
41%

Ha a mozgásfejlődés aggaszt, akkor leírom a gyerekeim példáját. Mindketten extrém kövér anyatejes babák voltak. A fiam el volt maradva egy kicsit a mozg. fejl.-ben, 7 hónapos koráig meggyőzött a doktornő, hogy semmi baja, csak dagi,. Szó szerint azt mondta, ha nekem is ekkora testem lenne én sem szívesen forgolódnék. 8 hónaposan elvittem DSGM tornára, kiderült, hogy kötött a csípője, ráadásul az is aszimmetrikusan. Három hét elteltével elkezdett forogni, felült, kúszott és felállt. Onnantól jól fejlődött. Szóval nem a súlya volt a gond.

A kislányom szintén vasgyúró tündérke volt csecsemőnek, úgy fejlődött, ahogy a nagy könyvben meg van írva.

2014. ápr. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
16-os vagyok, elkepzelheto, hogy az a gond. A masik tanacsom, de ezt nem kell elfogadnod: en ugy vagyok a merleggel, hogy ha nagyon muszaj akkor... En heti egyszer mertem ugyanabban az idopontban, es azt figyeltem. Szerintem bele lehet zsongani a szamokba, inkabb a kicsid jelzeseit tanulmanyozd, es etetes elott zarj ki mindent: pelenka, bufi, kenyelmetlenseg(mindenkinek meselem egyszer nem tudtam mi baja a lanyomnak, mindent probaltam mar, igaz a pelusba csak beleneztem, de ures volt. A vegen kinomban mondom inkabb kicserelem, addig is csinalok valamit. Hat kiderult, hogy az egyik gumi becsuszott, es vagta a nunijat. Hat nagyon sajnaltam szegenykemet) es az is lehet hogy csak osszebujasra vagyik.
2014. ápr. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
46%
én sem leszek népszerű-és mindeni azt irja majd,hogy nem baj,de szerintem sem kellene állandóan mellre tenni.kb 3óránként kéne-és megnézni,h kiüriti-e a mellett,hogy a zsirosabbat is megkapja.miből gondolod,hogy éhes,azért mert sir?vagy a szopóreflex?ami ebben a korban teljesen normális..nem egészséges az állandó etetés,a kis gyomra nem emészti meg-és később egyébb probléma is lehet.arról nincs szó,h ne lenne elég tejed,mert azt mondod van-tehát pótolni nem kell.próbáld más módon megnyugtatni.egy ekkora babának aludni kellene a két evés között.lehet,h azért panaszkodik,mert álmos
2014. ápr. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!