Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 hetes kislányom mindig...

5 hetes kislányom mindig cicizne! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mióta rendesen van tejem,szóval szinte az elejétől kezdve rengeteget eszik. 1 hetesen volt,hogy 160-at is megevett és ez most is így van.Aztán persze állandóan büfizik.Tegnap reggel is megevett 130-at,aztán kb fél-1 óra múlva megint kérte,adtam neki,mert azt hittem csak cicizni akar mert álmost,de még evett mellé 70-et és ébren maradt..egy óra múlva megint kérte.. Aztán nem alszik 2 órát sem,megit arra kel,hogy éhes.Megetetem ahogy felkel és van,hogy 1 óra sem telik el,már megint kérné a cicit.Ahogy letenném az etetések között a pihenőszékbe,vagy a kiságyba (mikor már úgy látom,hogy majdnem elalszik,csak akkor a kiságyba) megint nyugtalan,cicizne..3470 g-al született és most 4710,pedig csak a hét elején érte el a 4 kilót.Az esték eddig jól teltek,2x kelt,mindig visszaaludt,kivéve 2 napja,mert akkor aa második kelésnél alig akar visszaaludni.

Félek,hogy nagyon el fog hízni! Egyik ismerősünk kislánya 4 hónaposan 8,5 kg ,nem tudja azokat a mozgásokat,amiket egy ilyen korú babának kellene csinálni,mert túl duci.Tornára kell járnia.

Tudom,hogy ha megnő,az anyatejes baba nem lesz duci,de most még ez miatt a mozgásfejlődés miatt féltem a kislányom,hogy Ő is dödölle lesz! Mit tehetnék,hogy ne kérje annyiszor a cicit és ne egyen ilyen sokat? Vagy ez a normális mennyiség?



2014. ápr. 12. 15:44
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
0%
Szia!mielőtt elolvastam a vàlaszokat,nekem is az jutott az eszembe,h lehet,h van tejed,de nem elég tápláló.szerintem sem annyira jó,h ilyen sűrűn szopizik,de nem vagyok szakértő :)
2014. ápr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
71%
Örülj hogy van tejed, legyen is sokáig, a picidnek sokáig csak erre lesz szüksége. Majd ha eljönnek a nagymozgások, hidd el ledolgozza. Enyém is pufi volt picinek, most pont jó. Anyatejes.
2014. ápr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Sziasztok! mindenkinek köszi a választ,most nem tudtam írni,mert nem volt gépem.Hát elég megosztóak lettek a válaszok,amióta olvastam őket!Azóta a kislányom is más evési szokásokba kezdett! Hajnalban óránként felkel,pedig eddig semmi gond nem volt az alvással éjjel,ráadásul most még többször is kéri a cicit nappal. Megpróbáltam,hogy adok,amikor csak kéri,3 órán belül ugyanarról a ciciről.Most mintha többet aludna nappal,igaz amikor fent van,szinte csak szopizni akarna akár félóránként is,többször keveset.

Egyébként ha felkel,vagy sír,tekereg,az első a pelus ellenőrzése szokott lenni.Nem mérem napok óta mennyit eszi,csak esténként nézem a tiszta súlyát.

2014. ápr. 15. 13:34
 24/32 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudom,miért kell azért lepontozni,mert szerintem nem jó,h fél órànként-órànként szopik egy baba.azért annak oka van àm.ha elég tápláló a tej,akkor azért 2,5-3 órát ki kéne bírnia.
2014. ápr. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
76%
Utolsónak: miért kéne "kibírnia"? Én is bepánikoltam ennyi idős babánál, mert egyszerűen a mellem nem bírta termelni a megnövekedett igényeket. Mire utána olvastam, kb 2 nap és annyi tejem volt hogy sok is. Idő kell a szervezetnek míg beindul a termelés. A baba azért szopik ilyen sűrűn mert nincs egyszerre elég. Be fog indulni és akkor már nem lesz szüksége ilyen sokszor enni.
2014. ápr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
De a kérdezőnek van elég teje és a leírásból nem úgy tűnik,h ez egy-két napos gond(mármint a gyakori szopi)
2014. ápr. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Igen,most van elég tej! Az eleje óta ez így megy! Először azért is,mert nem voltunk elég ügyesek,a száját sem akarta kinyitni,szóval ránk fért a gyakorlás,aztán maradt nála az igény,hogy sokszor cicin legyen. Lehet,hogy így rontottam el?
2014. ápr. 16. 08:15
 28/32 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nincs elrontva! Ennyi idős babánál ez teljesen normális amilyen gyakran a lányod szopik és ahogy gyarapszik.
2014. ápr. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 xStefix ***** válasza:
75%

Kérdező, az első kérdés: Te miként gondolsz a szoptatásra? Csak evésként tekintesz rá, vagy mint komplex gondozási módra? Mert a kétféle szempont két különböző szopatási gyakorlatot takar! (és sokszor az eredménye is a két véglet)

Amit te eddig csináltál (szerintem is helyesen), az az igény szerinti (és még az is lehet, hogy kizárólagos is) szoptatás. Ez a gyakorlat a szopit mint gondozási módot takarja: a baba nemcsak akkor kap cicit, ha konkrétan éhes, hanem minden olyan esetben, amikor ő egyértelműen szopni szeretne. Mindegy, milyen gyakran vagy hosszan szopik és még az is, hogy miért: amikor kéri, kapja. Ennek a módszernek hatalmas előnye, hogy várhatóan mindig annyi tejed lesz tőle, amennyi éppen kell; és a babád is elégedett lesz, hiszen teljesül az óhaja és szophat. "Hátránya" (már aki annak veszi), hogy időszakosan nagyon sokat kellhet szoptatni... és ilyenkor biztosan meg fognak szaporodni az olyan huhogások, mint hogy "nem elég erős a tejed", "biztos nincs elég tejed", "elkapatod a babádat", "el fog hízni" és hasonlók. Ezek a felvetések azonban alaptalanok, sem a szoptatás, sem az anyatej, sem a gyerek nem így működik. :)


A másik eset, amikor csak evésre szoptat valaki, már közelebb állhat az időhöz kötött szoptatáshoz, bár nem feltétlenül kell annak lennie. De az biztos, hogy nem lesz igény szerinti és minden bizonnyal kizárólagos sem. - Nem lehet azt mondani, hogy ez a gyakorlat kapásból rossz lenne, de számos buktatója lehet a nem elegendő tejtől kezdve a szükségtelen pótlásig, cumiztatásig bezárólag... ami folyamatok legtöbbször oda futnak ki, hogy (túl) korán véget ér a szoptatás.


Ha a biológiai normát, az emberbaba szükségleteit nézed, akkor az előbbi az, ami a legjobban tudja segíteni a baba fejlődését, nem véletlenül. Vagyis, amit eddig tettél, az ösztönösen a "helyes" volt! :)

Az igény szerint szopizó babák súlya (pont a gondozás jellege miatt) rendszerint nagy ütemben nő az első hónapokban, majd ahogy megkezdődik a hozzátáplálás, általában nagyon belassul vagy megáll. Nem lehet azt mondani, hogy ez soha nincs kapcsolatban a mozgásfejlődéssel, hiszen, ahogy te is írtad, a nagy testet valamivel nehezebb lehet megmozgatni. DE! Ez nem egy szükségszerű dolog, főleg, nem kell előre tartani attól, hogy a babád kicsúszik az időből. Nyilván van egy nagy átlag, hogy mikor mit tudnak a babák, de te is tudod, hogy ettől mindig vannak eltérések, mert minden pici más ütemben fejlődik. Vagyis azért, mert a más gyerekénél így vagy úgy van, nem kell a tiednél is így lennie. ;) De ha később bármikor úgy éreznéd, hogy gond van a mozgásával, én is DSGM-es gyógytornászt javaslok, ők biztosan rá tudnak segíteni a megindításra!

Végül is, gondolj bele, egy esetleg lehetséges(!!) dolog (nehézkesebb mozgás) miatt tényleg megérné egy biztosan jól működő és előnyös módszert (az isz szopit) beáldozni..?


(Megjegyzem, az én fiam is érintett volt ebben, de az ő esetében sem a súly volt az okozó, hanem az izmok letapadása. A súly max. kicsit megnehezítette a dolgot. Nekünk is dévényes segített. - Viszont lassan 2 évesen is szopizik még. ;)

2014. ápr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
42%
Kedves utolsó!egyetértek azzal,h igény szerint kell szoptatni,én is így tettem,csak az én gyerekem 3-4óránként igényelte.én sem azt mondom,h hagyni kell sírni és kivárni a pont 3órát(mert persze előfordult nálunk is,h gyakrabban igényelte).de én még mindig amondó vagyok,h ez gyakori szopási idő.ha a kérdezőnek ez ìgy jó lenne,akkor nem írt volna ide.megjegyzem,azért,mert csak 3óránként szoptattam,nem volt kevés tejem,sőt...és addig volt is,amíg neki kellett,9 hónapig.számomra a szoptatás-igen,táplálás.nem állt szándékomban évekig szoptatni-nekem fura,amikor egy beszélő,szobatiszta,teljes fogsorú gyerek a cicin van!nem ítélem el egyáltalán,de engem taszít.ettől függetlenül is ki tud alakulni mély érzelmi kötelék anya-gyermek között.az nem csak a szoptatással lehetséges!
2014. ápr. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!