Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 hetes kislányom mindig...

5 hetes kislányom mindig cicizne! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mióta rendesen van tejem,szóval szinte az elejétől kezdve rengeteget eszik. 1 hetesen volt,hogy 160-at is megevett és ez most is így van.Aztán persze állandóan büfizik.Tegnap reggel is megevett 130-at,aztán kb fél-1 óra múlva megint kérte,adtam neki,mert azt hittem csak cicizni akar mert álmost,de még evett mellé 70-et és ébren maradt..egy óra múlva megint kérte.. Aztán nem alszik 2 órát sem,megit arra kel,hogy éhes.Megetetem ahogy felkel és van,hogy 1 óra sem telik el,már megint kérné a cicit.Ahogy letenném az etetések között a pihenőszékbe,vagy a kiságyba (mikor már úgy látom,hogy majdnem elalszik,csak akkor a kiságyba) megint nyugtalan,cicizne..3470 g-al született és most 4710,pedig csak a hét elején érte el a 4 kilót.Az esték eddig jól teltek,2x kelt,mindig visszaaludt,kivéve 2 napja,mert akkor aa második kelésnél alig akar visszaaludni.

Félek,hogy nagyon el fog hízni! Egyik ismerősünk kislánya 4 hónaposan 8,5 kg ,nem tudja azokat a mozgásokat,amiket egy ilyen korú babának kellene csinálni,mert túl duci.Tornára kell járnia.

Tudom,hogy ha megnő,az anyatejes baba nem lesz duci,de most még ez miatt a mozgásfejlődés miatt féltem a kislányom,hogy Ő is dödölle lesz! Mit tehetnék,hogy ne kérje annyiszor a cicit és ne egyen ilyen sokat? Vagy ez a normális mennyiség?



2014. ápr. 12. 15:44
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:

Azt hiszem,a kérdést azért írtam,hogy valami olyasmit olvassak válaszként,amit a 29. válaszoló írt és még azok,akik hasonlóan helyeslik az igény szerinti szopatást. Próbálom így csinálni,mert látom,hogy a kislányom így érzi jól magát. viszont azért is írtam a kérdést,mert szinte mindenki 3 óránként szopiztat az ismerőseim között is és olvasom is,hogy ez a babáknál így beáll. Szerettem volna tudni,hogy ez a sűrű szopás ami nálunk van,nem-e probléma,de ha nem ,akkor folytatjuk ezt a módszert,végül is ezért vagyok vele itthon!Már csak azt kell valahogy megoldanom,hogy hogyan szopizzunk,ha elmegyünk itthonról!

Mindenki válaszát nagyon köszönöm!

2014. ápr. 16. 21:38
 32/32 xStefix ***** válasza:
70%

Örülök, ha segíteni tudtam. :)

A kérdésedre a válasz: nem, abszolút nem rossz, ha így csinálod, sőt, ahogy írtam, ez a biológiai norma. :) NEM a 3 vagy 2 vagy 1 óránkénti szoptatás, hanem az, hogy AKKOR szoptatunk, amikor a babánk azt szeretné. Ha így, akkor így, ha úgy, akkor úgy. Az én lányom pl. sokáig majdnem 3 óránként szopott, a fiam viszont 4 hós koráig óránként és éjszaka is rendszeresen. Más típusok, más igényekkel - a lényeg, hogy minden baba olyan gondozást kapjon, amire neki igénye van és persze amit a szülők is be tudnak azért vállalni. (Bár többet is elbírunk ám, mint amit elsőre gondolnánk... ;)

Kérdező, ha szeretnéd, szívesen adok pár tippet a házon kívüli szopihoz is, mondjuk privátban. :) Én magam is csináltam, ill. szopis segítő vagyok.


Az utánam író felvetésére: az is teljesen rendjén van, ha te ezt így gondolod, így tetted és a babád igényeinek is megfelelt! Valóban nem a szoptatás ténye vagy módja dönti el, hogy ki milyen anya, vagy kinek hogyan fog kötődni a gyerkőce stb. - nekünk segítőknek is egyszerűen csak az a célunk, hogy minél többen megtapasztalják a szoptatás előnyeit. Mert a szopi pl. nagyban tudja SEGÍTENI az anya-gyermek kapcsolat megfelelő alakulását is. De abszolút igaz, hogy nem ez az egyetlen dolog, amin múlik! Sokféleképp lehet szoptatni vagy babát gondozni vagy gyereket nevelni; az a fontos, hogy mindenki megtalálja azt a formát, ami neki, a gyerkőcének és a családjának is megfelel.

2014. ápr. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!