Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6 es fel hos a babam, mar...

6 es fel hos a babam, mar kostoltatok (nem nagy sikerrel), de meg mondhatom csak anyatejes. Mikor fog megjonni a menszim? Olyan furcsa hogy nemsokara masfel eve nem volt. Masnak is jott meg ilyen kesore? Mikor?

Figyelt kérdés
2009. dec. 22. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem most jött meg először, napra pontosn 11 hónaposak a fiúk, még napi 3-szor szoptak, mikor megjött.

Lányommal akkor jött meg, mikor már csak napi 2-szer szopizott, 8-9 hónaposan.

Legalább megspóroljuk a pelenka árát és különben is, én jobban örültem nélküle :-))

2009. dec. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem 8 hónapos múlt pár nappal, mikor megjött. Gondoltam, hogy meg fog jönni, mert akkoriban csak reggel és este szopizott a babám. Kevesebb lett a tejem, de ugyanúgy elfogadta a "nehéz" napokon is.
2009. dec. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A fiam tegnap volt öt hónapos és már egyszer megjött, pedig csak anyatejes. A tejem nem lett kevesebb és el is fogadja a baba.
2009. dec. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam akkor, mar azt hittem velem van valami baj hogy nem akar megjonni. Kulonben nekem sem hianyzik csak furcsa :D. Koszonom a valaszokat.
2009. dec. 22. 18:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Ediig 6x szor volt meg babám 3,5;5...9 hónapos korában. 6 hónapig csak anyatejes volt, most 9,5 hónaposan naponta 4x szopik, és éjjel is.

Jobb lett volna, ha nem jön,meg lagalább 1 évig, annyira utálom, és ráadásul nagyon erősen megvan az első 2-3. napon.

2009. dec. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
4 hónapos koráig szoptattam, 6 hónapos koráig nem jött meg, csak maszatoltam hetekig, a nőgyógyászom hormonkészitményt irt fel, hogy helyrejöjjön. Kiderült, hogy már a 6 hónapos korig nem jön meg sem normális... Akár szoptatsz, akár nem, max 8-9 hónapos korára be kéne, hogy álljon újra a ciklus. Szóval ez nem halálos "betegség", de én rákérdeznék a helyedben. Attól még, hogy másnak is későn jött meg, nem biztos, hogy tuti rendben van nekik (is) a hormonháztartásuk.
2009. dec. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"Meddig maradhat el a menstruáció? Mikor kell először megjönnie? Gyakran a kismamának a szoptatás teljes időtartama alatt, akár 2-3 évig is, egyáltalán nem jön meg a mensese. Ez teljesen normális, sőt egyes távoli kultúrákban az éjszakai együttalvásnak és a 2-3 évig tartó folyamatos szoptatásnak köszönhetően megfigyelték, hogy a gyerekek is mindig 3-4 éves közökben születnek, tehát érvényesül a hosszantartó szoptatás fogamzásgátló hatása. Az sem gond, ha már a szülés utáni 6. héten megjön. Az első menses átlagosan a gyermek fél éves kora körül szokott jelentkezni, ha a baba még szopizik. Sok anyukánál, amikor abbahagyják a szoptatást szinte azonnal jelentkezik az első menstruáció, de az sem ritka, hogy akár még további pár hónapig nem történik meg. Orvoshoz akkor kell fordulni, ha a szoptatás befejezése után fél évvel még nem jelentkezett az első menses" utolsó előtti
2009. dec. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én 10 hónapig szoptattam, rá 2 hónapra jött meg először.
2009. dec. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!