Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az igaz, hogy nem szabad...

Az igaz, hogy nem szabad egyik cici után a másikból szoptatni, mert keveredik a már emésztett tej a még emésztetlennel és ezért fájhat a baba hasa?

Figyelt kérdés
2009. dec. 25. 10:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen így van. :)

Akkor keveredik az emésztett és emésztetlen tej, ha a két szoptatás között kevés idő telik el, pl. 1 óra. Akkor már van a pociban tej, amit elkezdett emészteni és arra szoptatod a friss tejet. Az én babámnak ettől sosem fájt a hasa, de engem is figyelmeztetett a védőnő, hogy ilyen előfordulhat. Ha az egyik cici után adod a másikat közvetlenül, akkor ilyen eset nem áll fenn. Arra kell figyelni, hogy a cicit jól kiürítse, tehát kiszívja a baba az első "vizesebb" tejet és a hátsó "zsírosabb" tejet is, mert ha nem ürül ki rendesen, akkor begyulladhat a mell. Ha ez megvan és a baba még éhes, akkor nyugodtan oda lehet adni a másik cicit is. Ha jól szopik a baba és elég a tej, akkor elvileg elég csak az egyik ciciből etetni, következő alkalommal a másikból, ez pici babákra igaz. Viszont ahogy nő egyre többet igényel és akkor már lehet, hogy mindkét ciciből kell etetni ahhoz, hogy jól lakjon.


Remélem érthetően írtam. :)


Boldog babázást!

2009. dec. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a kimerítő választ!
2009. dec. 25. 10:58
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a fiamnál azt mondták, hogy ne szoptassam olyan gyakran (mert kezdő anyukaként minden sírására azt hittem hogy éhes de a cicizéstől csak rosszabb lett, mert eszméletlen mód fájt a hasa és ráadásul mindig csak az első tejet szívta ki.)

Szóval hogy 2 és fél óra teljen el a 2 szopi között, és hogy jól szívja ki az "első" mellet, mert van olyan baba (a fiam ilyen volt) akinek az első hígabb cukordús tejtől zöld lesz a széklete és nagyon fáj a pocija.

A lányom első perctől kezdve 3 óránként eszik és sose volt még gond hogy melyik ciciből eszik először meg utána stb.

Szóval lehet hogy ez gyerekfüggő is :) Van amelyik érzékenyebb van amelyik kevésbé.

2009. dec. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!