Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti hogy oldjátok meg ha el...

Ti hogy oldjátok meg ha el kell mennetek és kimarad vagy elcsuszik a szoptatás?

Figyelt kérdés
2honapos a baba, alig tudok elintézni valamit mert messze lakunk a központtol és ha el is viszem magammal szinte sehol nem tudom megszoptatni. Előfordul hogy késve érek haza és már megetették,ilyenkor fejek de ma pl 1,5 orát csuszott minden. A pici valamiért most aluszékonyabb nyűgösebb, lehet az idő. De majd szét durrannak a cicijeim. Ha például el kell mennem valahova és teljesen kimarad egy szoptatás mire hazaérek muszály fejnem de addigra meg felkel a kicsi. Kevés a tejem, pótolunk neki(hosszu sztori) és félek az a kicsi is elmegy igy. Valaki azt mondta az nem jo ha sűrűn feszül mert az jelez a szervezetnek hogy ne termeljen többet... Ti hogy oldjátok meg az ilyen eseteket? Apadni fog igy ha sűrün van ilyen?
2014. máj. 19. 19:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Ne a picit bízd anyósodra, hanem intézkedjen anyósod helyetted! Elképzelni nem tudom, mi az, amut ne tudna helyetted megcsinálni? Még a baba papírjait is intézheti közeli családtag pontosan azért, hogy az anyának ne kelljen elmozdulnia a babája mellől. Ne haragudj, nekem olyan kifogás-szaga van az indokaidnak.
2014. máj. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

jó, akkor leírom részletesen.

Nekem itt nincsenek rokonaim,60kmrről költöztem ide.Csak a férjem van meg barátnőm.

Anyósomat meg szoktam kérni erre arra de jelzi ha sokat akarok(szerinte). Kijelentette hogy szivesen vigyáz a picire ha épp ráér. De ebben a mondatában bennr volt minden...És ha próbálok valamit is kérni tőle "jó majd meglátom hogy lesz időm" a válasz. Igy a férjemre marad minden. De a munkája olyan hogy nem mindig ér haza 4kor,van h 6ra. Na van ami 5kor 6kor már bezár. Próbálok ugy időzíteni hogy vagy eltudjunk menni a picivel és valahol megetethessem, de pl a multkor szakadt az eső és fogyoban volt a pelus . A férjem vagy elfelejtette vagy nem ért oda mikor mond5m neki h vegyen ha ráér igy nekem volt muszály elmennem és ha már elmentem bevásároltam. Anyosom persze késve jött igy akáhogy siettem megetette mire hazaértem. (kb 10percel előttem direkt).

Szerintem nem kéne ítélkezni, mert nem tudhatod milyen a családi hátterünk. Ahogy azt sem hogy amit én szoptatásnak nevezek más már inkább elhagyta volna mert képes vagyok a város másik végéről loholni hogy a babám 30-50 milit szopizzon majd min. ugyanennyi tápszert adjak neki, és közben hallgatni a megjegyzéseket hogy ez a gyerek még éhes mért nem adsz neki stb... Holott kinkeservesen megszenvedtünk az evéssel,meg mindennel,egyedül segitség nélkül szinte,és nem hiányzik hogy még a hasa is fájjon mert túletetem .

Csak azt nem értem hogy ha feltesz az ember egy kérdést mért kell egyből leírni,megbélyegezni,beskatujázni csak mert nem lehet felfogni hogy vannak emberek akik nem tudják ugy megoldani a dolgokat ahogy más szerint elvárás. Ja és azt nem is irtam hogy elvileg minden szoptatást mérnem kéne...

Más már rég feladta volna.Én nem.De nem tudom megoldani hogy amig szopik is l,egyen az 2 hét vagy több honap, ne kelljen ugy elmennem hogy nem viszem magammal.

Mivel nem igazán vannak a köreimben olyanok akik szoptatnak, igy nem volt kitől megkérdeznem.

2014. máj. 20. 16:22
 13/22 A kérdező kommentje:
Ja és hogy mi az amit nem tud helyettem elintézni? minden amit nem akar. ....
2014. máj. 20. 16:35
 14/22 anonim ***** válasza:
Lehet én nem értem, de miért nem hagysz otthon lefejt tejet és ha éhes azzal meg tudják etetni, így mindenki jól jár. Ha pedig hazaérsz és feszül a melled lefejsz annyit, hogy ne legyen gond.
2014. máj. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
11-es vagyok. Igazad van. Úgy ítélkeztem, hogy semmit nem tudok a hátteredről. Ne haragudj! Azt pedig méltányolom, hogy küzdesz a tejedért. A pároddal beszéltél már arról, hogy úgy érzed, anyósod nem támogat eléggé?
2014. máj. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 xStefix ***** válasza:

Kérdező, nem lenne kedved megpróbálni a hordozást? Mostmár jön a jó idő, egyre többet lehet kimenni a szabadba. Ha sikerülne találnod egy nektek megfelelő kendőt, máris sokkal szabadabb lennél, hidd el. :)

A hordozás kényelmes, praktikus, mindenhová magaddal viheted a picidet, őt is megnyugtatja, hogy veled van és nem utolsó sorban a testkontakt miatt nő a szervezetedben a tejtermelésért felelős hormonok szintje is. Vagyis még a szopinak is jól jöhet. Egy kendőben pedig szinte bárhol meg tudnád szoptatni a babádat, és akkor nem kellene aggódnod a távollétedben történő etetések és a csúszkálás miatt.


Személyes élményem: mivel nekünk nincs autónk és még bicajozni sem tudok:), mi mindenhova gyalog megyünk, de már 1 hetes kora óta naponta róttam az utakat a fiammal. Vittem mindig a kocsit és a kendőt is, és mindig több időt szántam az ügyintézésre, tudván, hogy a fiam óránként(!) szopizott több hónapon át. Komolyan mondom neked, soha nem voltam olyan szabad, mint az első 6 hónapban, amíg csakis rám volt szüksége és nem kellett pl. a kötött étkezések miatt hazarohangálni. Csak mentem, végeztem a dolgom és ha olyanja volt, kerestem egy alkalmas helyet (pad, bolt öltözőfülkéje) és megszoptattam, aztán mentem tovább. Hidd el, nem is akkora ördöngősség, csak némi (plusz) szervezést és mondjuk egy kendőt igényelne. ;)

2014. máj. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

11es nem haragszom.

szopi után már nem tudok fejni sajnos épp pár milit csak. igy nem tudok otthon hagyni annyit hogy azt kapja és mint irtam szopi után megyünk/megyek hogy időbe visszaérjek.

Offolok egyet szerintetek ha huzatot kapott a fülem és annyira faj h be kellett vegyek fadalomcsillapitot 2szer akkor ne szopizzon most a pici?

Na igen pont igy vagyok mint te a hozzátápláláskor.

De ez a hordozókendő jo ötlet...abban hogy tud szopizni? na mingyárt utánajárok hogyan is működik ez...

2014. máj. 20. 22:46
 18/22 xStefix ***** válasza:

Sima kendőben többféle kötési mód van, amikor tud szopizni. Egyrészt van bölcsőtartásos, másrészt ha függőlegesben van, akkor is tudhat, ha kicsit odahúzod a cicihez. Én mondjuk sose használtam még rendes kendőt, hanem mindig valamilyen előre formázott eszközt, de amíg kicsi volt a fiam, rugalmas kendőztünk, abban szoptattam is. Igaz, hogy menet közben én se tudtam, mert annyira folyt a tejem, hogy a fiam állandóan elforgott rólam, így kicsit macerásabb volt; de mindig találtam valahol egy padot, széket, vagy akár lépcsőt, ahová le tudtam ülni. ;)

Én ilyet használtam az első hónapokban: [link]

2014. máj. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Kínkeserves éjszakám volt. Azthittem elájulok ugy fájt a fülem nyakam. Muszály voltam 3oranként fajdalomcsillapitot bevenni.Igyreggeli 90 mili tejcsi a lefojóban landolt.... elmentemdokihoz vagyis a párom elvitt mert járni alig birtam. középfülgyulladás.....Nagyon jo... De hálisten a nehezén tul lehetekmert 6kor vettem be utoljára gyogyszert. Ugyh mostmar szopizhat a lelkem.

Remélem nem megy rá a tejcsire a betegség...

Hordozokendő..Értem mar megnéztem egy videot hogyan szopizik benne a baba..Hát érdemes lenne kiprobálni,jolenne ha a pici is szeretné. Függöleges hrlyzetbe nem akar amugy szopizni probaltam fotelben ugy...Nem tudom igy szeretné e. Fekve szeret meg bölcsőtartásban meg néha elfogadja honaljtartásban is. De amit láttam videot ott bölcsőben kötötték meg.Kicsit rémisztő amugy hogy nem esik e ki belőle stb...De tuti szerzek egyet és kiprobalom. Hátha beválik. Mondanom srmkellanyosom vigyazott ra mig odavoltunk és mrgetettemert olyan éhes volt ugy sirt....40milivel többet adott neki mint mondtam mert szerinte nagyon éhes volt.Hát biztos ha még 3óra mulva is bukott..És nem kért enni csak 4órára rá...Remélem nem fog fajni a pocija....Szerintem csak engem meg a cicit hiányolta.Azért sirhatott. Az a szokása bármi baja van cicit kér,csak cumizgat néha kortyol egyett de megnyugszik. Hiába mondom h ilyenkor nem éhes.No de mindegy mostmar.

2014. máj. 21. 16:24
 20/22 xStefix ***** válasza:

Ó, jobbulást neked! :(

Információként: nem szükséges automatikusan kihagyni a szoptatást vagy kiönteni a lefejt tejet, ha gyógyszert veszel be! Nekem mondjuk nincs kompetenciám ahhoz, hogy ilyen témában javaslatot tegyek, de az tuti, hogy a legtöbb gyógyszercsoportban van olyan bogyi, amellett nagy biztonsággal lehet szoptatni. Persze megértem, hogy inkább elővigyázatos vagy, ezt jól is teszed, de szerintem legközelebb kérdezz meg erről egy SZAKtanácsadót, ők pontosan el tudják mondani, hogy melyik gyógyszernek mi a kockázata. (Ehhez nemcsak a gyógyszer hatóanyagát kell ismerni, hanem a baba korát, szopási gyakoriságát, esetleges érzékenységét stb. is. Az IBCLC-k tudják, mire kell figyelni.)

De addig is, amit tenni tudsz, hogy ha nagyon muszáj bevenned valamit, azt lehetőleg szoptatás után vedd be és a következő szopiig jó, ha eltelik 2-3 óra, így a gyógyszer hatóanyag-maximuma már nem kerül bele a baba szervezetébe. A legtöbb vény nélkül kapható fájdalomcsillapító egyébként nem szokott problémát okozni (azt én is tudom, hogy melyik gyakori hatóanyag mehet), de a legbiztosabb mindig a szakmai javaslatot kikérni!

2014. máj. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!