Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem akar szopizni egy...

Miért nem akar szopizni egy kisbaba?

Figyelt kérdés
11 hetes kisfiam egyik napról a másikra, szinte megutált szopizni, sír a mellemen. Kezdetektől fogva vegyesen táplálom, de eddig nem volt gond. Mi lehet baj?

2014. aug. 22. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is egyik napról a másikra nem akart szopizni és kiderült h. dől a tejem szopi előtt picit fejtem és megoldódott a gond
2014. aug. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De akkor is lehetséges ez, ha nekem mindig is kevés tejem volt? Hisz épp ezért kell hozzátáplálni. Bár gyanús, hogy ez van, mert pár percig szopizik, utána el kezd keservesen sírni, már nem tudom neki visszaadni, hiába kínálom, csak sír, de végül megvan az a mennyiség, amit kb. megszokott enni mellből. De van úgy, viszont, hogy eleve nincs is kedve, és azonnal sír, kb. egy hete kezdődött ez a játék. :(
2014. aug. 22. 17:58
 3/10 anonim ***** válasza:
szerintem cumizavar, mivel a tapszert cumisuvegbol kapja,abbol konnyebb szivni es azert nem kell neki a cici.
2014. aug. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is ez volt az első ötletem, de elviekben olyan a cumink, amivel azért dolgoznia kell, nem jön könnyen belőle, elvileg direkt erre találták ki, hogy akinek hozzá kell táplálnia, attól még ne legyen gond a szopizással se. De hát gondolom nem tökéletes.
2014. aug. 22. 18:25
 5/10 anonim ***** válasza:

Milyen típusú cumit használtok?

A Tomee Tipeere mondják, hogy egyáltalán nem lesznek cumizavarosak tőle a babák.

2014. aug. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
neharagudj,hogy ezt írom,biztos nem ilyen válaszra vársz de biztos,hogy van tejed??Nem lehet hogy azért sír mert nagyon meg kell dolgozni azért a kevéskéért is???
2014. aug. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Semmi baj, az a lényeg, hogy rájöjjek a megoldásra, ha van. Az utolsó kommentre, igen van, mert ha nagyon nem akar, akkor kifejem, és igazából az első válasz gondolkodtatott el nagyon, hogy valóban észrevettem, hogy kicsit erősebben jön az a kevés is. Mivel az elején, pár hetes korában nagyon lassan, és lustán szopott, ezért kicsit rásegítettem kézzel, lehet mostanra viszont spriccelt nagyokat szegénykém szájába, vagy nem tudom. Kipróbáltam azóta hogy nem csinálom ezt, de vegyes az eredmény, szóval továbbra sem tudom, hogy mi lehet a gond. A másik kommentre pedig, igen Tommy T., de Medella-val kezdtük, elvileg annak is ilyen a feje.
2014. aug. 23. 21:39
 8/10 anonim ***** válasza:

Csak azt tudom leírni ami nálunk előfordult, hátha találsz benne valami jót:

Nagyon szépen evett a lánykám hetekig, majd szinte egyik napról a másikra ugyan ez volt a szitu mint nálatok, sírás... Hosszas ötletelés után kiderült, hogy nem szereti sem azt, hogy váltottam rozskenyérre a fehér kenyérről, sem pedig a szopis levesben lévő hagymaízt (hiába szűrtük le)


Mikor ez megoldódott pár hét nyugi, majd kezdődött újra. Akkor azt hittem, az ömlő tejcsi zavarja (kipróbáltam hihetetlen milyen messzire spriccelt), és elkezdtem előfejni, ez nem hozott megoldást, sőt... Mostanra azt mondom, hogy az addig egy ciciből jóllakó kislányom nagyobb étvágyú lett. Addig ülhettem úgy, hogy hátra voltam dőlve a párnának. Azóta nem, mivel azt szokta meg, hogy a neki kellő mennyiség hamar a szájába kerül, mikor nőtt a szükséges mennyiség pont az, hogy zavarta, hogy nem jön olyan gyorsan mint eddig. Nálunk furcsa módon a megoldást pont az jelentette, hogy azóta az ágy szélén ülve szoptatom. Mindenki furcsálja, de neki pl. így jó.


A legjobb tanács az, hogy ne add fel. Sajnos és szerencsére minden gyerkőc más, nálad jobban senki nem fogja tudni, hogy mi is az igazán jó a picikédnek, te vagy vele, te látod mire mit reagál, meg fogod tudni neki találni ami neki jó. Sok sok kitartást kívánok hozzá :)

2014. aug. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. aug. 24. 20:17
 10/10 anonim ***** válasza:
nalunk is volt hasonlo gond, nekunk a poziciovaltas segitett, de a 8-as jol irja, probalgatni kell, mert minden baba mas.
2014. aug. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!