Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6 hetes baba ha kap tápszeres...

6 hetes baba ha kap tápszeres kiegészítést akkkor már nem is akar szopizni többé?

Figyelt kérdés
2008. aug. 8. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát van amelyik baba nem, de amíg csak elfogadja a mellet addig add. Először mindig mellre tenni és ha ott végzett akkor tápszer.

Én már a 2. vagy 3. héten muszáj voltam tápszerrel pótolni, de 7 hónapos koráig sikerült megtartani azt a picike tejet. Nem volt sok, de legalább még akkor is volt. Nehéz volt néha meg úgy éreztem hogy mit szenvedek én itt, de mindig a baba érdekeit néztem.

Mondjuk lehet hogy az én babám egy különleges baba volt kicsiként. Mert az éjszakai alvással se volt gondom első perctől fogva. Nem mondom egyszer kétszer felkelt 1 év alatt, de evett és aludt tovább. Na jó ez nem ide tartozik!

Szóval ne add fel, hátha visszajön még a tejed, meg hát amíg van addig hagy kapja csak, még ha icike picike is.

Kitartás!

2008. aug. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Még nem ment el a tejem csak a héten voltunk mérésen és nem hízott csak heti 100 g-t. A dokki szerint hetente 150-200 g.-t kellene híznia. Most megyünk jövő héten is mérésre és ha nem hízik eleget akkor tápszert fog kapni. Pedig nem egy sírós baba, szóval nem értem. Talán nem elég tápláló a tejem?

Köszi a választ.

2008. aug. 8. 13:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is 6 hetes a lányom és elejétől fogva kap kiegészítésként tápszert, igaz mostanában csak este.

Akkor megeszik 130 ml tápszert és utána még alvás előtt az egyik cicit is kieszi. Szerintem, ha nem csak tápszert kap akkor nem lesz gond.

Azt viszont észrevettem, hogy amikor már kevesebb a tejcsi a cicibe és meg kell dolgoznia érte, nem folyik a szájába olyan könnyen akkor már nem kell neki a cici.

Ne hagyd abba szopiztatás, még akkor se ha nagyon kevés a tejcsi, az a kevés is sok fontos anyagot tartalmaz.

2008. aug. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
oké, köszi
2008. aug. 8. 18:52
 5/5 anonim ***** válasza:
A babák hízása nagyon eltérő és nagyon enyéni lehet. Lehet, hogy a te babád egyszerűen csak ilyen lassabb gyarapodású lesz. Szerintem lehet, hogy elég neki a tejed, főleg ha amúgy sem látod rajta az éhezés jeleit. De az orvosok szeretnek mindjárt a tápszerhez nyúlni. A tápszerezés mellett még hónapokig is lehet szoptatni, de ezzel elindul egy ördögi kör, hogy amikor kap pótlást kevesebb kedve lesz szopzini, ezáltal egyre kevesebb tejed lesz, egyre több tápszer kell és így még kevesebbet szopik, még több tápszer stb... Tudom, itt nem népszerű az LLL oldalakat reklámozni, de szerintem utánanézhetnél, hogy milyen jelekből lehet tudni, hogy tényleg kevés a tej, vagy elég, csak kevésnek érezzük.
2008. aug. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!