Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tehetnék hogy visszajöjjön...

Mit tehetnék hogy visszajöjjön a tejem?

Figyelt kérdés
Sajnos kórházba kerültem 3 napra, és a tejem majdnem teljesen elapadt. A kislányom iszonyúan cici függő, alig evett a 3 nap alatt valamit, és most nagyon kínlódunk, állandóan cicizne, de nem jön a tej, ettől meg ideges lesz, és nyúzza húzza! Viszont már jó jel, hogy kicsit érzem a másik cicit beindulni, bizseregni ha szopizik. Lenne valamit ötlet vagy tanács amivel még vissza fordítható? A lényeget lefelejtettem, 18 hónapos a pici lányom, és majd nem csak anyatejes!!! Előre is köszönöm a válaszokat, segítségeket, nagyon fontos lenne!
2010. jan. 23. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

OFF

Bocsi ha megbántalak... Csak én gondolom hogy ez már nem nomrális? Talán tenni kéne, külöben örökre cicizni fog. Ha nem jön vissza a tejed akkor mit csinálsz?

ON

Szerintem tele van az oldal ilyen kérdésekkel, olvasgasd vissza, sok jó tanács van.

2010. jan. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Másfél évesen csak anyatejes? Ez nagyon nem jó.Már mindent kellene ennie.Az anyatej csak 6 hónapos korig elég a baba fejlődéséhez,utána már szüksége van a gyümölcsökre,főzelékekre,húsokra stb.Már nincs is szüksége egyáltalán anyatejre.Ha már enne miondetn,akkor nem lenn baj,hogy még kap szopit.Az orvosod és a védőnő egyetért azzal,hogy nem kap a babád stzilárd és rendes ételt?Iskolás koráig akarod anyatejen nevelni.Nagyon nehéz lesz rászoktatni az evésre.
2010. jan. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Igen egy 18 hósnak már szinte mindent ennie kellene.Az én fiam 20 hós lesz és most szokik le a ciciről(terhes lettem jelenleg 18 hetes).De ő már mindent eszik mellette.Én a te helyedben nem erőltetném ezt a szopi dolgot már,pedig nagyon szoptatás párti vagyok!Mivel ilyenkorra a tej már magától is csökken szerintem nagyon nehéz visszafordítani.
2010. jan. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Ha sok ingert kapnak a mellek, a kislányod továbbra is nagyon gyakran szopik, akkor nem valószínü, hogy elapad. Ha gondolod, rásegíthetsz a szoptatások utáni fejéssel is, hogy visszaálljon a kívánt mennyiség. Ugyanakkor, talán arra is jó alkalom ez, hogy a kislányod jobban megkívánjon más táplálékot is. Nem vetted észre, hogy, mióta visszatértél, jobban érdeklődik más táplálékok iránt is?

Ha komolyabban elbeszélgetnél a témáról, akkor jobban jársz egy szoptatási tanácsadóval, mert itt sokan elbizonytalaníthatnak, és nem arra kapod meg a választ, amire kíváncsi vagy eredetileg :)

Itt találod őket: www.lll.hu

2010. jan. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

Az utolsóval értek egyet. Plusz, szerintem most tényleg érdemes kipróbálni pár szaporító csodaszert, ezekről elég sok topik van itt is. A különböző bogyókhoz, porokhoz csak annyit, hogy egyszerre mindig csak egyfélét használj, különben gátolni fogják egymás hatását és épp az ellenkezőjét éred el.

Én egyébként nem gondolom, hogy probléma lenne, ha sokat szopik a lányod, az enyém mindjárt 2 éves, de még napi 3x szopik.. A lényeg, hogy nektek megfeleljen. :) De azért szerintem is érdemes megfontolni az előző anyuka tanácsát és picit jobban ráfeküdni a szilárd ételekre. Ha a lányod nagy tejivó, akkor nem fenyeget az a veszély, hogy a hozzátápi miatt abbahagyná a szopit, ettől nem kell félni. Viszont hosszabb távon mostmár tényleg el kell kezdeni figyelni arra, hogy "rendes" ételt is egyen, a tejcsi mellett.

2010. jan. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!