Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kedden jöttünk haza a kórházb&...

Kedden jöttünk haza a kórházbòl 3700 grammal most este 3610 grammot mértünk ez baj vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés
A tejem nem indult be normálisan nem tudom mennyit szopik mert a vèdônô tanácsára nem mèrem h ne stesszeljek de most megilyedtem. 3-4 órát alszik kelteni szoktam. Baj lehet??
2014. dec. 5. 20:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nincs baj, az első 1-2 hét alatt szokásos a pici súlyvesztés. Nyugodtan mérjed csak, legalább tudod, hogy mennyit szopik és megnyugszol tőle, hogy nem hal éhen.
2014. dec. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
minden csecsemő veszít a születési súlyából. most heti 150-200 gr körül fog gyarapodni, simán visszahízza. én speciel méregettem mert pótolni kellett, nem volt elég az elején a tejem, és én épp attól voltam stresszes h nem tudom mennyit eszik. nekem ezért kimondottan javasolta q védőnő a mérleget, a mérés sokat segitett hogy mielöbb elhagyjam a tápszert. ma már csak a tisztasúlyt mérem heti egyszer (4 hónapos)
2014. dec. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Első gyerekem két hét után nyerte vissza a születési súlyát, Ő 3900-el született. Állandóan mértem, tiszta stressz és kétség voltam. Kislányom, másfél évvel később született, Ő szinte születési súllyal jött ki a kórházból, annyira jól szopott.

Próbálj megnyugodni és hallgatni az anyai ösztöneidre. Nem fog éhen maradni a babád. Bízz benne, hogy szól, ha éhes. Ne kezdj el neki tápit adni. Elhiszem, hogy nagyon stresszes első gyerekes anyukának lenni. Mindent megkérdejőlezel, hogy vajon jól csinálsz-e. (Én is jártam ebben a cipőben), de próbálj meg kicsit lazítani, figyelni a baba jelzéseire és hinni magadban, hogy képes vagy a lehető legjobban ellátni a gyerekedet.

2014. dec. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
A kérdező azt írta, hogy 3700-al mentek haza, nem azt, hogy ez születési súly, mert abból szoktak fogyni a babák. Mennyivel született? Mert nem mindegy. Ilyenkor már nem kéne fogynia, de az is lehet, hogy ennyi az eltérés a 2 mérleg között.
2014. dec. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Én azért mérném. Ez már nem a születési súlya gondolom. Minket addig nem is engedtek haza, míg el nem indult felfelé a fiam súlya, szóval otthon azért már nem fogyni szoktak a babák.
2014. dec. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

Ne ébresztgesd, felkel, ha éhes lesz. Most próbáld kialakítani a nyugodt éjszakákat, tényleg akkor egyen, amikor ő igényli.

Ha jól csinálod, akkor már 6-7 hetesen átaludhatja az éjszakát.

2014. dec. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Majd megméred ha jön a védőnő, az első hónapban hetente jön. Ha alszik miért ébreszted fel? Ne méregesd mert csak idegeskedsz. Sógórnőm fia az első hónapban 25 dekát fogyott, majd heti 30 dekát hízott!!!! Azon ne izgulj hogy nem indult még be rendesen, mert 5 napja szültél, nem mindenkinek lövell be rögtön, valakinek meg kell küzdeni érte jobban. De a stresszedtől biztos hogy nem is lövell be rendesen, lényeg a nyugalom!!!
2014. dec. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kisfiam 4430g-al született, 4150g-al jöttünk haza, és csak 1-2 hét alatt érte el újra a születési súlyát. Szerintem ne izgulj, egy komolyabb kakilás is változtat a súlyán, pl ha utána vagy előtte méred ugye... Amúgy először én is kétségbe estem, a kórházban mondtam is a nővéreknek, hogy nem azért szültem ekkora gyereket, hogy most meg itt összemenjen nekem! :) :) Most négy hónapos és 7,5 kg. Nem ment össze... :)
2014. dec. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
3870-el született
2014. dec. 5. 22:38
 10/12 anonim ***** válasza:

Én nem ébresztgettem az első hónapban,de igényelte 2 vagy max.3 óránként,éjszaka is max.4 óránként!!!1500 grammot hízott 1 hónap alatt,mást sem csináltam,csak szoptattam,pelenkáztam,de megérte.A tesómet ébreszteni kellett,mert aluszékonyabb volt,és egy csecsemőnek 3 óránként kell enni ha tápszeres,ha anyatejes,meg sűrűbben.

Amúgy akkor lesz több tejed,ha sok folyadékot iszol,és minél gyakrabban teszed cicire.Fel a fejjel,csak először nehéz,aztán mindenre rájössz.:-)

2014. dec. 6. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!