Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikortól kezdjem kisbabámat...

Mikortól kezdjem kisbabámat /4 hetes/ a 3 óránkénti evésről 4 óránkéntira átszoktatni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 8. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
4 hetesen még nagyon pici, szerintem várj vele, de nem is olyan nagyon szükséges szerintem ez az átszoktatás. Ahogy ő igényli, észre fogod venni! Ráadsul minél többet van cicin, annál jobban termelődik a tej és esetleg tudsz lefagyasztani, ami talán később még jól jöhet - legalábbis saját tapasztalat, nekem volt, hogy kellett pótolni.
2010. febr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szóval saját maga kevesebbet fog igényelni???Mondjuk éjszakánként már 4 órákat végigalszik..tehát elképzelhető hogy nappal is beáll majd...

A kérdésem még az lenne,hogy ha nem ébred fel magától pl.napközben,akkor ébresszem e???

A másik,hogy nem fejem a mellem,valaki azt mondja fejjem valaki azt mondja ne!!!Kire halgassak???A mellszívó nem szív ki szinte semmit,de gondolom lenne mit kifejni mert ha kézzel fejem,akkor azért van tejem...

Adjatok tanácsot!!!Köszi előre is

2010. febr. 8. 10:48
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mjd ö eldönti! Nálunk az elején 2,5 óránként szopott,kb 2-3 hós korában kibirt 3 órát,majd egyre többet,igy lett 4,ez úgy 4 hós korától. De ezt ö alakitotta igy,soha nem szadiztam vele,hogy nem telt le a 4 óra,addig nem eszel! Már majdnem 8 hós,de most is van,hogy 3 óra múlva kéri a cicit. Én mindig igény szerint szoptattam.
2010. febr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne ébreszd fel,ha éhes felkel magától. Az elején célszerü fejni,de ha nem látod értelmét,akkor nem kell.
2010. febr. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ!!!Úgy látom bőven elég neki amit kiszopizik,utána mindíg békésen elvan..Szerencsére csomókat sem érzek a mellemben...én ezért nem látom értelmét hogy fejjem a tejcsit...
2010. febr. 8. 10:59
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én babám sosem evett 4 óránként, neki mindig szüksége volt 2-3 óránként a kajára (szopira). Látni fogod majd a babádon, hogy mikor lesz vagy nem lesz éhes.

Egyébként most 14 hónapos a babám, de most is 3 óránként eszik (kivéve éjjel persze, akkor nem eszik).

2010. febr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólókkal, de egy kérdés: miért kellene átszoktatni 3 óráról 4 órára? Az éjszakát előbb-utóbb végigalussza majd (vagy legalábbis 6-7 órát alszik egyhuzamban), de ettől még nappal 2-3 óránként éhes lesz majd. Miért jobb a 4 óra mint a 3?!
2010. febr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiam az első fél évben 24órában szopizott, még 2 évesen sem bírt ki 3 órát cici nélkül.Több, mint 3 évig szoptattam.A kicsi 11 hetes,ő akár 2(!) órát is elvan szopi nélkül...Nem teljesen értem az ilyen jellegű kérdéseket,hiszen még a csapból is az igény szerinti szoptatás folyik.Kérdés, hogy a mama, vagy a baba igényei szerint...

Ja, mellesleg mind2srác 2 hónaposan duplázta a súlyát.

2010. febr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szerintem ez teljesen gyerekfüggő. Az én kisfiam koraszülött volt, súlya miatt 3 óránként kellett etetni. Szenvedés volt mert ő nem akarta. Mindig ébresztettem. Most már 1 hónapos. Már nem ébresztem magától kel 3 1/2 4 óránként , éjjel 5 órát is alszik. Így jó neki.
2010. febr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Az én kisfiam ahogy nőtt, egyre tovább aludt, az első etetés így "csúszott" előre, 4-430-5-530... Most hatkor kel, utána eszik 9-10 között (tízórai), utána ebéd 13-14 között, de inkább korábban, mert a tízórai gyümit gyorsan megemészti, utána uzsira tejpép négy és öt között, vacsora fél 8-8 felé fürdés után. Szóval ezzel azt akartam írni, hogy látod nekem még 3 óránként eszik, de mivel 6-kor kel így már csak 5 étkezés van. Mikor kicsi volt tartottunk a 3 órát, volt 6-7 szopi egy nap. Majd ahogy nő és 4 hónaposan elkezded a hozzátáplálást majd jobban jóllakik a pépes ételekkel és nem lesz olyan korán éhes. Nem az órához kell soha igazodni, hanem amikor éhes a baba...ezt általában felismerik az anyukák hogy akkor máshogy sír.
2010. febr. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!