Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy hónapos anyatejes babátokn...

Egy hónapos anyatejes babátoknak adtok/adtatok teát? Vélemények, tapasztalatok? Szopizás közben előtt után? Tudom hogy az anyatejtől nincs jobb és hálás is vagyok érte hogy van. Egy csecsemős mondta hogy néha lehet neki adni egy keveset.

Figyelt kérdés
Nem sokat csak egy párszor megkínálni egy nap egy egy keveset! Valaki valami tapasztalatot! Még van tejem, de már kezd kevés lenni neki mert szépen eszik és hamarosan pótolni kell majd tápszerrel!

2015. febr. 6. 08:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ne pótolj tápszerrel! Attól fog elapadni a tejed! A tejtermelés a kereslet-kínálat elvén működik. Nekem az első fiamnál ezért apadt el egy hónap alatt és fél évesen már nem tudtam tovább szoptatni..:( Egy kicsi teát és vizet sem kell adni egy anyatejes babának, az anyatej első része hígabb, alig van benne zsír, és ami hátul van, a szopizás vége felé, az a zsírdús, tápláló tejcsi. Ha úgy érzed kevés, tedd gyakrabban mellre, első nyikkra. És ha azt akarod, hogy több táplálót kapjon, akkor a következő szopikor tedd először vissza az előző mellre, amiből legutóbb szopizott. Hidd el, lesz elég tejcsid!! :)
2015. febr. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én 2 hetes korában adtam neki 1x köményes teát! de egy kortynál többet nem ivott belőle. Azóta csaj anyatejet kap. Már hozzátáplálom, mert 6 hónapos múlt a de az étkezések 80%-a anyatej.
2015. febr. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Az enyémek fél évig csak anyatejen éltek, én ezt tartottam helyesnek. De a te babádat te ismered.
2015. febr. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
szia. az én babám pont egy hónapos. s én minden nap adok neki egy kis teát.van mikor 50ml iszik meg belölede de valamikor kevesebbet vagy többet. mindegy hogy mikor adod neki. van ilyen köményes granulátumos tea s az segit neki a pukikba is. az orvos is mondta,hogy még kis babavizet is lehet neki adni. hisz az a gyerek szomjas is lehet.Ártani nem ártasz vele. De mindenesetre tényleg egyfolytába szopiztasd,vagy fejd a tejed,mert bizony attol lesz még több! Ne hagyd elapadni!
2015. febr. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!