Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igaz az. Hogy azok a gyerekek,...

Igaz az. Hogy azok a gyerekek, akiket anyukajuk sokaig szoptatott, sokkal kevesebbet voltak betegek, mint azok, akik tapszert kaptak?

Figyelt kérdés
2015. febr. 13. 20:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nem hiszem.Unokatestvérem 2 éves koráig szoptatta kisfiát mai napig(8 éves) egy hétig beteg egy hétig nem, bnőm 10 hónapos koráig aztán egy hónapig beteg volt.Én gyermekem tápszeres 3 hónapos korától 2x az első és 3ik fognál volt orrfolyós kicsit.Jó az anyatej és hasznos szerettem volna sokáig szoptatni, de nem tartom csodaszernek hogy az majd mindentől megvédi.
2015. febr. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

En es hugom is 6 honapig kizarolag szoptatva voltunk. En 10 honapos koromban lettem nagyon beteg, folyamatos korhazi kezelesekre szorultam, tesom csak szomplan elkapott minden nyavajat, azonkivul evente egyszer tuti felszirtakba fulet.

Sogornom szinten szoptat. Az elso gyerek non stop beteg volt, most 6 evesen kezd jobb lenni. Pici meg csak 5 honapos, egyenlore jol van.


En nem szoptattam, mert...osszetett, mindegy is. A kolosztrot megkapta es kb 5-6 hetig tudtam fejni kb annyit ami napi egy etkezesre eleg volt, amugy tapszeres volt elso pillanattol fogva. Egy kis taknyot v kohogest leszamitva sok baja nem volt. Ha volt is, pikk pakk elmult. Bolcsit egy evesen kezdte, az elejen hianyzott de azota egyszer sem. Mondjuk meg csak 19 honapos, szoval nagy kovetkezteteseket nem tok levonni, es csak remelem igy marad, de osszehasonlitva mas gyerekekkel, o eddig nagyon jol birta.

2015. febr. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Engem csak két hónapig szopatott anyukám, utána tápszer, influenzánál komolyabb bajom nem volt, az is nagyon ritkán.

Kislányom 6 hónapig kizárólag szopizott, még mindig sokszor szoptatom, most 1 éves, de már többször volt megfázva, kapott el vírust, hasmenése is volt...

Viszont irtó hamar felgyógyul mindenből, pár nap alatt kihever bármit, nem tudom ez a tej miatt van-e.

2015. febr. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
66%

már a kórházban kapott 1 cumisüvegnyi bármilyen pótlás, egy kis tea stb. érvénytelenné teszi.


Levezetnéd nekem, hogy a fenébe teszi érvénytelenné? De ne valami áltudományos humbuggal gyere, hanem tényekkel.

2015. febr. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Sajnos nálunk nem jött be ez a megfigyelés.

Mind a 3 gyermekem 6 hónapos koráig kizárólag anyatejet kapott. Egyikük 1,5 másikuk 1 éves koráig szopizott, a legkisebb 17 hónapos, még szoptatom.

A nagynál hamar előjött a krupp, aztán sokszor, menetrendszerűen be is fulladt 5 éves koráig. Ez mellett is sok ovis betegséget elkapott. Most 6,5 éves, nagyon ritkán beteg.

A középsőmnek veleszületett hörgőszűkülete van, Ő ez miatt sokat beteg.

A picike 5 hónapos kora óta fullad, gyakori nála az asztmás hörghurut. 3 hónapos kora óta húgyúti e-coli fertőzése van, néha-néha eltűnik, de mindig visszajön. A nagyoktól mindent "benyal", és sajnos nagyon hamar lehúzódik a hörgőire.

2015. febr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ez azért nem ilyen egyszerű. Mindkét gyermekemet 6 hónapig kizárólag csak szoptattam, egy éves korokra váltak le maguktól. A lányom szinte alig beteg, pedig óvis már, a fiam viszont októbertől márciusig takonypóc. Makk egészséges, de dől a váladék az orrából. Szerintem ez nagyban genetika kérdése is.
2015. febr. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
60%
Igaz. A tápszerben nincsenek immunrendszert segítő anyagok, az anyatejben viszont vannak. A gyerekdokink is mondta hogy jó ha minél tovább szopik egy baba, mert kisebb az esélye hogy beteg lesz, és ha beteg is, hamarabb átvészeli.
2015. febr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
1 éves koromig voltam anyatejes, elég sokat voltam beteg, főleg amúgy lelkieredetű a dolog, mint minden, öcsém tápszeres volt ő is beteges volt. Első fiam 2 hónapig volt anyatejes utána tápszeres, hihetetlen jó az immunrendszere, kisebbik ugyanígy ő betegesebb
2023. febr. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!