Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rossz anya vagyok szerintetek?

Rossz anya vagyok szerintetek?

Figyelt kérdés
4hos a kislanyom. Most jott meg a menstruaciom elsonek es apadt sokat a tejem tole. Mar elodte eppen hogy volt. Nem hiszem h fogom tudni szoptatni. Volt valaki igy ezzel, es ha igen o hogy erezte magat? Mert en ugy erzem mint ha kiszakadt volna egy darab belolem.

2015. máj. 16. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Nekem már az elején se volt tejem. Kapott tápszert. Ragyogóan van azóta is, már elmúlt egy éves.


Én nem csináltam lelki kérdést belőle. De ahogy nézem, te is inkább társadalmi nyomásra kerítesz neki nagy feneket.

2015. máj. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
miért gondolkodsz végletekben? apadt, ok. fejjél kicsit hátha lesz több, még csak a felénél jártok, van êrtelme probalkozni. masreszt ha apad, nem jelenti hogy el is megy. irass tapszert es ha ugy erzed keves, szopi utan pótolj. nyilvan nem vagy rossz anya kulonben mar reg tapszeres volna. akkor sem lennel rossz anya, mert nyilvan mindent megtettel erte. egyebkent sem a mi tisztünk ezt megitelni. te latod hogy lustasag van e a dologbqn vagy ilyenek az adottsagaid.
2015. máj. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem attól vagy jó anya, ha szoptatsz. Adj neki tápszert, és akkor nem lesz semmi gond.
2015. máj. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy edesanyam is engem hibaztat h megy a tejem. en vagyok a szar emiatt.
2015. máj. 16. 20:48
 5/12 anonim ***** válasza:
Anyám!
2015. máj. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk valóban az én hibámból lett tápszeres a fiam 4 hónaposan. Akkor bántott, de ez van, már nem tudok változtatni.

Most 2 éves, és mindegy, meddig volt anyatejes, nem lényeg.

Nem ettől vagyok jó anyja a fiamnak.

2015. máj. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
Szia! Dehogyis, nem ezen mérik az anyák jóságát. Másnak dől a teje, de a gyereke igazából nem is érdekli, csak teher neki. Nem a tejmennyiségen múlik. Szerintem nagyon is jó anya leszel :-)
2015. máj. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%

Nem szabad semmibe sem ennyire belebetegedni!

Én első gyerekkel 6 hónapig sz.ivattam magam a szoptatással. Azért írom így, mert nagyon nehezen ment, fájt, nem tudtam fejni, nem tudtam szaporítani, és azt hittem rosszat teszek, ha nem küzdök eléggé a tejért. Aztán rájöttem, hogy tiszta dili vagyok, mert nem ezen múlik a boldog gyerekvállalás. Sőt, amikor már hozzátápláltam, meg kapott tápszert, és nem feszélyezett már a szoptatás, sokkal jobban éreztem magam, és eskü innentől kezdve tudtam "jobb" anya lenni.

Szóval kell egyfajta lazaság, és nem szabad mindenből ügyet csinálni. Második babámmal már így is tetten, és sokkal boldogabb vagyok.

2015. máj. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Egészséges és kiegyensúlyozott a gyerek? Ha igen, akkor ennyi.


Ne külső véleményekre támaszkodj, mert egy szorongó anya végképp nem jó a gyereknek.

Anyáddal ne beszélgess túl gyakran, ha ilyen jó fej...

2015. máj. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Az a baj hogy edesanyam is engem hibaztat h megy a tejem. en vagyok a szar emiatt."


Na most akkor ki a rossz anya?


Anyukádnak üzenem, hogy a tej mennyisége hormonális kérdés, és nem az anya "minőségén" vagy hozzáállásán múlik. Persze, ha valaki sz.rik rá, annak nyilván nem is lesz, de van egy plafonszint, aminél akkor sem tudsz többet produkálni, ha belegebedsz.

Ne hagyd magad ezzel idegesíteni, mert az viszont tényleg negatívan befolyásolja a mennyiséget.

2015. máj. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!