Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szopi próbléma, én rontottam...

Szopi próbléma, én rontottam el vmit?

Figyelt kérdés
Ma egy hetes a babám tejcsim van bőven de amikor cicizik egy idő utan elkezd hisztizni és nem kell neki a cici(bimbővédővel szopizik)elkezd üvölteni teljesen felhergeli magát és nem fogadja el onnantól a cicit.ekkor melegítek neki picit üvegbe és onnantól ahogy a szájához ér kortyol kettőt és már alszik is.tegnap óta csak igy alszik el.mit tegyek mit csinálok rosszul?segítsetek mert már megbolodulok....tegnap este fél 8-tól fél 1-ig üvöltöt kapott picit üvegből és aludt is.ma reggel ugyanez meg délelött.szívja a cicim lehetséges az h elfárad és azert nem szívja tovább?baj ha csak üvegből kap vagy adjak ciciből és potoljam üvegből.mindenki mást mond már nem tom mit csináljak.köszönöm
2010. márc. 3. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Szopizás alatt és utána meg szoktad böfiztetni?
2010. márc. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Fájhat ahsa, elfárad.

Rá fog jöni, hogy az üvegből szinte folyik, nem kell megdolgoznia érte és ez nem jó.

2010. márc. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szopi közben büfiztesd meg mikor elkzdi a hisztit.Tedd vissza és probáld ujra.Ha cumisüvegből adod neki akkor elkapatod és egyáltalán nem ffog szopizni.Könnyeben jön és nem fog neki kelleni a cici.
2010. márc. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha az elején szépen szopizik, ugyan miért adnád üvegből az egészet? Még pici, neki is bele kell jönnie a technikába. Ahogy növekszik, egyre ügyesebb lesz, hamarabb jól is fog lakni. Szopizás közben is többször próbáld böfiztetni, lehet, hogy sok levegőt nyel. A szopi végén is böfiztesd meg alaposan. Lehet, hogy csak elfárad a végére, ha megerősödik, nem lesz ilyen probléma. Az a fontos, hogy te nyugodt legyél, mert az idegességed a picire is átragad, emellett a tejtermelést is negatívan gátolja. Ha már most csak üvegből adsz, akkor nagyon hamar le fog szokni arról, hogy megdolgozzon a tejért, hisz az üvegből könnyen folyik... a fejéssel meg nem lehet igazán soká fenntartani a megfelelő tejtermelést. Ha nagyon nem találsz megoldást, kérd a védőnő vagy inkább szoptatási tanácsadó segítségét!
2010. márc. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
szoktam büfiztetni mindig.közben is és utana is.a védőnőt kérdeztem ő azt mondta h éjszaka adjam üvegből nappal cicizen.de jön is neki büfi meg puki is sztem nem azzal van a gons hanem h keveset eszik és elfarad.sztem.de mindig marad tejcsi a cicimben vagy esetleg tegyem át a másikra de az sem jó mert akkor a sűrű tejcsi benne marad.áááá nem tom mit tegyek..
2010. márc. 3. 14:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Védőnőd hogy mondhat ekkor a hülyeséget, hogy add üvegből, nem lehet nagyon szoptatáspárti.

Mi akar egy 1 hetes babától.

2010. márc. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nekem ugyan már pár hónapos volt a picim, amikor ezt csinálta, de megszemvedtem vele rendesen. Ami nekem bejött: amikor elengedte a cicit és sírt, akkor büfiztetés. Ha továbbra sem akart enni, akkor beraktam a szájába a cumit (játszócumit) pár mp-re, majd kivettem és gyorsan cicit adtam neki, így azt szopizta tovább. Volt, hogy ezt 10x is el kellett játszanom. Egyszerűen csak arra nyugodott meg. Aztán 4,5 hónapos korától este ciciből evett, amennyit tudott és ha utána még adtam neki tápszert, ha úgy láttam, hogy még enne. Annak ellenére, hogy volt tejem! Éjszaka viszont nem volt gond, mert akkor félálomban valahogy evett rendesen.

1. gyerekemnél semmilyen gondom nem volt.

2010. márc. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
a védőnődnek mondd meg húzzon valahova az üveggel... nekem már három van, kérlek ne adj neki üveget, leszokik a ciciről, és elromlik a foga is, tudom azt hiszed, hol van az még, de hidd el a cici a legjobb dolog a földön, az enyém a harmadik most 6 hó múlt még vizet sem teát sem kapott tsak cicit, üveget nem is látott viszont kiskanállal gyönyörűen eszik a vigantol olajat az anyatejjel. én azt csináltam mikor ordított közben, hogy böfiztettem ahogy a többiek is mondják, és vissza, bele kell szoknia, esetleg nézd meg van e cicidbe még, lehet neki több kéne??? de ezt nem lehet tudni, tsak ha méred, mi két mellből eszünk, mikor kicsit nyafog átteszem, aztán szépen vissza, megszokta. szóval semmit sem csinálsz rosszul, tsak ha "szót fogadsz" a védőnő marhaságának és üvegezteted
2010. márc. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Először is nyugodj meg! Egy hetes baba még elfárad a szopizásban! Mi ugyanígy voltunk, fejtem, és mindig ki egészítettem, hogy nyugodtan tudjon aludni. A 3. héttől egyre jobban bírt szopizni, és egyre kevesebbet kellett cumisüvegből pótolni! Most már csak szopizik, és látszik rajta, hogy nagyon élvezi. Ha véletlenül estére elfogy a tej, akkor kap tápszert cumisüvegből, és látom rajta a csalódást, hogy nem cici. Lehet, hogy csak szerencsém volt, de az én babám egyáltalán nem szokott le a ciciről! Nekem az elején az volt a legfontosabb, hogy nyugodtan aludjon. Ha 5 órán át üvölt a baba, az semmiképp nem jó!
2010. márc. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!