Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 napos babam csakis mellbimbo...

4 napos babam csakis mellbimbovedovel szopik, anelkul csak nyalogatja es sir. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

#szoptatás #mellbimbovedo
2015. aug. 24. 19:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
44%

Első vagyok! Most szólok! Az orvos szoptatással kapcsolatos tanácsit abban a pillanatban felejtsd el, amint elköszönt tőled és hátat fordít neked!


Megszületett a fiam és első napon a kórházban szoptatni sem tudtam, mert nem tudta bekapni a cicimet, mert az befelé fordult! A csecsemős nővérek azt csinálták vele, amíg aludtam a szülés után, a szájába nyomták a cumisüveget babavízzel, hogy addig se bőgjön. Valószínűleg nálad is ez volt a szitu, szóval, ha már az elrontásról beszélünk akkor a csecsemősöket kell hibáztatni nem téged!


Ha a baba kéri a védőt akkor add oda neki! Senkinek semmi köze ahhoz, hogy te hogyan szoptatod! A szoptatási tanácsadó sem fogja azt mondani, hogy az úgy rossz! Én 4 és fél hónapja úgy szoptatok, és akkor mi van? Elvonulok a gyerekkel nyugiban ketten vagyunk ott, senki nem nézi, veszi ki a kezemből, hogy rosszul csinálom! Ha valaki kritizál akkor küld el a búsba! Tejed sem lesz tőle kevesebb, nekem még mindig annyi van, hogy melltartóbetét nélkül élni sem tudok, mert folyik belőlem, szóval ne hallgass másra, csak a babára figyelj.Úgy szoptasd ahogy neki jó, és akkor amikor kell neki.


És most jöhet a lepontozás, meg a nagy ősanyázás...

2015. aug. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Elso fiam fel evig szopott igy, 2. kb 5 honapig.elsonel frusztralt nagyon es kinlodtuk hogy elhagyjuk de nem ment, aztan nem goecsoltem ra de idokozonkent probaltam neki a nelkul odaadni a cicim, egyszer csak sikerult. 2.nal mqr nem gorcsoltem, nem erdekelt, de neha probalkoztam, ha nem mwnt nem eroltettwm, aztan velw is sikerult elhagyni problema mentesen. Mindkettot 1,5 evig szoptattam...

Ne izgulj, ne gorcsolj ha most meg azzal megy akkor add ugy,nemtragedia egyaltalan, a lenyeg h szopizik :) elvezd ezt az idot, hamar elmegy :)

2015. aug. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

ne hallgass senkire.

én megtettem. a fiam is csak bimbóvédővel tudott szopizni de a férjem unszolására anélkül próbáltam, mert anélkül természetes és odáig jutottunk hogy a 8hetes koráig tudtam szoptatni. mert pikk pakk elfordult a cicitől, ugye védő nélkül nem fogadta el, csak üvöltött és fogyott a tejem...stb. tehát szoptasd úgy ahogy neked/neki jó. ne érdekeljen más véleménye.

2015. aug. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is csak bvédővel tud szopni, mert nekem pici mellbimbóim vannak, nem tudja bekapni. Egyszer a mellszívóval kicsit ödémásra szívtam, na akkor be tudta kapni, viszont nagyon fájt nekem. A babád nem tehet róla, h csak azzal tudja jól megragadni a mellbimbót. A bvédővel segítesz neki, mi bajod vele? Nem természetes? Manapság mi természetes? A fogtömés sem az, a természetes az, ha kirohad. Vagy az oltások. A természetes az lenne, ha szépen meghalnánk a betegségekben. Nem kell ennyire hajszolni természetes dolgokat, a lényeg, h segíts a babádnak, h tudjon szopni.
2015. aug. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztó idétlen mellbimbóim vannak. A befelé fordulás legsúlyosabb foka. Első babám három hónapos koráig kizárólag bimbóvédővel tudott szopni. Kezdetben 4-5 perces türelemjáték volt minden mellrehelyezés, mert bimbóvédővel is nehezen tudta bekapni, vákuumot képezni.(igaz, miután sikerült, csak vésővel, kalapáccsal lehetett róla leszedni)

Én boldog voltam, hogy ha segédeszközzel, de akkor is tudom szoptatni a babámat. Fogadd el most ezt a helyzetet. Nézd a jó oldalát! Ha kis segítséggel is de szoptatod a babádat, és ez a lényeg!

2015. aug. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Az enyem meg pont bimbovedovel nem tud szopni, pedig jo lenne, mert igy szetcsocsalja. Elegge fajdalmas...
2015. aug. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Vilcsianyuja ***** válasza:

Első babámmal másfél hónapos koráig következő szeánszból állt a szoptatás: először megpróbáltam a mellretételt minden nélkül. Mikor azt nem fogadta el vagy kiköpte, feltettem a bimbóvédőt, azzal evett, amennyit tudott. Majd korábban lefejt anyatejjel megetettem cumisüvegből, majd fejtem. Ez így ment egészen addig, míg egyszer csak el nem tudta kapni a bimbómat, onnantól nem volt szükség pótlásra, mert tele tudta tömni a hasát. A bimbóvédővel nálunk az volt a baj, hogy úgy nagyon nehezen jött a mellemből a tej. Viszont jól megerősödtek időközben a bimbóim a bimbóvédőtől és a mellszívótól. Úgyhogy 16 hónapig szoptattam ezek után.

Szóval a legnagyobb bűn szerintem nem kihasználni a bimbóvédő jelentette előnyöket csak azért, mert "az nem természetes". Az se természetes, ha pont a bimbóvédő erőszakos elvétele vagy eleve mellőzése miatt lesz tápszeres a gyerek. Ennyi erővel pelenkát se használjunk, hanem használjunk száraz füvet a gyerek tisztán tartásához, mert az ősemberek is biztosan úgy csinálták.

A második terhességemnél is használtam időnként, ott meg az egyik babám nyelve volt letapadva. Amíg el nem csippentették a nyelvfékét, addig elég ügyetlenül szopizott, bár azért ment neki bimbóvédő nélkül is, ahogy nődögélt.

Ne keseredj el, szoptass, ahogy tudsz, de mindig kínáld meg először a melleddel bimbóvédő nélkül, azután add neki a bimbóvédőt. Előbb-utóbb rá fog kapni a bimbódra, de ha nem, akkor sincs tragédia.

2015. aug. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttél? Megtartottad a bvédőt?
2015. szept. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Koszonom a sok valaszt, igen, meg mindig vedovel megy a szopi de mar nem zavar, ha igy jo neki akkor legyen :)
2015. okt. 15. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!