Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt minden vegysze...

Szoptatás alatt minden vegyszeres cuccot gumikesztyűben kell csinálni?

Figyelt kérdés

Én eddig csak az erősebb maró vegyszereknél használtam gumikesztyűt, de pl babaruha folttisztításhoz (folttisztító szappannal) sima kézi mosáshoz, mosogatáshoz nem gondoltam, hogy kellene.

Viszont most hallottam egy másik anyukától, hogy ő gumikesztyűben mosogat.


2015. nov. 18. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Had mosogasson. Van aki szoptatás nélkül is azzal mosogat. 3 gyerekem van, soha semmihez nem viseltem gumikesztyűt és nem is fogok, nincs rá szükség. Ennyi erővel gumikesztyűben kéne tusolni is :D
2015. nov. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Soha nem is tudtam gumikesztyűben mosogatni, nekem nagyon kényelmetlen, szoptatás és várandósság alatt is simán mosogattam és egészséges 3 éves gyerekem van aki 17 hónapos koráig szopizott.
2015. nov. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
A legerősebb tisztítószer, amit használok, az a domestos, de én ahhoz sem használtam kesztyűt. Nem áztattam benne órákig a kezem, és utána nem szopiztattam le a gyerekkel maradékot róla, így talán nem lesz belőle alien. Minden nap tanulok valami újat egyébként, most már ezt is tudom, hogy rosszul csináltam.
2015. nov. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Domestost én eddig is kesztyűben használtam, az azért erős vegyszer.

2015. nov. 18. 15:58
 5/11 anonim ***** válasza:
De lehet, hogy nem a szoptatás miatt mosogat gumikesztyűben, hanem amúgy is.
2015. nov. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Ez is lehet, hogy nem a szoptatás miatt használ kesztyűt. A férjem pl még mosogatni is csak abban tud, annyira érzékeny a bőre, pedig ő nem szoptatott sohasem, nekem meg a domestos sem kezdi ki.
2015. nov. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

szoptatás miatt csinálja.

Mikor mondtam, hogy én nem, rá is csodálkozott...

2015. nov. 18. 16:04
 8/11 anonim ***** válasza:
33%
A 6-os válaszolót azért pontoztátok le, mert a férjének érzékeny a keze? Gratulálok a pontozgatóknak!!
2015. nov. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

De mi a logika?

Nem avatott be?

Mit hisz, hogy a bőrén át felszívódik és megjelenik a tejben?

2015. nov. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem elég sok anyuka esik át a ló túloldalára és válik paranoiássá mostanában. Értem én, hogy a minden leszarok hozzáállás is elég bajos, de ez, amit most művelnek terhesség meg szoptatás alatt, vagy úgy általában a baba körül...

Nem esznek kb. semmit, mert mit tudom én, mi van benne, és úristen, árt a magzatnak/átmegy a tejbe. Nem fognak meg semmit, nem mernek mosogatni, olvastam itt olyat is, hogy nem mert dezodort használni szoptatás alatt, meg nem mert normális tusfürdővel fürödni (a férje biztos örült neki). A gyereknek minden cuccát 47x sterilizálják naponta, meg kétnaponta kimossák a plüsseit. Még rendes mosószerrel és öblítővel se merik mosni a baba ruháit (olyannal se, ami direkt babáknak van), mert jesszus, mennyi méreg van benne). Minden mérgező, minden ellenség, mindentől óvni kell magát meg a gyereket. Aztán nem érti, mitől van, hogy az első fuvallattól beteg lesz szerencsétlen.

Nyugodtan mosogass kesztyű nélkül, sőt a folttisztítót is használhatod :D Nem fog a bőrödön át beleszivárogni a tejbe.

2015. nov. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!