Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért jobb ha szopik a baba?

Miért jobb ha szopik a baba?

Figyelt kérdés
Igaz hogy, akkor kevèsbè lesz beteges ?valami más ? Mi bajuk van a tapszeres babáknak ?
2016. febr. 18. 13:50
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Én azért kérdezem ,mert most várom az első babát 35 h.km és az orvosom szigorú diétára fogott ,mivel 65 ről 93 kilóra híztam és most utolsó hónapban ,azt mondta ha lehet 5 kilót is le adhatnák .Csodálkoztam mivel nem tudtam terhesség alatt lehet fogyizni de azt tudom,hogy szoptatni nem lehet úgy mivel túl sok fehérje nem jó és mindenből kell valamennyit bevinni,hogy szoptassak e vagy nem .Gondoltam itt vannak tapasztalt anyukák aki majd le írják,hogy mi jobb a picinek vagy ez egyaránt annyira jó .Nem leszek ettől kevésbé rosszabb anya
2016. febr. 18. 15:15
 12/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem lesz betegesebb a tápszeres sem később, sem kevésbbé beteges a szoptatott. Ez a betegség dolog mondhatni " itt és most" érvényesül, thát ha van beteg a családban, akkor a szoptatott baba kisebb eséllyel betegszik meg, mert az anyatejben immunanyagok is vannak ( ami az anyukát is védi épp, hogy ne betegedjen meg). A tápszerben ez nincs. Ennyi az össz előnye a gyerekre nézve, az anyára nézve meg azért jobb a szotpatás, mert a mellrák kialakulásától véd.
2016. febr. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
8%

Az anyatej is csak akkor jobb, ha az anya megfelelően táplálkozik, szedi a vitaminokat és még akkor is kell pluszban D és K vitamint adni a babának, mivel az anyatejben nincs elég.

A tápszerben minden benne van, kivéve az antitesteket, amikkel az anyatej véd. Ezek is kb,, 6 hónapos korig tudnak védeni, addig elég a tej összetétele kizárólagos táplálásra. Ez a tápszerre is igaz.

Viszont a baba bélflórája más lesz anyatejnél és tápszernél. Tápszerrel olyan baktériumoknak lesz táptalaj, ami az immunrendszert is támogatja, az anyatejnél meg ugye az antitestek.

Mind a kettő megfelelő táplálék, anyatejnél viszont figyelni kell nagyon a táplálkozásra, különben a baba nem kapja meg a vitaminokat, vagy az anya szervezete szenved hiányokat.


A lelki része pedig megint nem feltétlenül igaz.

A nagyobbik fiam nagyon anyás, a kisebb megy világgá nélkülem is. A nagyobb csak takonykóros állandóan, a kicsinek egyszer volt láza 3 napig és még a nagytól sem kapja el. A nagyobb vékony, magas, nagyon erős kisfiú, a kisebb kis köpcös :)

Mind a ketten 6 hetes korukig kaptak anyatejet, utána pótlást, majd csak tápszer.

2016. febr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Durván meghíztál. Szoptass, majd lefogysz.
2016. febr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Én szoptatás "párti" vagyok. Mármint abban az esetben, ha ez lehetséges. (De statisztikai alapon 200ból EGY nem tud szoptatni...)

Az anyatej tele van immunerősítő anyagokkal. A lehető legjobb védelem a babának. Sajnos, ezt a tápszer nem tudja. Én is felszedtem szülés alatt de amíg szoptatok, addig nem fogyózom drasztikusan csak visszafogott önmegtartóztatással.

Amúgy az első gyerekem annyit evett, hogy úgy fogytam, hogy teherbeesési súlyom alá mentem 5 kilóval.

A második nem annyira jó evő, így most akkora vagyok, mint a 40. héten. Most ez van. Ha majd nem szopizik, majd lefogyok. Most ő a legfontosabb. :-)

2016. febr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!