Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lusta a babám szopizni? Lenne...

Lusta a babám szopizni? Lenne elég tej, de kell a tápszeres pótlás is mellé, mert nem eszik eleget.

Figyelt kérdés

A kórházból tápszerrel jöttünk haza, mivel bent még nem volt elég tejcsi. Ma vagyunk két hetesek, itthon közben szépen beindult a tej. Egy ideig szopizik, de aztán elalszik a cicin. Egyszerre 50 g volt az, amit megevett eddig, egy nap alatt pedig a max 190 g volt, pedig lenne elég.


Próbáltam egy napig azt is, hogy nem adtam tápszert mellé, hátha akkor több tejet eszik majd, de nem vált be a dolog, beérte ugyanannyival. Eredménye az lett, hogy nem gyarapodtunk, hanem fogytunk aznap.


Hogyan próbáljam átszoktatni teljesen a tejre? Valaki járt hasonlóképp?



2016. máj. 17. 08:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsonak!!Meregetni folyton egy nagy baromsag.A fiamnak rogton gond nelkul ment a szopizas.Soha eszembe se jutott merni mennyit evett egy-egy alkalommal.En az igeny szerinti szoptatas hive vagyok amugy.A lanyom 36+4-re szuletett, az elso heten semmit nem hizott.Nem szopizott ugyesen, es mindig belealudt.Mondtak, hogy mindenkepp kell potlas, amig el nem kezd rendesen enni.Eszem agaban sem volt igy kitolni a babammal meg persze magammal.Apa 100%-ig atvette a nagyot, en meg 2 hetig csak szoptattam .Most 5 hos a lanyom, es 8 kg.Profin szopizik!Probald megbte is, hogy csak a szopizasra koncentralsz egy hetig.
2016. máj. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Próbàlj màsik mellszìvót, lehetőleg egy medelàt, swinget pl. Gyönyörűen beindìtja a tejleadó reflexet. Nekem sem ment kézivel a fejés, sőt, stimulàló mód nélküli elektromossal sem. Nettó hülyeség tàpozni, ha van tej. Adj neki anyatejet cumisüvegből, tàp helyett. Aztàn ha megerősödik, el lehet hagyni a cumisüveget.
2016. máj. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Helyzetjelentés: kézi fejés hatására és a baba kitartó munkája miatt egyre kevesebb tápszeres pótlás kell, több lett a tejcsi :) Remélem tényleg sikerül egészen elhagyni a tápszert.
2016. jún. 23. 08:21
 14/14 anonim ***** válasza:
örülök, szuper vagy! :)
2016. jún. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!