Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ihat cumisüvegből születésétől...

Ihat cumisüvegből születésétől kezdve a baba?

Figyelt kérdés

ha lesz tejem nem szeretném cicire rakni a babát ítéljetek el de engem ez taszít.

inkább lefejném neki a tejet

adhatok egy újszülöttnek így tejet?

hogy és hol tároljam?

csinálta valaki így?


2016. jún. 1. 19:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
72%

Én sem rajongtam a szoptatás gondolatáért (2,5 hónapig sikerült csak szoptatnom), de a fejés ezerszer rosszabb volt. Egyrészt nekem úgy nem volt tejleadóreflexem, így alig jött valami, másrészt kellemetlen volt, harmadrészt úgy éreztem magam mint egy fejős tehén, a hideg kiráz, ha rá gondolok. Nem éreztem magam se nőnek, se anyának, csak egy valaminek, aminek tejet kell adni.

Egyébként ihat születésétől kezdve, de sokkal könnyebben beindul a tejtermelés, ha szoptatsz. Egyébként jönni fog magától az egész. Ha ott sír a kis csomag melletted a kórházban, akkor úgyis odahúzod magadhoz, hogy megnyugtasd, és akkor már természetes, hogy mellre teszed. Azzal is számolnod kell, hogy vagy őt nyugtatod vagy fejsz. Így nem is biztos, hogy lesz időd fejni főleg az elején, amikor még nincs raktáron készlet, mert ha sír, akkor nyugtatnod kell és addig nem nyugszik meg, míg nem kap enni.

2016. jún. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne határozd ezt még el, majd meglátod, hogy alakul. Ez mindenkinek fura az elején, a cicit eddig másra használtuk.

A lányomat 15 hónapig szoptattam, annál nem volt egyszerűbb, bárhol és bármikor ott volt kéznél. Éjjel a legjobb, ha fáj a foga, vagy bármi nyűgje volt, aludtunk együtt.

A fiam nem tudott szopni, ezért én fejtem neki. Fáj, időigényes, macerás, és alig volt tejem. Éjszaka volt a legrosszabb, amikor az ordító gyerek mellett gyepáltam a mellemet.

Most utólag én is azt mondom, hogy hülyeség volt, tápszert kellett volna iratni. Tudom, nagyon mondják az anyatej előnyeit, de én nem látok belőle semmit. Sokat beteg, nehezen tanult meg beszélni, allergiás. Szóval nem ezen múlott.

2016. jún. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszaitokat!

Sajnos semmi tapasztalatom még etéren anyukám anyósom nincs aki segítene és a védőnőm se foglalkozik velem nem kérdezhetek tőle semmit.

azért hajlok inkább a fejés felé mert eddig mindenkitől csak azt halottam hogy mennyire fáj a szoptatás sírni tudtak volna közbe.

természetesen a legjobbat akarom a babának ezért meg fogom próbálni csak érdekelt mik a tapasztalataitok :)

10 hetem van hátra előtejem már a 22.héttől jön van mikor kevesebb van mikor több

ezt ki kell fejnem vagy hagyjam ?

2016. jún. 2. 17:24
 14/18 anonim ***** válasza:
Jaj, terhesen szigorúan tilos a fejés, mert olyankor oxitocin szabadul fel, amitől beindulhat a szülés! Nem szabad piszkálni, ha sok van, tegyél a melltartódba melltartóbetétet.
2016. jún. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
49%
Ha jól van mellre téve, jó a technikája, akkor nem fáj. A fejés sokkal szarabb volt.
2016. jún. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Hú mennyi minden fáj. A szülés is fáj, a szoptatás is fáj, de a kialvatlanság is tud fizikai fájdalmat okozni, a gyerekvállalás sajnos ilyen. A fejés nekem pl sokkal kényelmetlenebb volt, sőt sokszor fájt is, míg a szoptatással nem volt ilyen problémám, annak ellenére, hogy nem lelkesedtem érte. Ne fél információk alapján akarj dönteni. Olvass utána, próbáld ki a szoptatást, aztán majd akkor eldöntöd, hogy mi legyen.
2016. jún. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Bella169 ***** válasza:

Igen ha jól van mellre téve és a babának sincs gondja ( letapadt nyelv pl) és jó a szopóreflexe akkor nem fáj. Vagy csak nagyon minimálisan amíg az érzékeny mellbimbó meg nem erősödik. Nekem kb ez 1-1,5 hét volt, de addig se úgy képzeld el, hogy fájt minden perc. Kb az első 10 másodpercben fájt az első pár szívásnál utána nem.

Esetleg nézz utána szülésig, hogy a környezetedben hol van szoptatási tanácsadó, és ha megszültél keress fel egyet ha már a védőnőd nem segít. Alegjobb ha találsz abban a kórházban ahol szülsz.

2016. jún. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen válaszaitokat.

sikerült rávennetek hogy megpróbáljam és már nem is taszít annyira a dolog mint az elején és lefogadom ha meg lesz a picúr akkor még jobban megváltozik bennem minden :)

2016. jún. 6. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!