Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki úgy döntött, h egyaltalan...

Aki úgy döntött, h egyaltalan nem fog szoptatni soha, az mi alapjan dontott igy? Titeket is megszólnal ezért?

Figyelt kérdés

En is eldontottem h nem fogok egyaltalan szoptatni. Tul macerasnak talalom, meg lefejni meg begyullad a cicim meg aahh en kicsit "állatiasnak" talalom.. A tapszer sokkal egyszerubb.. Apuka is barmikor etetheti meg nyilvanos helyen is lehet. Apuka is kelhet hajnalba nemcsak en. Mindig pontosan tudom mennyit ivott a baba mert ha a mellem csócsalja abbol sosem derulne ki h mennyit ivott valojaban. Én nem ertem h miert kapok negativ kritikat ez miatt. A maj tapszerekbe benne van minden ami kell a babanak.

(Legalabbis az aruk errol arulkodik) vegulis az en testem, dontesem. En se szolok meg senkit, akkor se ha nyilvanosan szoptat ettermbe v akarhol az az o dontese viszont visszafele ugy erzem h a legtobb anyuka rogton letamad h jaj nem akarsz szoptatni? Kenyelembol? Es mivan akkor ha abbol? Attol en sem vagyok rosszabb anya... Nem ertem ezt. 😶😓


2016. szept. 12. 15:52
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
55%
Végül is csak elveszíti a babád a jó immunrendszerhez való jogot (amit a tápszer nem ad meg) és a kettőtök pszichoszociális életében egy fontos pontot. De hát a te döntésed. Csak ilyen hozzáállással inkább aranyhalat tartsál, ne szaporodjál.
2016. szept. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
55%
Végül is, miért is akarnád a legjobbat a gyerekednek igaz? Fő a te kényelmed. És de, rosszabb anya vagy, csak hogy megnyugtassalak. Egy jó anya mindig azt szeretné, hogy a gyereke a lehetőségekhez képest legjobb dolgokat kapja nem? Aki nem erre törekszik, az nem jó anya.
2016. szept. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
81%

Nem szóllak meg, de az é.rveid nem igazak. Csak propaganda, hogy a tápszerekben benne van minden, ami kell a babának. Az anyatejben van benne minden, a tápszer meg sem közelíti. Nem macerásabb szoptatni, mint tápszerezni. Nem kell a tápszert elkészíteni, megfelelő hőfokra melegíteni , elmosni az üveget stb. Az sem igaz, hogy szoptatásnál nem tudod mérni a mennyiséget. Csak annyi kell, hogy minden alkalommal lemérd a babádat. Én mindig mértem és tudtam, hogy mennyi evett a babám.

De természetesen, azt teszed, amit akarsz.

2016. szept. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem sokkal egyszerűbb szoptatni mint tápszer kutyúlni hajnali 3kor. Az anyatej mindig "kéznél" van, tökéletes a hőmérséklete, nem kell melegíteni, mosogatni, sterilizálni...stb, mindig a megfelelő tápanyag van benne a baba életkorához mérten, és ingyen van. A tápszer egy pótlék, ha muszáj azt adni hát muszáj de közel sem olyan tokéletes táplálék egy babának mint az anyatej, szóval ezt rosszul tudod hiába drága. Meg ha azt akarod hogy apuka is kelljen akkor le tudsz fejni. Szóval szerintem sokkal egyszerűbb szoptatni, de nekem aztán baromira mind1 mit adsz a gyerekednek😂
2016. szept. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
69%

Azt az anyát teljesen biztosan nem szólom meg, aki pl Belgiumban lakik, ahol max 90 napig lehet otthon a kicsivel, utána gyógyszert kap, hogy elapadjon a teje, mert menni kell dolgozni.


De aki ekkora hülyeségeket ír, azon nem hiszem, hogy csak én akadok ki. Jó nagy buta vagy.

2016. szept. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
75%

Tudod,nem.baj ,ha nem akarsz szoptatni!

De ez,hogy jaj macerás,meg állatias...

Amikor a gyereket készítettétek az nem volt macerás és állatias?? Vagy szülni nem macerás és állatias??

Ez ilyen!

Aki nem bírja elfogadni,hogy a gyerektéma már nem csak az ő kényelméről szól,az talán még ne vállaljon gyereket!

2016. szept. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Hat nemtom en egyszerubben talalom ezt a megoldast. Ha a baba soha nemkap anyatejet, akkor nem fogja tudni mi a 2 kozott a kulonbseg. En nem talalok benne semmi intimet. Nem fogok csak azert szoptatni h megfeleljek a ti begyopesedett tarsadalmi elvarasaitoknak. Egyebkent jol irta az egyik kommentelo. Kulfoldon kevesebbek a gyesek es sok anya nem szoptat ott se mert kb ido sincs ra. Akkor azok rosszabb anyak es tartsanak aranyhalat? Kitalalhatnek en is meséket h ezert meg azert nem akarom szoptatni de ezhelyett ha megkerdik akkor oszinten elmondom neki h mivan.
2016. szept. 12. 16:23
 8/46 anonim ***** válasza:
84%

Jó,te kérdezted,miért támadnak! Ezért!

Majd megtanulod befogni és akkor nem fognak támadni a hül,yeségeid miatt! Ennyi!

2016. szept. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

Hat ti megvagytok veszve 😀😀 sztem mindenkinek a maga dontese h akar e szoptatni v sem. "A legjobbat akarod a gyerekednek..." Ja mintha csak az anyatejen mulna mindez.

Most ennyi erovel ezt irhatnad annak is akinek 2-3 gyereke van es apuka, anyuka fizetese 200.000 ft... Azok se a legjobbat akarjak? Minek vallanak gyereket ha nincs csaladi auto, haz/lakas, meg a sok lóvé? Nemtom mit fog ertekelni a gyerek jobban azt h valaha szoptattad v h uj ruhaba jarkal es nem fikazzak erte a suliba? Az anyatej boven nem elegiti ki a baba szuksegleteit. Szereto otthon kell neki, ahol apa anya imadjak egymast, kiegyensulyozott eletmod, ruhak, pelenka, meg minden ha ezek nincsenek meg akkor lehuzhatod az anyatejedet a wcn. 😉 Az csak egy kis dolog a sok kozul..

2016. szept. 12. 16:32
 10/46 anonim ***** válasza:
83%
Nem azért kell szoptatni mert a baba tudja a különbséget, hanem az anyatejben olyan immonglobulinok vannak, amik segítenek a fejlődésében és máshonnan nem tudja beszerezni, mert egy mesterségesen előállított tápszer sem tartalmazza. Aztán ott van a vitaminok aránya, amit szintén nem tud egy tápszer sem olyan arányban a szervezetébe juttatni. Ráadásként, a tápszeres babáknak nagyobb esélye van későbbi allergiás megbetegedésekre, valamint cöliákiára.
2016. szept. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!