Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki úgy döntött, h egyaltalan...

Aki úgy döntött, h egyaltalan nem fog szoptatni soha, az mi alapjan dontott igy? Titeket is megszólnal ezért?

Figyelt kérdés

En is eldontottem h nem fogok egyaltalan szoptatni. Tul macerasnak talalom, meg lefejni meg begyullad a cicim meg aahh en kicsit "állatiasnak" talalom.. A tapszer sokkal egyszerubb.. Apuka is barmikor etetheti meg nyilvanos helyen is lehet. Apuka is kelhet hajnalba nemcsak en. Mindig pontosan tudom mennyit ivott a baba mert ha a mellem csócsalja abbol sosem derulne ki h mennyit ivott valojaban. Én nem ertem h miert kapok negativ kritikat ez miatt. A maj tapszerekbe benne van minden ami kell a babanak.

(Legalabbis az aruk errol arulkodik) vegulis az en testem, dontesem. En se szolok meg senkit, akkor se ha nyilvanosan szoptat ettermbe v akarhol az az o dontese viszont visszafele ugy erzem h a legtobb anyuka rogton letamad h jaj nem akarsz szoptatni? Kenyelembol? Es mivan akkor ha abbol? Attol en sem vagyok rosszabb anya... Nem ertem ezt. 😶😓


2016. szept. 12. 15:52
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:

Kicsit visszafoghatnád magad kedves! Igen,tudok olvasni,és te vajon tudsz??? Leírtam azt,hogy kaphat a kérdező gyereke is anyatejet( mert te azt írtad,hogy nem),erre itt vered magad,hogy mittudomén. Majd csak odaírod,hogy hát igen az én esetem is benne van.

Szerinted a kérdező nem fogja azt hazudni,hogy nincs teje,ha tejgyűjtőből akar a gyerekének tejet?? Ohh,dehogynem!

2016. szept. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
Utolsó, te tényleg kaptál anyatejet? Mert akkor tusnod kell, hogy a gyerekorvos az anya és az újszülött zárójelentésése alapján kategorizálja be az igénylést. És, mivel, ha bent kap tejelepasztó gyógyszert általában Bromociprint, akkor az bizony fel van tüntetve a terápia résznél. És, aki ugye az egészségügyben dolgozik, az tudja mire adják azt a gyógyszert, így egyértelmű, hogy nem azért nem tud szoptatni, mert problémája van. Úgyhogy mondhat amit akar, ha a papíron más lesz feltüntetve. érted már? Ez nem bemondás alapján megy.
2016. szept. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 A kérdező kommentje:

Nyugalom emberek! Én nem kerek tejet senkitol! Tehat nincs min vitatkozni. Nemtudom hanyas valaszolohoz szolnek, aki a maganorvossal jott. Igen az, baj? Egyebkent itt ahol mi elunk csak maganba mehetsz el mindenfele szakorvoshoz, mert nincs korhazi rendeles mint MO-n. Tehat fizet mindenki erte de ad szamlat amit visszafizet a betegbiztositas. Tehat nem azert mondta mert azt akarta h en happy legyek.

Ebbe a tarsadalomba nem lincselik meg a nöket, akik ugy dontenek nem szoptatnak es itt is ertelmes boldog gyerekek vannak, akarmennyire hihetetlenul is hangzik. Egyebkent a cikkbe amit linkeltem is az van h az anyatej a legjobb meg az h a tapszer is lehet ugyanolyan jó. Nem kellene ennyire begyopesedett, csölátással rendelkezni es akkor nem itt tartana a tarsadalom. Szerinted a joleti orszagokba, ahol 3-6 honap gyes jar aztan anyu huz vissza meloba ott hogy szoptatnak? Sehogy. Felir anyunak a doki pirulat amit szed hogy elmenjen a megmaradt teje mert nincs az a fonok aki visszaveszi ha meg szoptat. Asszed ott azert fizetnek, h te a tejed fejjed munka ido alatt? Ugyanmar.

Mivel mi is egy ilyen orszagban elunk, ahol sajna nem meresztheti a segget anyuka 3 evig a kanapen a kolyokkel. Ezert meg kell tanulni alkalmazkodni a valtozasokhoz. Magyarorszag csak egy kis orszag de ha elmennel mas europai orszagokba akkor rajonnel h jeeeee egesz mas es itt is anyak, apak laknak gyerekeikkel. Te szednel gyogyszert ami elapasztja a tejed? Ha mar belekezdtel a szoptatasba es mondjuk 2 honapos szopi utan kellene elapaszd? Tudod te h mennyi kovetkezmenye lehet annak? Trombozist ks kaphat az anyuka , veromlenyt, a hormonalis dolgokrol nem is beszelve.. Akkor aztan rohadtul megerne az anyatej.

2016. szept. 13. 16:48
 44/46 anonim ***** válasza:
Mindegy, kérdező úgyse fogod megérteni a másik álláspontját. de ha adsz email címet szívesen átküldöm neked a gyermekgyógyászat tételemet, amiben minden szépen le van írva.
2016. szept. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:

"sajna nem meresztheti a segget anyuka 3 evig a kanapen a kolyokkel" Ez egy sokat mondó mondat a részedről. Fordítsuk meg! Szóval te nem mereszted a seggedet otthon a kölyköddel 3 évig. (Ugye nem hangzik valami kedvesen?)


Eddig a kényelmi része miatt preferáltad a tápszeres etetést.Most találtál egy elfogadhatóbb indokot. A más típusú társadalmat, ahol az édesanyáknak dolgozniuk kell. Hátha így többen igazat adnak Neked.


Én ősanya vagyok,a te szemedben biztosan. Az első gyerekemet 2 évig szoptattam úgy, hogy közben másoddiplomásként egyetemre jártam, igaz csak heti 3 napot a baba(tudod, a kölyköm)féléves korától. Valahogy mégis megoldottam a szoptatás-fejés dolgot.


A lekiismeret furdalás tudat alatt azonban szerintem benned van.Újabb és újabb érvekkel győzködöd magad és a környezetedet. Ha annyira biztos lennél magadban, akkor nem tennél fel ilyen kérdést. (nekem eszembe sem jutott volna vitát nyitni, sorstársakat keresni, hogy ki gondolja úgy , hogy szoptatni akarja a babáját...)

2016. szept. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
54%
Én kb 1 hétig szoptattam, aztán nem bírtam tovább, tápszert kapott és semmi baja nem lett tőle. Én is tápos gyerek voltam és nem voltam beteges, semmilyen allergiám nincsen...nem azért lesz valaki allergiás mert tápszeres vagy anyatejes ez hülyeség. Ha nem akarod szoptatni nem kell, a szíved joga eldönteni, nemkell törődni másokkal. Ne tegyél fel ilyen kérdéseket, hanem döntsd el, és tegyél úgy ahogy neked jó. Nem kötelező a szoptatás, engem pl a hideg rázott mikor szopott a babám, és iszonyúan fájt, úgyhogy akár szar anya vagyok akár nem, felnő a gyerekem tápszeren is és ugyanugy szeret mint egy cicin lógó 2 éves az anyját... Akik lehet hogy éjjel is kelnek, vagy éppen cici nélkül nem hajlandó elaludni, vagy az anyja nélkül 1 percet sem hajlandó létezni /van ilyen ismerősöm csak azért mondom/ Szoval aki azt mondja hogy a szoptatás a legkényelmesebb az hazudik :D :D Mi kényelmes abban, hogy óránként kell etetni, bujkálni kell, takargatni, kenegetni, szivogatni, masszirozni, borogatni, ilyen póz olyan póz, betét, csorgó tej... Jajj nekem rémálom volt az első hét pedig mikor terhes voltam nagyon akartam szoptatni, de mikor odakerültem már nem akartam. A tápszert is szar kevergetni de kb 2 percembe telt, a gyerek kezebe nyomtam és evett magától. Szoval nyilvan kell az anyatej a babának, de ha nem megy akkor nem megy.
2016. szept. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!