Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 hetes babám sokat sír,...

5 hetes babám sokat sír, csapkod szopi közben. Miért csinálja?

Figyelt kérdés

Eddig szépen evett, nagyjából azonos adagokat. Kb 1 hete rémálom a szopi. Ahogy nyel párat, hallom hogy beindul az emésztése, ilyenkor elkezd ficánkolni, tekeredik, ki-be kapkodja a cicit, dühöng és persze ilyenkor sok levegőt is nyel. Megbüfiztetem stb..de ezzel nem oldódik meg a dolog. Már mindent kipróbáltunk espumizan, gripe water, biogaia, colief cseppek. Már alig eszek vmit, félek nehogy bántsa a pociját. 1 óra egy szopi, utána fejek, egész nap ebből áll gyakorlatilag...már kivagyok teljesen. Lehet, hogy éretlen az emésztése és emiatt csinálja? 36.hétre született 2100 gr, most 3800 gr nincs 6 hetes. Egyre kevesebbet szopik, vsn hogy 30gr után bealszik.

Ki fogja nőni ezt?


2016. szept. 13. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen,egy a lényeg ne kezdj neki pótolni,mert ilyenkor lehet elszúrni a szoptatàst. Màr van annyi tartaléka hogy simàn kibìrja ha kevesebbet eszik akàr egy hétig is. Azt a minimumot meg hidd el megeszi ami kell neki.


Nekünk is volt ilyen màr 4x, egyszer ugyanìgy 5 hetesen mikor megjött a mesim, akkor sztràjkolt, aztàn egy hét múlva folytatódott a növekedési kiugràssal, utàna amikor kiderült,hogy kistesó van, most meg a fogzàs miatt küzdünk ugyanìgy. Most màr egyszer kóstolgat kisebb adagokat, kevésbé izgulok,hogy éhenhal :-)

Tudom hogy nagyon ilyesztő,de hagyd rà. Ő sem hal éhen. Szabj vmi hatàrt,hogy pl 10x visszakapja mindkét cicit és utàna nem erőlködsz tovàbb. Ha éhes lesz elfogadja. De nekünk az is segìtett hogy félàlomban etettem,akkor nem érdekelte semmi csak az hogy egyen :-)


És igen túl lesz rajta 1-2 hetet kell kibìrni. Utàna meg majd jön màs ;-) Ez màr csak ilyen.

2016. szept. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nekem is 5 hetes a babám. tátom a számat mennyit hízott a tiéd, nem túl sok ez? simán lehet, hogy túleteted, gondolom fogyott is a tiéd így közel 2 kiló hízásnál tart.

enyém most 3700, 3000 született.


nekem akkor csinálja ezt mikor jön a puki, párunk picit, megsimogatom a pociját, megemelgetem a lábát, kijön a puki és megnyugszik, szépen eszik utána :)

2016. szept. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azt hiszem próbálta behozni a lemaradást, mert már 2 hete is ugyanennyit szopizott mint most. Nem eszik sokat szerintem, 70-100 grammokat eszik 6-7x naponta átlagban, de van hogy csak 30at. Védőnő azt mondta, hogy pótoljam üvegből, de félek, hogy cumizavaros lesz, ugyhogy igyekszem mellőzni. De az biztos, hogy a pocakja miatt szenved szegénykém. Lehet, hogy túl erős neki a tejem és csak nehezen tudja megemészteni..nem tudom, de teljesen tanácstalan vagyok.
2016. szept. 13. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!