Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehetne tobb tejem...

Hogyan lehetne tobb tejem igy? Csaszarral szultem, a korhazba adtak bimbovedot mert lapos bimbom van azzal szoptattam 3napig .

Figyelt kérdés
Ahogy hazajottunk hatalmasra megdagadtak a melleim de fejni epp csak par cseppet tudtam ezert muszaj volt potlast adni a babanak. Utana a napokba belazasodtam megbetegedtem ezert nem szoptattam csak tapszert kapott, kozben probaltam fejni de alig jott valami. Azota is tapszeres a babam mar 6hetes. Szoptatni sokat probaltam miutan meggyogyultam az elso probalkozasnal teljessen elutasitotta csak sirt, mosmar odaig eljutottunk hogy rakap sziv parat majd mergessen elengedi es tatog ujbol . Szerintem hiaba szivja nemkapja be jol es ezert nemtudja kiuriteni a cicimet . Keves tejem van de van mert ha en kezzel osszenyom akkor ki spriccel de o valamiert megsem tudja kiszivni . Valaki hasonlo helyzetben tudna segiteni? Nagyon elvagyok keseredve mar szoptanit (SNS) keszuleket is probaltam homeos bogyokat teakat de eggyik sem segit . Ennyi idos babat atlehet meg szoktatni cicire?
2016. okt. 9. 21:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%
Az lll.hu oldalon nézz szoptatási tanácsadót, ha van a környékeden ő tud segíteni!
2016. okt. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%

Szoptatási tanácsadót keress lll vagy ibclc.

Attól h lázas voltál szoptatni kellett volna...

2016. okt. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%

Par cseppet tudtal fejni, ezert muszaj volt potlast adni? Miert? 3 napos ujszulott mellett mennyit akartal fejni? Az a par csepp kellett volna a babadnak, meg hogy sokat legyen mellen, hogy beinduljon rendesen a tejtermeles. Es ha siros vagy lathatoan ehes, max akkor potolni, de mindenkepp csak szoptatas utan.

Ezutan belazasodtal, megbetegedtel. Ezt hivjak tejlaznak. Szoptatni kell ezerrel meg masszirozni a ciciket. Lazasan siman lehet szoptatni.

Szoval szerintem ti mar a legelejen elrontottatok, kar, hogy akkor nem volt, aki segitsen.

Egy szoptatasi tanacsadot felkeresnek a helyedben, valamit hatha tud mondani.

2016. okt. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
82%
Persze, hogy át lehet szoktatni. Segíts neki, hogy jól kapja be és ne add fel. A szoptatási tanácsadó tényleg jó lenne, szerintem csak valami kis egyszerű dolog miatt nem vagy nehezen sikerül, de ő segítene megoldani. Lehet, hogy csak nem jól tartod, vagy vmi ilyesmi gond van. Tarts ki!
2016. okt. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

A korhazban azt mondtak 2. Ejjel amikor vigasztalhatatlanul elkezdett sirni,hogy nagy sullyal szuletett baba(4080g) es mar nagyon ehes ezert adtak neki egy keves tapszert nekem meg mellfejot. Lehet azt sem kellett volna mert igazabol nekem eszembe sem jutott addig hogy letezik olyan hogy tapszer :/ itthon nagyon rosszul lettem meg aznap este vissza is kellett menni az ugyeletre.

Utolag nagyon banom hogy tapszert adtam neki itthon is :( butasag volt es en ugytudtam hogy nemszabad szoptatni betegen lazassan ! Kesobb meg a par csepp amit letudtam nehezen fejni nemvolt eleg neki nagyon sirt . Megprobalok felkeresni egy tanacsadot hatha tud meg segiteni.

2016. okt. 9. 22:56
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kevés tejem volt (bár én szoptattam folyamatosan), végül sikerült a 2. hónapra eljutnom odáig, hogy már nem kellett tápszeres pótlás. Nagyon nehéz volt, mivel nem tudott teljesen jóllakni a babám. Úgy csináltam, hogy először gyors meleg törölközős mellmasszírozás, aztán cici, aztán amikor már kiszívta, amit tudott, akkor kapott 30 ml pótlást, és utána visszatettem cicire. Mellette MAM 1-es cumisüveg, mivel ennek a feje eléggé hasonlított a mellbimbómra, méretre és formára is. A babák gyorsan megtanulják, hogy a cumisüvegből rögtön jön a tej, nem kell érte megküzdeni, és gyorsan jól lehet vele lakni. Persze, hogy nem akar szopni így. Az én módszeremben az volt a lényeg, hogy a jóllakás élményét az anyamellhez kösse, utána hagytam a cicin, ameddig csak kedve volt. Mivel nem etettem dugig, hamarabb meg is éhezett, másfél-két óránként evett addig, amíg a mennyiséget fel nem tudtam tornázni.

Próbáltam az SNS-t is, de nagyon macerás volt. Ettől függetlenül működhet nálad, főleg, ha nehezen indul meg a tejed. Erre is kell találnod valamilyen technikát, én tudatosan lazítottam és arra koncentráltam, hogy induljon meg a tejem. Nagyon fontos volt nálam, hogy nyugodt körülmények között tudjak szoptatni, ne vonja el semmi az én és a baba figyelmét a szoptatás alatt. A bőrkontaktusra is figyeltem az első hetekben, mindig meztelen mellkassal, minél nagyobb érintkezési felülettel tettem mellre a babát. Nem használtam zavaró illatanyagokat sem (parfüm, hónaljdeo, erős öblítőszer a ruhákon), hogy érezze az én illatomat.

Még az jutott eszembe, hogy mellszívót nem használtam pont azért, hogy minden csepp tej a babának jusson. Gyakran megmértem a picimet, hogy lássam, gyarapodik-e (szerencsére lassan, de nőtt a súlya, aludt is eleget). Szedtem homeós bogyókat is, mást nem. Amikor már majdnem elég volt a tejem, csak vizet kapott kiegészítésnek, tápszert már nem.

Ne add fel, ahogy telik az idő, egyre nehezebb lesz átszoktatni, a tejed is elapadhat. Ha nagyon nem megy, akkor viszont próbáld fenntartani a fejést, minden csepp anyatej kincs. Ha nem marad más, csak a tápszer, akkor sem dől össze a világ, ebben az esetben vegyél BioGaia cseppet, és minden tápszeradaghoz tegyél belőle.

2016. okt. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Nalunk a fo problema az szerintem, hogy a babam nemtud hatekonyan szopizni. Pici mellbimbom van es ugy olvastam hogy legalabb 2.5cm ert be kene kapnia a babanak ahoz hogy rendessen kitudja szivni, na o epphogy bekapja sziv parat es elengedi razza a fejet es tatog megint es ez igy megy egy ideig aztan egyre turelmetlenebb lesz es a vegen nagyon elkezd sirni. De van amikor egy ido utan siman elalszik rajta es kesz nemcsinal semmit csak nylaogatja igazabol . Szoval szerintem hiaba teszem cicire egy cseppet sem tud kiszivni mert rossz a technika :/

Ezert amig megnem tanulja helyessen,nemis tudom csokkenteni a tapszeradagjat. Van valami tanacsod a mellrehelyezessel kapcsolatban hogy helyessen legyen rajta a babam? Rengeteget olvastam a temaval kapcsolatban probalom a leirtak alapjan csinalni de eddig nincs valtozas. Koszonom a valaszokat ment mindenkinek a zold kez :)

2016. okt. 9. 23:35
 8/23 A kérdező kommentje:
A biogaia cseppet gondolom a hasfajas miatt irtad szerencsere egyaltalan nem hasfajos eddig :)
2016. okt. 9. 23:35
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezt sajnos elrontottad, de meg helyrehozhatod! De keress SOS holnap tanacsadot, hozzajuk el is lehet menni, es segitenek!

En 6 hetet kuzdottem, ketnaponta tanacsadohoz jartam, fejtem ejjel nappal, tapszer potlas kellett kiskanallal mert fogyott, hanyasig ittam a szoptatos teat , meg plusz 4 liter folyadekot, de lett tejem, mar masfel eves es mindig szopizik :)


Kitartas, es tanacsado !!!

Es amit sose felejts el, betegen nem , hogy lehet szoptatni hanem KELL !!! Igy a baba nem lesz beteg , ellenanyagot kap. Kivetel ezalol a mergezes, de gondolom nem most fogsz mergesgombat enni es Domestost inni.

2016. okt. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Meg valami, irtad, hogy a mellbimbod kiicsi, ht az tok mindegy mert NEM azt kell bejkapnia, hanem annal sokkal tobbet !


[link]


Itt egy kep, de ezer abra van, irde be a googlebe, hogy breastfeeding latch on,


Ebben aegitene egy tanacsado.

2016. okt. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!