Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehetne tobb tejem...

Hogyan lehetne tobb tejem igy? Csaszarral szultem, a korhazba adtak bimbovedot mert lapos bimbom van azzal szoptattam 3napig .

Figyelt kérdés
Ahogy hazajottunk hatalmasra megdagadtak a melleim de fejni epp csak par cseppet tudtam ezert muszaj volt potlast adni a babanak. Utana a napokba belazasodtam megbetegedtem ezert nem szoptattam csak tapszert kapott, kozben probaltam fejni de alig jott valami. Azota is tapszeres a babam mar 6hetes. Szoptatni sokat probaltam miutan meggyogyultam az elso probalkozasnal teljessen elutasitotta csak sirt, mosmar odaig eljutottunk hogy rakap sziv parat majd mergessen elengedi es tatog ujbol . Szerintem hiaba szivja nemkapja be jol es ezert nemtudja kiuriteni a cicimet . Keves tejem van de van mert ha en kezzel osszenyom akkor ki spriccel de o valamiert megsem tudja kiszivni . Valaki hasonlo helyzetben tudna segiteni? Nagyon elvagyok keseredve mar szoptanit (SNS) keszuleket is probaltam homeos bogyokat teakat de eggyik sem segit . Ennyi idos babat atlehet meg szoktatni cicire?
2016. okt. 9. 21:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Igy alulrol kapja be es telitse ki az egesz szajat, az a jo ha nem latszik a bimboudvar sem. Latod a kepen mekkora az udvar, es nem latszik ki!

Ennyire be kell kapni, es igy tudja szivni !

2016. okt. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom ! Akkor van meg remeny holnap keresek egx tanacsadot :) remelem sikerul !
2016. okt. 10. 00:01
 13/23 anonim ***** válasza:

Meg mindig en vagyok :)


Videok a youtubon, tele van


[link]


Breastfeeding latch on

Latch on newborn


Amit linkeltem, tokeletesen mutatja.

2016. okt. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Gyakoroljatok,es ha nem kapja be jol, akkor nem szabad rajtahagyni, hanem a kisujjad berakod a szaja sarkaba, mgszunik a vakum es igy elengedi.

Es ujra.

Nyugi, en napokig kb 200 szor gyakoroltam.

Mert meg kell tanultok mindkettotoknek.

Bekap, elenged, bekap elenged, mig vegre jol bekapta, na es akkor szivta :)

Aztan 1-2 het mulva megtanulta es ment neki

2016. okt. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
megis van a hiba . Mar latom hogy hogyan kene csinalni :) alig varom hogy reggel legyen es gyakorolhassunk :D nagyon szepen koszonom szerintem menni fog igy hogy latom a technikat :)))
2016. okt. 10. 00:22
 16/23 anonim ***** válasza:
77%

eloszor is nem te rontottad, a szopizashoz ket ember kell plusz tapasztalatlan vagy az ember meg utolag okos :) a csecsemosok sem rontottak el a tapszerrel, ha nem adtak volna neki legyengul es akkor meg amiatt nem szopik. de ez a mult. a szoptatas fejben dol el, te szeretnel tehat fogsz is tudni :)

milyen betegseged volt? szerintem mellgyulladasod...nekem is az volt. leirom velem mi volt hatha segit:

az en lanyom se kapta be a cicit, nalunk elvbol nem adnak mellszivot, bimbovrdot, igy a 3. napon a sebes melleimmel 39 fokos lazat kaptam. 6 nalig le se ment, ki se engedtek a korhazbol addig. a foorvos "parancsara" adtak bimbovedot, mellszivot, de addigra mar csak 20 ml jott le a ket mellembol. ugy mentunk haza hogy mar szinte tapszeres volt a lanyom.

akkor kijott a vedono hogy oldjuk meg a problemat :) hozott szepen egy babamerleget, tapszert, a ferjem bimbovedot, szoptatos teat (citromfu), kapszulat (more milk plus), fejo gepet (kézit). minden egyes szopu elott utan 2 dl vizet ittam. elkezdtem mérni mennyit eszik, kiszamoltuk a vedonovel mennyt kellene ennie egy evesre es csak annyi tapot kevertem be hofy cici utan a szopit kiegeszitsem vele. utana fejés. napi 2-3 alkalommal minimum, a 7-5-3-1 modszerrel (keress rá a gugliba..) és rengeteg kalács pizza szóval bő, szénhidrat dus taplalkozas..és lehetőleg sok alvás ami nem egyszerű főleg ha a szopik kozti időt fejéssel tölti az ember. igen fáraszto, es nem egy napig kell fejni hanem legalabb 3-4 napig hogy elkezdjen novekedni a tejmennyisség. akkoe is fejni ha nem jon semmi. de megéri. szoval igy egyre tobb lett a tejem, helkezdett 40-50-70 miliket rnni, majd 70 felett mar tapszert se kevertem neki. 2 hós korára teljesen el tudtuk hagyni a tápszert...a lefejt tejet lefagyasztottam, vagy tapszer helyett azt adtam neki cici utan persze ezek 20-30 mili apro mennyisegek, hiszen epp azerr fejtem mert nemvolt tejem ;) egy eves koraig szopizott a lanyom, sajat magat valasztotta el még tovabb is tudott volna.

most szuletett meg a hugi 3 hete, vele is bedurrantak a melleim a korhazba, a 3. nap mar hoemelkedesem volt, na akkor be zarkoztam a wcbe es sutyiba kifejtem a melleimbol igy elmaradt a laz, es a baba is rendesen szopizik bimbovedot se kell hasznalni (a tesonal vegig hasznaltam)..ezert modntam h a baban is mulik.

2016. okt. 10. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Majd irj hogy sikerul :)
2016. okt. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
38-39 fokos lazam volt kiszaradtam kaptam infuziot az ugyeleten pedig ittam sokat rendessen :/ es meg egy natha is jott frissen mutott hassal borzaszto volt egesznap orrotfujni meg kohogni :/ mellfejeshez eddig elektromossat kolcsonoztem de epp csak par cseppet tudtam fejni vele mig kezzel azert joval tobbet ezert most vennek egy kezi mellfejot melyik markat valasszam? Ma egesznap gyakoroltam a mellrehelyezest es azt vettem eszre hogy ha egyszer egyszer sikerul jol bekapnia vagja a fejeket parszor oklendezett is :/ arebb huzza a fejet es ugy szivja ahogy eddig hogy eppen csak bekapja. (Bimbovedo nelkul probalkozok )
2016. okt. 10. 20:11
 19/23 anonim ***** válasza:
74%

Nembaj, gyakoroljatok csak a helyes mellretetelt, ha nem kapja be rendesen, kezd ujra!

Ez 1-2 hetig is eltarthat mig megtanulja, hisz mi sem egy nap alatt tanulunk meg dolgokat.

2016. okt. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Persze hogy ugy akarja ahogy eddig de az nem

Jo, ra fog jonni, kitarast!

2016. okt. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!