Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sok szoptatás ellenére is...

Sok szoptatás ellenére is kevés tej, van más is így?

Figyelt kérdés

4 hós a babám. 1 hónapja kevés a tejem, nem elég neki. Előtte kizárólagosan szoptattam. Születése óta 2,5-3 óránként eszik. 1 hónapja azt vettem észre, hogy este, ha alvás előtt cicire rakom, szopik mindkettőből 5-5 percet, aztán kiköpi és sír. Érezhetően "kifogy" addigra már a tej, nem jön semmi.

Az 1 hónap alatt szépen egyre több, mára már az összes délutáni szoptatás így alakul már.

Csak éjjel és délelőtt tudom kizárólag szoptatni, délután, este pótlást is kap. Simán benyakal 150 ml tápszer cici után. Ha mérem, kb 50 ml-t szopik előtte. Éjjel-reggel 150 ml-ket szopizik.

Napok óta cicin altatom, illetve 1,5 óránként cicire rakom, de még ilyenkor is látom rajta, hogy kevesli, még enne. Mikor már a 3. ilyen szoptatás után is azt látom, hogy éhes marad, akkor nem tudom tovább nézni, h éhezik és megy a pótlás.

Cumizavar nincs, mert simán elfogadja a mellem, ha jön belőle tej, csak ha elfogy válik hisztissé.

Mit tegyek? Így még azt sem tudom megtenni, hogy 40-50 percig szoptatok. Hogyan szaporítsak, ha a 1,5 óránkénti sem segít?



#szoptatás #tej szaporítás
2016. nov. 21. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem bukik sokat véletlenül?

Nekem azért nem sikerült utólérni a picit a mennyiséggel, de egyébként ugyanígy alakult. Előbb estére lett kevés, majd délutánra...

Hiába csináltam két szopi között a szaporító fejést is.

2016. nov. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De, sajnos kezdetektől folyton bukik. Doktornéni tanácsára kap sinemilt is, mert abban szentjánoskenyérliszt is van, bár egyelőre a kanállal nem sokat tud kezdeni. Tanulgatjuk. :) De azt is folyton kibukja. :D

Mondogatjuk is a férjemmel, hogy ha ilyen bukós marad ez a gyerek, bajok lesznek a suliban. :D

2016. nov. 21. 18:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos,hogy a tej kevés. Beindulhatott a fogzàs, lehet,hogy neked fog megjönni stb. Egy csomó dologtól lehet amit leìrtàl. Ha meg sokat bukik az is lehet hogy pont túleszi magàt. Kakija milyen?
2016. nov. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sárga, túrós és úgy napi 3x van.
2016. nov. 21. 19:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Cumit adsz neki? Ahelyett is ciciztetni? Hogy ott élje ki a szopó reflexet, akkor csak felszaporodik.
2016. nov. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam méregzsák volt mert kifogyott a tejcsi, cumival meg csak cuppogott :(

Hiába fejtem, tettem sokszor cicire, ittam teat. Sajnos pótolni kellett :(

2016. nov. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Cumit elalváshoz kér, akkor 2 percig szívja, aztán fél méterre köpi. :D Nap közben nem fogadja el.

Ha cicire teszem bármikor, addig szívja, míg van tej. Amikor elfogy, kiköpi és jön a hiszti.

Éjjel, reggel sok a tejem, akkor 20-30 percet szopizik, mert van mit. Délután, este 5 perc és hiszti. Se cumi, se semmi, csakis teli cumisüveg jöhet szóba. Ha a cumisüveg kifogy, akkor is hiszti van. Szóval tényleg a kaja érdekli, mindegy honnan, csak jöjjön. :)

2016. nov. 21. 19:53
 8/8 mi a fene ***** válasza:
Ha éhes etessed, világos. Négy hónap után nem mindenki tud már szoptatni, főleg ha a sok házimunka miatt nem tudsz pihenni, ami abból is látszik, hogy reggel, de. van tej.Ne legyen emiatt lelkiismeret furdalásod. A védőnő mit tanácsolt ?
2016. dec. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!