Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egyik nap eleg/sok a tejem,...

Egyik nap eleg/sok a tejem, masnap meg nincs. Szinte semmi, vagy alig van a delutani etetesnel. Hogy lehet ez?!

Figyelt kérdés
Mit csinalok rosszul? Baba 6 hetes, egy mellbol eszik, a napi folyadekmennyiseg pedig min. 3 liter, de van, hogy 4 es fel is. Egyszeruen nem ertem. Mit csinaljak? Hasonlo cipoben jar valaki?
2016. dec. 10. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Normál esetben nincs a mell tele, ha találkozott a kereslet és a kínálat. Az enyémek löttyedt vackok, mégis mindig eleget tudnak adni a kis pufi lufi lánykámnak.
2016. dec. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Erre én is kíváncsi lennék. 7 hetes a babám. Nekem is néha van, hogy szét akar durranni a mellem és szó szerint ömlik belőle a tej, alig győzi nyelni a kislányom, néha meg másfél órán keresztül ,,nyúzza,, a mellem és csak nehezen jön.
2016. dec. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem az a baj, hogy amikor" ömlik a tej", akkor túl van telítődve a mell. Ez viszont azt jelenti a szervezetnek, hogy nem kell ennyi, ezért másnap elkezd kevesebbet termelni.


Nekem akkor volt hasonló problémám, amikor 3 hónaposan kezdte ataludni az éjszakákat. Akkor nehezen tudtam kicsit táplálni. Azóta meg leszokott az esti alvasrol... Probléma "megoldva" :D

2016. dec. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Először is, ne ess pánikba. A tej nagy része elvileg szoptatás közben termelődik. Attól, mert te úgy érzed, hogy 2 üres tejeszacsi lóg rajtad, attól a baba ki tudja nyerni a neki szükséges mennyiséget. Én nem ragaszkodom a kizárólagossàghoz. Ha úgy érzem, elfogyott a türelmem, hogy cibàlja a baba a mellemet, kap egy adag tàpszert és kész.
2016. dec. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az a baj meg tobbek kozt, hogy miutan megvar 1-2 tejleado reflexet, gyakorlatilag a szajaba folyik a tej. Neki nem kell erte dolgoznia, csak minimalisan. Ezutan lesz a mellem teljesen lottyedt, a tej tobbe nem jon belole, mert innentol szivnia kellene, de nem teszi. Elkezd vergodni, fel-le cuppan a mellemrol masodpercenkent, feszul, kiflizik es orjongesbe fullad az egesz szoptatas. Most mar mind az ot etkezes igy telik. En meg idegileg kikeszulok ettol, mert nem tusok rajta sgiteni. Max. 10-20 ml jon meg le fejessel de ha o szivna, nyilvan tobb folyadekhoz jutna. Lusta. Es nem tusom mit tehetnek...:(
2016. dec. 15. 10:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Az elején nekem is ezt csinálta a babám, sírdogált, kiflizett stb. Két mellet adsz neki? Nekem ez a módszer bevált. Aztán nagyobbacskaként már megtanulta szívni.
2016. dec. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egy mellbol eszik, ha kettovol szoptatok, jartam mar ugy, hogy nem volt meg benne eleg tej, mikor ujra ehes lett. Igy nem merem megkockaztatni. Egy ciciben is megvan a mennyiseg, ha epp jo napunk van. Csak kiszivni lusta...
2016. dec. 15. 20:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott vergődni, bár már nagyobb. Én akkor mellett cserélek, azon meg szokott nyugodni. Ha mégsem, akkor felveszem, büfiztetem. Ha az elején nagyon ömlik a tej, akkor sok levegőt is nyelhet vele, és az feszítheti.
2016. dec. 22. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!