Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor kell leszoktatni a...

Mikor kell leszoktatni a cumisüvegről? Egyáltalán le kell?

Figyelt kérdés
Fiam már csak este lefekvéskor issza a tejet cumisüvegből, így alszik el. Erről le kell szoktatnom, vagy magától elhagyja? Ha le kellene akkor hogyan?
2015. aug. 17. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Az én több, mint 3 éves fiam is reggel és este még abból issza. Én megvárom, hogy magától elhagyja, nyilván nem fog még 18 évesen is cumisüvegezni :)
2015. aug. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

3 és féléves a fiam, és ő is reggel és este abból issza a kakaót. Ettől függetlenül tud pohárból inni! :)

Én nem erőltetem az elhagyást, jól írja az első, 18 éves koráig úgysem fog abból kakaózni!

2015. aug. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És az nem baj, hogy fogmosás után iszik cumis üvegből?
2015. aug. 17. 14:02
 4/11 anonim ***** válasza:
szerintem ha ovódába látja majd,hogy nem isznak cumisüvegből,legkésőbb akkor abbahagyja úgyis
2015. aug. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4 évesen hagytok el végleg az esti cumis üvegezést .
2015. aug. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Enyém is utána iszik, a fogaival nincs baj. Biztos nem a legjobb, de sok gyerek meg éjjel iszogat teát, sőt szopik még, szóval szerintem azért nem tragédia. Az ovi ezen semmit nem változtat, az én fiam több mint 1 éve csanába jár. Napközben már nagyon régóta pohárból iszik, szóval az, hogy ott mit lát nem oszt nem szoroz.
2015. aug. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kb másfél évesen kapott egyszer csak csőrös poharat, mert épp nem volt tiszta cumisüveg, azóta nem is hiányolta. Nem állítom, hogy minden gyerek ilyen könnyen adja, de meg lehet próbálni.
2015. aug. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem szoktatom le, szerintem kényelmes neki is, nekem is, ameddig szereti használni. Viszont mellette rászktattam a palackból ivásra, szívószállal ivásra, pohárból ivásra, van csőröspohara is (azt utálja) és a cumifejet már rég lecseréltem olyan fejre, ami hasonlít a csőrös pohár csőréhez, csak latex(?) ből van, legalábbis puha, mint a klasszikus cumifej, de ömlik belőle, mint a csőröspohárból.

Szóval ahogy akar, úgy iszik, de szereti üvegből magába tölteni a tejitalt alvás előtt és erről én nem szoktatom le, ameddig kell neki szerintem. 17hós, 8-9 hónap körül kezdtem el mindenre rászoktatni amúgy.

2015. aug. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam majdnem 4 éves volt, mikor leszoktattuk róla. Természetesen tudott már pohárból inni, napközben úgy ivott, csak a reggeli kakaózás amolyan rituálé volt neki a cumisüveggel. Mi leszoktattuk róla, ha nem tesszük lehet még mindig úgy inná. :) Szerintem magától nem unta volna meg még egy jó ideig. Mivel már elég nagy volt, el tudtuk neki magyarázni, hogy már túl nagy a cumisüveghez, ezért a reggeli kakaót is pohárból kapja már. Megértette, nem volt semmi gond.
2015. aug. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Áprilisban volt 2 éves.

Mindenből tud inni szépen (bár csőrös pohara sosem volt).


Neki is inkább rituálé, hogy az esti elalvásnál még megiszik 2,5 dl tejet cumis üvegből.

Akkor még hagyom, és esetleg 1-2 év múlva visszatérek a témához, ha így marad.

2015. aug. 17. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!