Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az igény szerinti szoptatásból...

Az igény szerinti szoptatásból hogy lehet kikeveredni?

Figyelt kérdés

Négy hetes, és még mindig ott tartunk, hogy az állandóan cicin lógásra van igénye.

A védőnő szerint minden rendben, 20 dekákat hízik hetente.

Nekem viszont egyre terhesebb az egész szoptatás. Hajnaltól délig lóg rajtam, aztán beájul jó esetben fél órára. Utána estig csak akkor nincs cicin, ha sétálunk egy órát. Ez alatt persze semmit se tudok csinálni, igazából nem is pihenek.

Este fürdetés, berakom a kiságyba. Első ébredés kb. Egykor van. Innentől ha akarok legalább szundikálni, akkor köztünk alszik, vagy nem alszik senki.

Kimerültem és elkeseredtem.


Ha két etetés között fél órát (egy órát, öt percet, tök mindegy) akarok hagyni, hogy pihenjen a pocija, akkor persze ordít. Ezt meg idegileg nem lehet megint csak bírni egész nap. Én is ugyanott vagyok: a pici kézben, semmit se tudok csinálni, és fáradok, plusz ideges is lesz mindenki.

Ilyenkor is ha mellre teszem, akkor eszik, aztán komfort szopi, magától soha nem hagyja abba.

Elvileg már lennie kéne valami rendszernek.


Hogy lehet ebből az ördögi körből kikeveredni?



#szoptatás #Cluster feeding
2017. márc. 18. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Én is úgy látom,hogy ez az igény szerinti szoptatás egy katasztrófa,a gyerek állandóan csöcsön,anyuka meg kussoljon,mert minek panaszkodik,akkor nem kellett volna szülni...még most 4 hetes beállíthatod egy rendszerre,nekem 2-3 hónapos korában sikerült (addig bírtam idegekkel) 3 óránként szopi,megmérve ha eleget evett és köztes időben sírt akkor tudtam,hogy nem éhes.Kis ringatás,fenék rázás,babahinta,cumi ,és meg lehet azt a gyereket nyugtatni úgy is,hogy nem csüng anyán.Teljesen kiegyensúlyozott gyerekem lett.
2017. márc. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

NEm is az igény szerinti szopi a baj (bár én még a három órás rendszerben szültem, és nem is rooming-in rendszerben mire hazamentünk, órát lehetett állítani a gyerekhez, hanem az, hogy mindenre a mell a megoldás.

Az igény szerinti szoptatás azt jelenti, hogy kap, ha éhes. A kap, ha nyafog, unatkozik, közelségre vágyik valami egészen más.


Persze, hogy nyafog, ha gyakorlatilag folyamatosan dolgozik a szervezete, soha nem üres a gyomra.

2017. márc. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kemény lesz, ha egész nap sírni fog. :(

Mire készüljek, mennyi idő, amíg hozzászokik az új rendszerhez?


Ha két szopi között többször kimegyünk sétálni (vagy legalább kiteszem kocsiban a teraszra), akkor később nem lesz abból gond, hogy csak babakocsiban alszik el?

2017. márc. 18. 12:06
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Èn is igèny szerint szoptattam, de ez nem egyenlő azzal, hogy minden nyekkenèsnèl ès sírásnál mellre tettem.

Aki nem èrti a lènyegèt ne szóljon a tèmához legyen szíves!

Ha kèzben jól elvan, szerezz be egy kendőt vagy csatos hordozót. Így neki is, ès neked is könyebb lesz.

Cumit adsz neki? Próbáld meg! :)

Nekünk sohasem állt be rendszer, inkább csökkent a szoptatások időtartama. Szerintem ne is akarj mèg rendszert.

2017. márc. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Ahogy már írták, az igény szerinti szoptatás nem egyenlő a nonstop mellen lógó gyerekkel. Az igény szerint szoptatott gyerek önmagát szoktatja a bizonyos időközönkénti eteteshez és pont ugyanugy 3-4 óránként fog enni, mint az a gyerek, akit erre szoktattak
2017. márc. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Hordozás? A baba érzi a közelséged, a függőleges helyzet miatt könnyen tud büfizni, kakilni, amitől könnyebb lesz a pocijának.

Az igény szerinti szoptatás szerintem sem az, hogy 0-24 cicin van a baba.

2017. márc. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Eleinte azért volt mellen sokat, mert császár után alig indult meg a tejem.

Ez szerintem ma már megoldódott, elvégre szépen hízik.

Egyébként nyugodt baba, nem bömbizik, sokszor csendben elvan, nézeget. A kiságyban is elvan egy darabig. A hasa se szokott fájni (remélem, így is marad!)

Nem minden nyikkanásra teszem mellre. Pelus ellenőrzés, büfizetés, popsi rázás. Közben egyre nyűgösebb, eszi az öklét, keresgél. Csak akkor nyugszik le, ha enni kap.


Nekem meg az a gondom, hogy részemről tök mindegy, hogy ringatom, meg vigasztalom, vagy etetem. Egyik esetben se tudok semmi mással foglalkozni.

Apára se várhatok, este ér haza, hajnalban kel. Minden szabad percében babázik, ha csak teheti. De a nap nagy részében egyedül kell megoldani.

2017. márc. 18. 12:50
 8/10 F. Eszter ***** válasza:
52%

Ha igény szerint szopik, akkor természetes még ilyen pici korban, hogy egész nap rajtad csüng.


Kikeveredhettek belőle sírni hagyással. Ezt nem javaslom.


Ha figyeled, néhány nap alatt megismered a sírását, jelzéseit, tudni fogod, hogy éhes-e, vagy más a gond. Ha éhes, hadd kapjon cicit, akármenyi idő telt el. Ha nem éhes, akkor más segítséget is kaphat. :)


Ha nem tartasz a cumizavartól, adhatsz neki komfortszopi helyett játszócumit is.


Ha meg szoptatnád, csak az zavar, hogy nem tudsz mellette semmit csinálni, akkor hordozóba a babát. :) Nem előre formázott hordozóra ondolok, hanem olyanra, ami csigolyáról csigolyára tartja a gerincét. Sok ilyen kapható ma már. Így marad két szabad kezed, a baba meg testközelben van, és szopik, amikor akar.


Iszsz mellett kb 3 hónapos lesz a baba, amikor változni kezdenek a dolgok, már nem akar egész nap cicin lógni a baba.

2017. márc. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
Igény szerint szoptatom a gyerkőcöm, és igen, az első 6 hét ilyen, amit te is leírsz. Utána egyre jobb. Megmondom őszintén, az elején én is csak pislogtam, rákerestem különböző fórumokon, hogy vannak-e hasonlóan érző, hasonló cipőben járó anyák. Voltak szép számmal... Ha ezen a korszakon átesel, utána már ez nem lesz, amit leírsz. A baba nem akar rajtad csüngni, látni akarja a világot. Először az öledben (na utána meg ez lesz nehéz), majd magától. Ez a fajta csünggés megszűnik viszonylag hamar.
2017. márc. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

Egy éves múlt a fiam, igény szerint szoptattam (most már nem nevezném annak, kezdjük leépíteni a szopizást), de én semmi olyan katasztrofálisat nem láttam benne, mint amit az első két válaszoló leírt. Én ennek köszönhetem, hogy tudtam egy éves koráig gond nélkül szoptatni, nem úgy, mint a nagyobbik gyerekemet.

Amikor egy baba állandóan cicin akar lenni, akkor általában növekedési ugrás van, több tejre van szüksége, és a gyakori szopással állítja be magának a szükséges mennyiséget.


Kérdező, tudom, hogy ez most egy nehéz időszak, de még 1-2 hét, és könnyebb lesz, ha most nem adod fel :)

Ha meg úgy érzed, hogy nem tudsz megbirkózni a helyzettel mégsem, akkor inkább szoptatási tanácsadótól kérj segítséget, mindenben támogatni fog (akkor is, ha nem igény szerint szeretnél végül szoptatni), és megbízható tanácsot fog adni.

2017. márc. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!