Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mellgyulladás után még visszaj...

Mellgyulladás után még visszajöhet a tejtermelés?

Figyelt kérdés

2 hete született a kislányom császárral. 1 hete a bal mellem begyulladt, 1-2 óra alatt 40fokos lázam lett, a megelőző tüneteket fáradtságnak tudtam be, mert nem fájt a mellem. Azóta Zinnat-ot szedek, a tejem pedig majdnem elapadt. Szorgalmasan fejegetem, de nagyon nehézkesen megy 10-20ml-t tudok. A babám is nehezen tud szopizni, sokszor be is alszik, nincs annyi kitartása. Pedig az elején annyira jól indult minden, a kórházba már 60-akat szopott. Szeretném anyatejjel táplálni, szerintetek van még esélyem???

Köszi a válaszokat!


2010. máj. 12. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Persze! Én is császáros voltam, nekem is volt mellgyulladásom, nem is egy, és visszajött szépen a tejem. Azóta is szoptatok, most 9 hónapos a lányom. Amilyen gyakran tudod, tedd mellre a babát, utána fejjél. Mindig a beteg mellel kezdd a szoptatást. Menni fog!
2010. máj. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Fejni-szoptatni-szoptatni-fejni. Nekem ez bevállt,igaz egésznapos program volt,mert ha éppen nem szoptattam akkor fejtem,de visszajött a tejem és 10 hónapig tudtam szoptatni.

Nagyon nehéz időszak volt,folyton fáradt voltam,de annyira akartam szoptatni,hogy nem adtam fel. Kívánom,hogy sikerüljön,de tudd,akkor is te vagy a kisbabád legjobb anyukája,ha véletlenül nem jön vissza a tejci és tápszert adsz neki.

2010. máj. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Teljesen igaza van az első válaszolónak, hogy mindig a bateg cickóból kezd a szopit, és amennyire csak lehet a baba ürítse ki!!

Nekem is volt sajna, magas láz stb, de nem ment a tej kárára! Most 13 hós a babám és még szopizik!

Ami nagyon bevált, az a vékony szeletekre szelt burgonya!

A szeletekkel befedtem az egész cicit és ráraktam egy textil pelust, akkor amikor a baba aludt! Volt, hogy 1-1,5 órára!

Hihetetlen, de nagyon jól lehúzza a gyulladást!!!

2010. máj. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
16 hós a fiam és még szoptatom is.Nekem is volt mell gyulladásom(8),és persze hogy neked is menni fog,csak kitartás kell.Csatlakozom az előttem szólókhoz, szopiztass,fejd,maszirozd.
2010. máj. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mellgyulladás után nekem is visszaesett a tejtermelésem 120 miliről 40-re. Két napig ittam a görögszénamag-teát, és visszajött. Javaslom neked is. Borzalmas az íze, de megéri.


Közben természetesen fejni, fejni, fejni. :-)


Jobbulást!

2010. máj. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem 23-án született a lányom azóta már kétszer volt magas lázam a mellem miatt.:(Egyszer az egyik,aztán a másik.Gyógyszert szedtem,és lázcsillapítót,borogattam langyos vízzel,pár napig a gyulladt mellem kisebb is volt,és alig jött tej,aztán fordult a kocka,most abból jön bőven,és a másikból kevésbé.Gondolom,ha elmúlik a gyulladás,az is helyreáll.
2010. máj. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos nem javul a helyzet, fejek-fejek, de az a baj, hogy nincs nagyon mit. A kislányom pedig elkényelmesedett, nem akar szopizni, mivel idő közben tápszerpótlást kellett hogy adjak neki. Megszokta a cumisüveget és hiába teszem mellre csak szórakozik vele és elalszik rajta. Nem tudom mit tehetnék még, nem akarom feladni, de elég kilátástalan a helyzet.
2010. máj. 13. 10:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne hibáztasd magad.Én ugyanígy voltam, az antibiotikumtól teljesen elapadt.Én éjjel is szorgalmasan keltem fejni,ittam a teákat,semmi nem segített.Próbáltam több fajta mellszívót...semmi.Persze tápszerezni kellett.Aztán jött a több hónap szenvedés,magamat okoltam,ha beteg lett,akkor főleg.Nagyon rossz volt,de mára már enyhült kicsit...csak kedves barátnőm vágja mindig a fejemhez,hogy az ő babája sosem beteg,mert szopizik.

Nehéz,nagyon,de ez van sajnos,nem te tehetsz róla.

2010. máj. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
JA...és az még hidd el,a jobbik eset,hogy elalszik a ciciden,nekem a lányom el sem vette már abszolút,sőt úgy ordított,ha közeledtem felé,mintha valami rosszat akarnék vele csinálni.Pedig annál jobb érzés nincs,mint mikor a cicin megnyugszik,elalszik a baba.
2010. máj. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!