Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy egy szülész-nőgyógyász ezt mondja?

Figyelt kérdés

Új orvosnál voltam, mikor megtudta hogy 13 hónapja szoptatok egyből megkérdezte hogy akarom-e hogy elapasszuk a tejet, miután mondtam hogy nem, tudom, hogy nem lenne tragédia ha már nem kapna több tejet, de nekünk ez így jó, plussz sikerélmény nekem, mivel az első babámat csak 4 hónapig tudtam szoptatni úgy, hogy az elejétől tápszert kapott, többször hangoztatta hogy ennyi idősen a szoptatás "bohóckodás", "semmi értelme", "anya és baba játszanak".

Ettől mi persze nem fogunk változtatni, de azért rosszul esett hogy szerinte ez "bohóckodás", és a mai napig képtelen vagyok felfogni hogy egy szülész-nőgyógyász hogy mondhat ilyet!

Ezen kívül is sok volt a negatívum és az ellentmondás a szavaiban, többet hozzá biztos nem megyek, csak félek nehogy megint befussak egy ilyenbe..

Volt már dolgotok ilyen orvossal? Mennyire általános ez a hozzáállás náluk?


2017. ápr. 4. 20:18
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
44%
Esti hisztis, unatkozó anyuka felvonás indul. A délutániak leszerepeltek mar vagy meg tart a szokásos parázs vita a gyokoersegeik alatt?
2017. ápr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
46%
Nem normális, de valszeg nem ritka. Én nőgyógyásznak, gyerekorvosnak, védőnőnek csak a legszükségesebbet mondom, lehetőleg, amit hallani akar. :-)
2017. ápr. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
55%
Végre egy orvos aki meri is vállalni a véleményét.Pontosan megfogalmazta: bohóckodás!
2017. ápr. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
53%
Miért, nem bohóckodás? Oviba is a melleden fogod bevinni? :D
2017. ápr. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
51%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopt..


majd két év múlva elmész a dokihoz és akkor megmondja hogy ugye hogy ugye...hidd el, minél tovább halogatod, annál nehezebb lesz

2017. ápr. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
62%
Az emberek nem akarják hallani az igazságot. Ha valaki szépen mégis megmondja azt nem hallják meg. Ha viszont valaki kerek-perec megmondja arra szokták mondani hogy bunkó.
2017. ápr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
39%
Nem voltam és nem is mennék ilyen orvoshoz. Én is szeretnék sokáig szoptatni, nem is annyira a kaja miatt, hanem a kötődés miatt és látom, hogy ő még igényli, nekünk így a jó. Majd ha a kisfiam akarja, fokozatosan elválasztom, ez a hozzátáplálással lényegében meg is indult. 10 hós és 4x szopizik egy nap.
2017. ápr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Mammográfiát akart csinálni, ezért mondtam neki hogy szoptatok, hogy mióta azt ő kérdezte.

Én márcsak azért sem tartom hülyeségnek mert pl 1 hónapja elkapott egy hányós hasmenéses vírust, vizet nem akart inni, az ételeket kihányta, egyedül a tej maradt meg benne!

2017. ápr. 4. 20:43
 9/34 anonim ***** válasza:
59%
Semmi koze hozza az orvosnak. Ez a velemenye minositi...
2017. ápr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
56%
Hát szerintem nem normális, a WHO ajánlás 2 éves korig mondja, hogy hasznos. Meg ha utána is szoptatnád se lenne köze hozzá, főleg így minősíteni. Érdekes módon 1 éves korig mindenki az "Ugye még szoptatsz?" kérdéssel jön, utána meg az "Ugye már nem szoptatsz?" verziót használja. Második gyerekem most 1 éves, már "várom" a változást :-)
2017. ápr. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!