Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet, hogy azért nincs sok...

Lehet, hogy azért nincs sok tejem, mert undorodok a szoptatás gondolatától is?

Figyelt kérdés
Egy hetes a lányom, császárral szültem, lehet ezért is van kevesebb tejem. Először jó volt a szoptatás, aztán kiderült, hogy csak komfortszopizik, nagyon kevés tejet eszik majd rágörcsöltem az egész szoptatásra mert azt mondták, hogyha nem eszik besárgul ő visszamegy a kórházba én meg az anyák szállására, hogy átjárhassak szoptatni. Tegnap bement a férjem venni homeos bogyót és mecsek tejserkentő teát azt iszom folyamatosan, de tegnap csuncsim annyira sírt, hogy tápszert adtunk neki estére és akármennyire is fontos a lányom, örültem, hogy cumisüvegből etetem, hogy jóllakik és, hogy tudok este aludni mert amióta hazajöttünk nem tudok. Nem megy, hogy evett 3 órakor, eszik 6 órakor legközelebb és én addig aludjak. Este is csak éjféltől tudtam igazán jót aludni, mert mindig füleltem, hogy ébren van-e. Nappal is tudom, hogy egyre többet lesz fent, dd annyira szükségem van a pihenésre, hogy alig várom, hogy aludjon. A kórházban 3 napot voltunk, de 4 másik anyuka gyereke feszt sírt és úgy jöttem haza vasárnap, hogy zokogtam a fáradtságtól. Most már kezdem magam kicsit összeszedni, de éjszaka alig bírok elaludni mikor végre elalszok akkor pedig felsír a lányom, hogy éhes én úgy szoptatom, mintha a fogamat húznák és örülök, ha nem sikerül szoptatni és tápot kell neki adni mert tudom, hogy jól lakik és alszik, mint a bunda. Én tudom, hogy az anyatej tenne neki jót, fejem, iszom a teát, szedem a bogyót, iszok 3 l vizet egy nap, 5* étkezek és nincs... és az a legszomorúbb, hogy hiába szeretem a lányomat és én vagyok a világon a legboldogabb, hogy családom lett, de egész egyszerűen megkönnyebbülök, ha nem kell cicire tenni és nem sebesíti ki. Ettől független ringatom, éneklek neki, felvagyok vele, gondoskodok róla, de mikor párom is mondja, hogy mielőtt ma is megyünk ügyet intézni, le kell fejjem a tejet, hogy legyen több, undorodom a gondolatától. Másabb lenne, ha lenne tejem és nem csak komfortszopizna a mellemen? Szar anyának érzem magam emiatt pedig mindent megteszek de most is inkább arra gondolok, hogy a következő eteésnél tápot kapjon mert nem szeretném, hogy megint fájjon...
2017. máj. 18. 10:33
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
És, ha éjjel kapna tápot nappal pedig cicit?
2017. máj. 18. 11:29
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

9. Vagyok.

Tegyél ezzel egy próbát! Nincs mit veszteni vele.

Fürdés után adsz neki tápszert, aztán kicsit cicire teheted, hogy elaludjon, és meglátod, hogy kel fel. Este mikor megébred, adsz neki megint tápszert.

Pár nap után érezni fogod, hogy könnyebb így nektek, vagy sem.


Arra készülj fel, hogy mire kész a tápszer, addig a kicsi felhecceli magát és teljesen felébred.


Nekem más vált be. Egyszerűen mellettem alszik. Este mikor még csak morgolódik, már észreveszem. Csak odavonom, szopizik kicsit, és alszunk tovább. Így jóformán zavartalanul tudok aludni reggel 7-ig, és a mellem is kap annyi ingert, hogy nappal több tejem legyen.


Az is jó lehet, ha kap a kicsi szopizás után lefejt tejet, hogy belakjon. Aztán a kotnyeles apuka babakocsival elviszi sétálni egy-két órát. Te addig aludhatsz, pihenhetsz, lesz egy kis "én időd", ami segít feltöltődni.

2017. máj. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
46%
mondd meg a drága párodnak, hogy szoptassa ő, ha annyira fontos neki. nekem rengeteg tejem volt, annyi hogy fuldoklott rajta a baba, utáltam szoptatni, a leggusztustalanabb dolog a világon, egy tehénnek éreztem magam. nagyon rossz volt. tápszerre váltottunk és minden szuper lett :) élvezek anyának lenni azóta! :) nem a szoptatás tesz valakit jó anyává.
2017. máj. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell rágörcsölni a szoptatásra. Én tápszeres voltam és egyáltalán nem voltam betegeskedő, ellenben a férjemmel aki anyatejes volt egy éves koráig. Egyelőre én is undinak találom a szoptatást bár nekem nincs gyerekem és terhes sem vagyok. Addigra talán változik a hozzáállásom. Ha lesz tejem szoptatom ha nem lesz akkor nem. Senki nem halt még bele a tápszerbe.
2017. máj. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
25%
Baratnom is undorodott a szoptatastol, de csinalta hisz tudta hogy a baba erdeke. Annyi teje volt hogy meg leadason is gondolkoztak! Marmint anyatej leadason hogy mas babaknak is jusson. 2 eves korig szoptatott vegul.
2017. máj. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
83%
Nem az anyatej a legjobb egy babának, hanem az anyja. Aki szereti, dédelgeti és nem lepasszolni akarja. Most ha belőled a szoptatás ilyen ellenérzést vált ki, ami bizony a tejtermelés is befolyásolhatja, akkor nyugodtan hagyd abba, és adj neki tápszert. Semmilyen hátrány nem éri ettől a babádat!
2017. máj. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
30%

Ne agyalj, hanem szoptass! Éjjel is. Így is, úgy is fel kell kelned bekutyulni a tápot, akkor inkább tedd mellre, mert a babádnak a tejen kívül a bőröd érintése, az anyamell ismerős illata-tapintása is kell.

Gondolj mindig arra, hogy a világ legtermészetesebb dolga a saját gyermek szoptatása! Ha van tejed, már csak annyi a dolgod, hogy megkínálod vele a babádat. És nem cumusüvegből, hanem a melledből. A baba a legprofibb mellszívó.

2017. máj. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
39%
Lehet durva leszek de leirom... Engem is csaszaroztak, nehezen indult be a tejem, de nem is ez a lenyeg. 4 honapig orditottam szopi kozben, annyira fajt, a cicimbol csorgott a ver, beszakadt a mellbimbom. A parom mikor latta, hogyan szoptatok o akarta, hogy tapszert adjunk a picinek, pedig o is szopi parti. Ejszaka a kislanyom egyaltalan nem aludt! Nem 2-3 orankent kelt, mint a tied hanem reggel 9ig semmit (!) sem aludt. Folyton cicizett volna mert fajt a hasa. 20-30 percenkent szoptattam sirva a fajdalomtol. Ejszaka segitsegem sem volt, a paromnak aludnia kellet, hogy tudjon dolgozni reggel. Nekem ugye nagyon jó volt császáros sebbel már a 4. naptól járkálni fél órakat a picivel, azutan meg szoptatni sokszor 40-50 percet a beszakadt mellbimboimmal? Hidd el, nincs neked olyan rossz sorsod, sot nagyon is jo babad van. Azt elfelejtettem irni, hogy napkozben sem aludt a picim csak fel orakat 3-4szer ami alatt en foztem. 4 honapig napi max 3 orat ha aludtam... De tuleltem es nem rinyaltam igy mint te. Ha szoptatni akarsz akkor igenis tessek odatenni magad! Ha meg nem hagyd a francba az egeszet. Mellesleg a babad ha nem sarga akkor eszik eleget, komfortszopizni akkor szoktak mikor mar nagyjabol jol laktak csak meg elvezik az anyjuk kozelseget. A babavallalas nem csupa vattacukor, ezzel jo lett volna tisztaban lenni gyerekvallalas elott!
2017. máj. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
51%

Azért nincs tejed, mert nem szoptatsz! Teletömöd a gyereked tápszerrel, addig sincs vele gond, amíg alszik, mert te fáradt vagy!

Csak azt tudnám, mibe fáradsz el, mert azt nem írtad!


Az első napokban csak colostrum van, előtej. Nem mérhető mennyiségeket tud csak szopizni a baba. Utána is. Azért "komfortszopizik", mert így szaporítja a tejedet, császár után még csak most lesz rendesen, egy héttel később.

Teljesen felesleges ennyire nekikeseredni. Mire számítottál? Azt látom, hogy neked csak az a cél, hogy aludjon a baba. Később mit fogsz vele kezdeni? Ha fáj a hasa vagy jön a foga, akkor hiába tömöd tele a gyomrát, akkor is ordítani fog, és az egyetlen amit tehetsz, hogy sétálsz és ringatod. Akkor nem tudsz tőle megszabadulni, akármilyen fáradt leszel. Aztán jön a szeparációs szorongás, utána elkezd rámolni...

Egy gyerek ilyen!

Ha már egy héttel szülés után csak azt nézed, hogy tudod " leszerelni", hogy te pihenhess, később meg fogsz bolondulni.


Annyi bíztatót mondhatok, hogy sokáig nem kell szoptatnod! Ha már most tápszerezed a babát, gyorsan elapad a tejed. Aztán lehet vigyorogni, mikor hajnalban rázogatod az üveget a visító gyerekkel a karodon, és szédelegsz a fáradtságtól.

2017. máj. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
40%
Nagyon igazad van kedves utolsó! Azért remélem, hogy észbekap a kérdező és nem okol másokat az ő kialvatlansága miatt. (4 masik anyuka gyereke feszt sírt, de éjszaka alig bírok elaludni mikor végre elalszok akkor pedig felsír a lányom). Örülni kell annak ami van, ha meg nem tetszik akkor nem sírni, hanem tenni ellene. Magától semmi sem lesz jobb. Keress fel egy pszihologust ha ennyire undorodsz, ne haragudj, hogy ezt mondom, de attól, hogy szeretgess, közelseget, biztonságot és anyatejet adj a gyerekednek. Ez így nagyon nem ok.
2017. máj. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!