Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki 1 évnél idősebb gyerekét...

Aki 1 évnél idősebb gyerekét is még mindig szoptatja, ott mi az, ami motivál?

Figyelt kérdés

Én eddig azt hittem, hogy olyan 1 év körül azért már a kicsik le szoktak szokni a ciciről, illetve ha nem is maguktól, de ilyen idős korukra azért már illő leválasztani.

Mert hát akkorra már eszik nagyjából mindent a pici, az anyatejnek sincs már nagy tápértéke, illetve kicsit ugye szabadabb az ember lánya, ha nem lóg órákig rajta a gyerek folyamatosan.

Viszont most láttam egy csoportot fb-on, ahol olyan anyukák vannak, akik több évig szoptatnak és amint látom, elég nagy táborról van szó. Meglepődtem.

Vajon meddig? És miért?


2017. jún. 7. 23:04
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

Nem fikázok senkit. Sértő kommenteket egyelőre itt én kaptam, nem más. De ez benne van a pakliban, hisz sokaknak érzékeny téma.


Én fordítva látom. :)

Aki hosszan szoptat, mert neki ez valamiért fontos, azt gondolja, hogy így majd jobban magához tudja láncolni a gyermekét, mintha 1 év körül elválasztaná, azok általában annyira erőltetik, erőszakosan rákényszerítik a véleményüket, itt is látom a habzó szájú megnyilvánulásokat, de sebaj. :)


Ne mondja már senki, hogy akkora öröm az, hogy évekig EGYETLEN egy éjszakát nem tudsz végigaludni, mert 4-5x felkelt álmodból a gyerek azzal hogy ő szopni akar...

Ezt nem is lehet csinálni, ha mondjuk van egy felelősségteljes munkahelyed. Mikor alszol?

Ha van nagyobb gyerek is, esetleg több is, akkor velük is foglalkozni kell. Persze, ha van segítség, úgy rendben van, de ha nincs...?

2017. jún. 8. 11:45
 22/39 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkét gyerekem szoptattam. Az egyik 3 hósan átaludta az éjszakákat, ő másfél évesen magától szokott le. Erre számítottam a másiknál is, de ő két évesen még 4x kelt éjszaka, ezért leszoktattam - most 3, már csak egyszer kel. Szerintem nem biztos, hogy van összefüggés. Inkább azzal, hogy teljesen más személyiségek és minden mást (beszéd, járás...) is máskor csináltak.
2017. jún. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

És nem mondtam, hogy zavar!

Csak kíváncsi voltam a miértekre, hogyanokra. De ez is baj, úgy látom.

Az is, ha valaki leírja a véleményét.

Baj van egyesek felfogásával. :(

2017. jún. 8. 11:47
 24/39 anonim ***** válasza:
66%

Oh, dehogy nem zavar! :-)

Megkérdezhetem, mit csinálsz, ha nem akarja elválasztani magát 1 évesen? Rákényszeríted?

2017. jún. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
71%

Nem akartad megérteni, csak önigazolni. Minden nyitottság nélkül tetted fel a kérdésedet.

Amikor velem esik meg, hogy feltör a rosszindulat, elszégyelem magam és sütök vmi finomat a családnak. Próbáld ki! ;-)

2017. jún. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

Rosszindulat, LOL. Ne magadból indulj ki! :)

Megkaptam a válaszokat, én nem kívánom tovább boncolgatni ezt a témát, innentől már csak a saját vélemény szajkózása jön.

A bezzegelések és a dehogynemek. :)

Ez már ilyen formában nem érdekel.

2017. jún. 8. 12:07
 27/39 anonim ***** válasza:
100%

Az okokat leirták már sokan.

Én is úgygondoltam 1 éves korig akarok maximum szoptatni mert ha már jár akkor máe nem. Ahhoz képest augusztusban lesz 2 éves a kisfiam és még szoptatom. Igy alakult, ő igényli én meg szeretek szoptatni.Azért nem bánnám ha őszig leszokna mert szeretnénk kistesót és addigra jó lenne ha leválasztódna.

2017. jún. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
73%

Ne haragudj, de úgy látszik a 'sértő' kifejezést is másképpen értelmezzük.

"Én fordítva látom. :)

Aki hosszan szoptat, mert neki ez valamiért fontos, azt gondolja, hogy így majd jobban magához tudja láncolni a gyermekét, mintha 1 év körül elválasztaná, azok általában annyira erőltetik, erőszakosan rákényszerítik a véleményüket, itt is látom a habzó szájú megnyilvánulásokat, de sebaj. :) "

- mert mi ez a megnyilvánulás, ha nem sértő?

Nekem 3 gyerekem van. Mindhármat 1,5 éves koráig szoptattam. Miért? Mert nekem így volt természetes. Valószínűleg ők is egyetértettek, mert gond nélkül abbahagytuk, mikor úgy éreztem, itt az ideje. Kihallatszik némileg a sorok közül, hogy nem volt ebben semmi számítás és okoskodás? Ráadásul 1 éves koruk után csak este szopiztak és mindegyik átaludta az éjszakát. Ok-okozat? Dehogy! A véletlenek összejátszása. Teljesen máshogy is alakulhatott volna, én csak megéltem velük a kapott helyzetet. Te is azt teszed a tieiddel, tök értelmetlen ilyen közvéleménykutatást csinálni.

2017. jún. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
73%

Én 2 éves koráig szoptattam a gyerekem, mindenki megszólt. A legnagyobb ellenzője az anyám volt. Megkérdeztem miért.


Azért, mert egy 6 hónaposnál nagyobb csecsemő már gyerekforma(nagynak látszik és értelmesnek) és szerinte visszataszító, ha egy értelmes, nagy, nem rászoruló gyerek bekapja az anyja mellét, ami szerinte szexuális célt szolgál.


Ez a világ legnagyobb prűdsége a földön. Ő már nem táplálást lát bele, hanem mást. Egy anya ne a mellével szeresse a gyerekét.. pf.


Arról ne is beszéljünk, hogy mikor a baba szopizik a másik kezével simogatja az anyját, az én anyámnak ez is sok, mert a gyerek a kicsi kezével pont a mellkasom éri csak el..


Mikor többen beszéltünk erről, a többség osztotta ezt a véleményt, nem csak az idősebbek..


Igazi szexuálisan frusztrált emberek a szoptatásellenzők.


Mert a mell csak szexuális célt szolgálhat a mai világban, és összetörik a kis idealizált világuk, ha azt másra használják.


Egyébként az éjszakázós dologra reagálva, akinek nehezére esik, az ne szoptasson. Nem kötelező, de aki akar, azt ne szólják meg már miatta.


Úgy sem alussza át 3 éves koráig a gyerekek nagyrésze az éjszakákat. Ha nem ciciért kel, akkor ringatásért, megnyugtatásért, rémálom miatt, egy kis vízért, a szülei közelségéért. Most nem tökmindegy, hogy a konyhába kell kimenned vízért vagy a gyerekhez átugrasz szoptatni? Utóbbi még kényelmesebb is.


Aki ilyesmiért panaszkodik, az fog másért is. Nem a szoptatás váltja ki a panaszkodást, hanem panaszkodhatnékja van és most épp csak emiatt tud nyafogni. Ha majd nem szoptat más lesz a nagy gondja.


Aki szeret szoptatni, az nem nyafog miatta.

2017. jún. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
70%

3 gyermekem van, a legkisebb 8 hónapos, van tapasztalatom a szoptatás terén. Az első és a második is 2 éves kora körül szokott le róla. Hogy a harmadikkal hogy lesz, még nem tudom.


Nem gondolom/gondoltam soha, hogy így majd jobban magamhoz tudom láncolni őket, sosem erőltettem, sosem kényszerítettem erőszakosan, és nem habzik a szám. :)


Képzeld, igen, ez akkora öröm, és nem tudom, hogy miért képzeled, hogy aki 1 év után szoptat, az nem alszik évekig EGYETLEN egy éjszakát sem.

Este lefekvéskor és reggel bölcsi előtt kaptak (igen, visszamentem dolgozni hamar a két nagyobbnál, mert valakinek van egy felelősségteljes munkahelye).

Mikor alszom? Éjjel. Ebéd után ritkán. :)


Van nagyobb gyerek is, kettő is, és velük is foglalkozom. A nagyobb 3. osztályos, a középső ovis. Mindkettő igényli az együtt töltött időt, de nemcsak tőlem, hanem az apjuktól is. Én szoptattam, de nem nőttek ezáltal rám, sőt.

Segítség van-e? A férjem. Ki kellene még?


Hidd el, szabad vagyok, nem lóg/lógtak órákig rajtam a gyerekeim. Az meg, hogy mennyi tápértéke van a tejnek, szerencsére nem te ítéled meg, sőt, ha csak a komfort miatt szeretne szopizni, engem az sem zavar. 5 perc este, 5 perc reggel teljesen belefér az életembe, de aki naponta többször szoptat, az sem zavar, sőt, az sem, aki kezdettől fogva tápszerezi. Én pl. tápszeres gyerek voltam, 38 évvel ezelőtt pedig nem voltak ennyire hiperszuper tápszerek, mégis köszönöm szépen, megnőttem így is.

Sok kisgyerekes családdal tartjuk a kapcsolatot, nem az alapján ítélem meg őket, hogy meddig szoptatott. Magánügy.

2017. jún. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!