Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azoknak a véleménye, tapasztal...

Azoknak a véleménye, tapasztalata érdekelne, akik szoptatás alatt (hozzátáplálás előtt vagy után) bevállaltak egy bulit,1dl bornál több kíséretében. Valamint hogy viselte a baba, hogy másnap csak cumisüvegből kapott tejcsit?

Figyelt kérdés

2017. jún. 27. 10:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
22%

Csak egy furcsa ötlet: mi lenne, ha az egy üveg bor egy este alatti megivásával, azaz a komplett lerészegedéssel kivárnád a szoptatás végét?


Mérleg egyik serpenyője: egy üveg bort meginni

Mérleg másik serpenyője: a gyereked táplálásának biztonsága

Már csak azt kell eldöntened, hogy SZÁMODRA mi a fontosabb?

2017. jún. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
30%
Nincs undorítóbb egy piától bűzlő nőnél, főleg ha anyuka. Ráadásul szoptatós. Azt pedig mindig szánalmasnak tartottam, ha valakinek a szórakozás = kocsmában / diszkóban piálás.
2017. jún. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
42%
Nem azzal van a baj hogy ki akar kapcsolódni, hajrá, érezze jól magát, hanem azon hogy ennyi alkoholt akar meginni, mikor szoptat. Tudom hogy rossz nem inni, mikor körülöttünk isznak, de vannak alternatívák, a buli elején igyál meg egy mojitot, utána meg alkoholmentes, vagy egy gyümölcsös sört. Én nem kockáztatnám a cumizavart egy részeg este miatt. Bár nem tudjuk mennyi idős a kicsi.
2017. jún. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
75%

Semmi baja nem lesz a gyereknek, tök mindegy, miért marad az apjával 12 órát, viszont fejd a tejet buli alatt párszor és öntsd ki, nehogy gond legyen a tejtermeléssel.


Semmi gond nincs a részegséggel, csak olyanok közt igyál, akik tolerálják. Gondolom évente egyszer fordul elő, hogy többet iszol.


Egyébként nem undorítóbb egy részeg nő, mint egy férfi. Egyik sem kellemes látvány(józan szemlélőként), nincs olyan, hogy nőktől ez visszataszító, férfiaktól meg normális. Mind emberek vagyunk.

2017. jún. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
29%
ja mert részegen pont arra fog figyelni hogy fejjen:-D Hát itt is látszik nem mindenkinek való gyerek.
2017. jún. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
23%

#14

Részegen fejni?


Komolyan nem értem: mindenkinek jár a kikapcsolódás.De hogy lehet elve arra készülni, hogy tutira meg fogok inni legalább egy egész üveg bort (miközben szoptatós anya)?

2017. jún. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

A segítő szándékú válaszokat köszönöm szépen!!


A többieknek pedig jelezném, hogy nem terveztem el előre, hogy megiszok egy egész üveg bort...lehet kettő lesz. Másrészről pedig, attól hogy szoptatós anyuka vagyok, nem lettem szent, legalábbis álszent semmiképp!


Imádom a gyerekem, pont ezért szeretnék utánajárni milyen következménye lehet annak, ha elmegyek egyszer bulizni, esetleg mit lehet tenni azért, hogy ne legyen következménye, de a sok negatív kommentnek köszönhetően, azok akiknek esetleg van tapasztalatuk ezen a téren, már biztos nem fogják felvállalni.


A többieknek még egyszer köszönöm a megértést és a segítséget!

2017. jún. 27. 15:57
 18/25 anonim ***** válasza:
15%
Felelősségteljes anyáknak biztosan nincs tapasztalatuk. DE tudod mit? Igyál meg vagy 5 üveg bort meg még pár töményet, csak hogy jó legyen..és szoptass nyugodtan ne foglalkozz a gyerekeddel hiszen a buli a lényeg igaz? A férjed se lehet semmi ha hagyja hogy részegen szórakozz kisgyerek mellett. csak a gyereket sajnálom.
2017. jún. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
93%

Jaj Kérdező, téged itt mindjárt máglyára raknak. :D



Már pár normális válaszoló leírt mindent, én még azt tanácsolnám, hogy előtte próbáljátok ki, hogy elfogadja-e cumisüvegből a tejet, vagy keresnetek kell másfajta üveget, cumit.

Jó kikapcsolódást!:)

2017. jún. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 F. Eszter ***** válasza:
33%

Tapasztalatom nincs, ket dolgot azert javasolnek.


Az egyik, h hivj fel egy sziptatasi tanacsadot. O meg tudja mondani, mikorra urul ki az alkohol a tejbol is. Ezt ugyanis az alkohol mennyisege is befolyasolja.


A masik, h ne cumisuveget es cumit hasznaljatok, cumizavart okozhat. Ehet a baba poharbol, kiskanallal, fecskendobol, Nurofenes vagy K vitamin adagolobol, sved itato poharbol. Ezek lassubbak es kenyelmetlenebbek, mint a cumisuveg, de nem okoznak zavart. A jatszocumi is bezavarhat a szoptatasba. Nem biztos, h fog, de a kockazata annak is megvan.

2017. jún. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!