Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti hogyan reagálnátok ebben a...

Ti hogyan reagálnátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Ma vásárlás után férjemmel és két kislányunkkal ebédeltünk egy közeli bevásárlóközpont korzójában. Vidáman beszélgettünk, én etettem a kicsiket nagyobb 2 éves múlt a kisebb 7 hónapos. Egyszercsak egy nő szól hozzánk, hogy megszoptathatja-e a gyerekét az asztalunknál? Hirtelen alig tudtam mit mondani annyira meglepődtem, de végül kimondtam: igen... Férjemmel zavarodottan néztünk egymásra. Majd ezek után felnéztem és azt láttam, hogy körülöttünk rengeteg üres asztal van még. Nem értettem, hogy a nő miért pont hozzánk, a férjem mellé ült le... Nemsokára megjelent a nő férje is, hozta az ő ennivalójukat. Mi nem bírtunk mondani már semmit egymásnak, megfagyott a levegő. A nő elővette a mellét és elkezdte a szoptatást. Nem bírtunk tovább enni és szép csendben, mintha befejeztük volna, elcsomagoltuk az ebédünket és hazajöttünk. Az egész eset számomra megrázó volt. Lehet azért mert mindkét gyerekemet csak 6 hónapos korukig tudtam önhibámon kívül szoptatni? ( megjött a mensim mindkétszer ugyanakkor és a tejmennyiség drasztikusan lecsökkent, majd el is apadt teljesen) Egyébként velem is megesett, hogy szoptatnom kellett és nem értünk még haza, de inkább félre vonultam feltünésmentesen és próbáltam takargatni magam. Számomra a baba szoptatása intim dolog, nem ülnék oda senki nyakára, főleg ha rengeteg üres asztal van körülöttem. Ti hogy látjátok ezt? Hogyan reagáltatok volna a helyünkben?
2017. júl. 2. 23:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem én sem tudtam volna mit mondani hirtelen. Bár látva a sok szabad asztalt lehet megkérem, h máshova üljön le szoptatni.
2017. júl. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%

én nem is értem.. miért ült a ti asztalotokhoz? először azt hittem ő nem vásárolt semmit és félt, hogy a biztonsági őr elküldi (szoktak ilyet, ha nem fogyazstasz, bár ha sok az üres asztal nem értem, miért). De így meg aztán? Valszeg én is ezt tettem volna. Bár esélyes, hogy felhívom a figyelmét a tucat üres asztalra.

És a fér is odaült hozzátok enni? Vagy ő leült egy üres asztalhoz?

2017. júl. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Igen a férje is odaült, kb akkor kezdtünk el csomagolni a dolgainkat. Én is ezt nem értettem, de nem bírtam semmit sem mondani, a férjem sem, annyira össze voltunk zavarodva. Mondjuk én feltünően néztem jobbra-balra, de szerintem a nőnek nem esett le hogy a sok üres asztalt nézem körülöttünk.
2017. júl. 2. 23:19
 4/20 anonim ***** válasza:
45%
Kamu story
2017. júl. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
33%

Azert nem olyan nagy tragedia ez, nem odasz@rt vagy odahanyt az asztalotokra.

Szerintem is az lehetett, hogy nem akart ures asztalhoz ulni, hogy ne kuldjek el.

En nem problemaznek ezen, foleg, hogy neked is kis gyerekeid vannak.

2017. júl. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
27%
Kamuuu!!!
2017. júl. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
22%

Kamu!

Gondolom ezzel akarod összeugrasztani azokat, akik a nyilvános szoptatás ellen vannak, és azokat, akik mellette.

Kezdve azzal, hogy nincs olyan asztal ilyen helyeken, ahol 6 személy elfér, plusz a csomagok. ;)


De tegyük fel, hogy...

Ha van egy csomó hely, senki nem ül oda mások mellé, még enni se. Nem hogy szoptatni! Egyébként pedig ő kérdezte, tehát mondhattál volna nemet.

2017. júl. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%

Hirtelen én sem tudtam volna mit mondani.

Nekem az jutott eszembe, hogy esetleg nem akart egyedül ülni, mert akkor nagyon feltűnő lett volna, így viszont úgymond "elbújhatott" közöttetek.

Esetleg ti egy félreeső asztalnál ültetek, ami nem kint van a központban.

2017. júl. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem kamu. Senkit sem akarok összeugrasztani. Arra gondolok h mi egy körasztalnál ültünk ilyen kör alakú bőrkanapén és az tetszett a nőnek, de abból is volt még 2 üres pár méterrel odébb. De ahelyett h odaült volna inkább leült a jóízüen ebédelő férjem mellé. Szerintem ez illetlenség. Engem megrázott ez a viselkedés. Tudom a szoptatás természetes és szép dolog, de ez az eset nekem sok volt.
2017. júl. 3. 08:32
 10/20 anonim ***** válasza:
92%
Én meglepődöttségemben sem tudnék igent mondani. Majd amikor a gyerekeid állnak elő fura ötletekkel, arra is igent mondassz? Csak egy példa, az én fiam egyik nap az ovibol hazajövet kérte, hogy mutassam meg a pu***im, mert azt beszélték, hogy onnan jön ki a gyerek.
2017. júl. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!