Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van ekkora vita a...

Miért van ekkora vita a szoptatás körül? Miért gondolják úgy a szoptatós anyák, ha te tápszerrel eteted a gyereked a te hibád, és önzö vagy?

Figyelt kérdés
Ennyi erövel csováljuk a fejünket a császárra is mert " milyen dolog az már, hogy kimütik belöled a gyereked? "Kabaré ami folyik anyák között a fórumokon. Egymásban keltenek büntudatot és rossz érzéseket ahelyett, hogy mindenki a saját gyerekével törödne, szívügyének érzi, hogy kéretlen tanácsokat osztogasson, és okoskodjon.

2017. szept. 13. 15:49
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Pontosan erröl beszélek...Szerintem minden anya tudja mérlegelni, hogyan tud gondoskodni a gyermekéröl, elvei meg véleménye lehet éppenséggel mindenkinek, de sajnos nem tudunk egymás börébe amúgysem az interneten meg pláne nem tudjuk megállapítani ki a jó anya ki nem...
2017. szept. 13. 16:22
 12/26 anonim ***** válasza:
84%

9-es, te meg ostoba vagy.


Mostohaanyám szoptatta a gyerekeit, aztán olyan szar, debil, mindenért üvöltő "anya", hogy az nem igaz. A saját gyereke fél tőle.


Anya nem szoptatott engem, mégis csak boldog emlékeim vannak vele, szinte mindig nevetett, örült az életnek, optimista volt egészen a haláláig.

2017. szept. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
74%
9-es, még jó, hogy nem a te véleményednek kell megfelelnem. Szerintem az a jó anya, aki kiegyensúlyozott, és a lehetőségeihez mérten mindent megtesz a gyerekeiért, de nem úgy, hogy a saját kárára menjen, csak mert mások azt mondják, hogy úgy lenne a jó. Szerintem nagyon jó anya vagyok, és nem gond nekem megmondani senkinek, hogy én úgy döntöttem, hogy nem szoptatok. Jó lenne, ha többen felvállalnák, mert akkor talán nem lenne ekkora ellentábora a tápszernek. De persze nem mindenkinek könnyű felvállalni, mivel pont így reagálnak rá az emberek, és valaki nem bírja, ha rossz szemmel néznek rá. De engem nem érdekel :D
2017. szept. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
33%

-es, még jó, hogy nem a te véleményednek kell megfelelnem. Szerintem az a jó anya, aki kiegyensúlyozott, és a lehetőségeihez mérten mindent megtesz a gyerekeiért,


Nos neked lehetőséged lett volna szoptatni de nem tetted, tehát már a saját mércéddel mérve se vagy jó anya:-D De nem gond, sok a hozzád hasonló önző anya.

2017. szept. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Achilles... haver te mióta is szoptatsz? :D
2017. szept. 13. 16:29
 16/26 anonim ***** válasza:
63%
14-es, neked meg még tanulni kellett volna, mert nem tudsz egy egyszerű mondatot se értelmezni :D Azt írtam, hogy a saját lehetőségeihez mérten meg tesz mindent, de nem úgy hogy a saját kárára menjen. És nekem igen is a káromra volt, hogy naponta 3 órát aludtam, azt is 6 részletben. Előbb értelmezni kéne a másik mondanivalóját, utána okoskodni csak :D
2017. szept. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
35%

Birom, hogy az is okoskodik meg ítélekzik, hogy ki a rossz anya aki életében nem szoptatott és nem is fog.

Gratulálok!

2017. szept. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
42%
8-as válaszolótól kérdezném: ha annyira szuperanya vagy, miért nem a te gyereked kapta meg a 15 liternyi lefejt anyatejedet? Basszus, volt ennyi tejed elfekvőben, amit odaadtál más gyerekeinek, a saját gyereked meg ehette a tápszert. Ez igen, gratulálok...
2017. szept. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
73%
8as vagyok, igen képzeld, a koraszülött ikreknek nagyobb szükségük volt rá, mint az én fiamnak, aki akkorra már hozzá volt szokva a tászerhez, és akinek amúgy is fájt a hasa a tejtől, mert laktózérzékeny, akár mennyi laktáz cseppet raktam a tejbe.
2017. szept. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem sem mindegy, hogy nem tudsz, vagy nem akarsz.

Pl. ha egy anya soha nem tudja a játszótérre levinni a gyerekét, mert mozgáskorlátozott, attól még lehet jó anya. Aki tudná, de nem viszi, mert nincs kedve, ott ez már megkérdőjelezhető. És tudod, hogy miért? Mert egy átlagos anya öt oldalon át sorolhatja, hogy mit KELL megtennie a gyerekkel/gyerekért, aztán mégis megteszi. Hol van az a határ, amikor tojsz a gyerek testi-lelki szükségleteire, és saját magad helyezed előtérbe?

A szoptatás pedig azért ilyen sarkalatos kérdés, mert ez az időszak, amikor az a normális, ha a baba igényei minden mást háttérbeszorítanak. Szó szerint életképtelen az anyja nélkül, ezért a korai hetek (hónapok) bizony arról szólnak, hogy az anya a saját igényeit képes félretenni.

Ha már az első napokban sem (a legtöbben vagy még se próbálják a szoptatást vagy egy hónapon belül feladják) képes erre, akkor mi lesz később? Mert ahogy telik az idő, az ilyen "nem szeretem" feladatok csak szaporodni fognak!

Utálok pelenkázni. Gondolom, nem kell kifejteni. Kakis popsit törölni is. Nem szeretem a játszótérre levinni. Nem szeretem a bébipapis etetéseket. Nem szeretem reggel kelteni és oviba vinni. Utálom a szülőiket! De az unalmas anyáknapi műsorokat és iskolai ünnepségeket egyenesen gyűlölöm! Nem szeretek rajzolni, nem tudok énekelni.

Soroljam még?

Sőt, szoptatni se szeretek! Viszont a gyerekem odavan érte, én meg a gyerekemért, ezért természetesen megteszem érte ezeket, mert akkor vagyok boldog, ha ő is az.


Biztos csak véletlen ;) De akikről tudom, hogy nem AKARTAK szoptatni, azok később sem jeleskedtek anyaként. Mivel mindig a saját önző érdekei voltak az elsők. Most meg nem érti, miért ilyen vele a gyereke és a férje...

2017. szept. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!