Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van ekkora vita a...

Miért van ekkora vita a szoptatás körül? Miért gondolják úgy a szoptatós anyák, ha te tápszerrel eteted a gyereked a te hibád, és önzö vagy?

Figyelt kérdés
Ennyi erövel csováljuk a fejünket a császárra is mert " milyen dolog az már, hogy kimütik belöled a gyereked? "Kabaré ami folyik anyák között a fórumokon. Egymásban keltenek büntudatot és rossz érzéseket ahelyett, hogy mindenki a saját gyerekével törödne, szívügyének érzi, hogy kéretlen tanácsokat osztogasson, és okoskodjon.

2017. szept. 13. 15:49
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
85%
Tudod Kérdező, könnyebb valaki mást szidni, rossz anyának nevezni, mint a saját életünkkel foglalkozni. A sok ítélkező nő nevelésében is biztosan lehet találni megkérdőjelezhető dolgokat, hidd el (senki sem tökéletes anyaként sem, hiába hiszi azt magáról). Ezek a nők életük nagy tettének tartják, hogy szoptattak és örülnek, hogy találnak valamit, amivel igazolhatják, hogy ők bezzeg mennyivel jobbak, mint más. Nem kell velük foglalkozni és kész. Mondom ezt úgy, hogy én nem utasítottam el a szoptatást, próbáltuk, de 3 hétig ment csak erőteljes pótlás mellett és utáltam minden percét.
2017. szept. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Kedves 20as!Annak, hogy valaki nem tud szoptatni vagy nem akar mindig nyomós oka van szerintem, nem csupán annyi, hogy " nem tetszik a dolog" és minden anya tisztában van vele, hogy az anyatej a legjobb tápanyag egy csecsemönek.Szuper dolog ha valakinél müködik ez a folyamat és imád szoptatni, vagy csak szimplán nem kap töle agygörcsöt, de ha teszem azt az anya mentálisan kikészül, undort vált ki belöle a szoptatás, súlyos ellenèrzèsei vannak, esetleg a hormonok miatt súlyosbodik az állapota, neharagudj de kötve hiszem, hogy használna ez a gyereknek, mivel mint már én is és sokan mások is tapasztalhatták, hogy a szoptatás nem kicsit összetettebb dolog, nem úgy müködik, hogy megszülöd a babát ö egyböl rácuppan aztán heppi az egész család. Ha te szenvedsz a gyereked kiérzi, ö is nyügös lesz töle aztan orditani fog attol te is feszültebb leszel, akkor nem termelödik megfelelö mennyiségü tej se, akkor éhes lesz a gyerek és ordít és ez így megy körbe körbe. Tehát akkor az a megoldás, hogy nyomassuk a szoptatást mindenáron, ahelyett, hogy egy másik megoldást válsztanánk, ami mindkettötöknek jó.Nyugodtabb anya=nyugodtabb baba elven. Egyáltalán nem tartom tragèdiának ha valaki tápszerrel eteti a gyerekét, nem kell szèlsöségesen gondolkodni, ha már nem szoptatsz akkor már semmit nem vagy hajlandó megtenni agyerekèrt mert tojsz fejere...hát ez egyáltalán nem így müködik.
2017. szept. 13. 20:38
 23/26 A kérdező kommentje:
Kedves 21es! Szerintem is inkább csak a mellverésröl szól ez az egèsz cècó, mintsem aggódásról a tápszerrel etett babákèrt ès földünkèrt :D
2017. szept. 13. 20:51
 24/26 anonim ***** válasza:
És láthatjuk a sok ősanya kommentjeit :D mit foglalkoztok ti azzal hogy kiszoptat és ki nem?Nem attól lesz valaki jo anya mert szoptat!!!Sőt én undoritónak találom ha valaki másfél két éves gyereket szoptatja!!Az biztos hogy egy babának az anyatej a legjobb,én is szoptatok (még csak 5hetes) de 5-6hónapos korában leállok vele és nem vagyok rossz anya,egy fokkal sem rosszabbak azok az anyák akik tápszert adnak a babának mert ezt kényelmesebbnek találják.Elképesztő hogy egyes nők ennyire elitélnek más anyákat!!!!Mindenki maga dönti el,és ez a döntés nem a ti dolgotok!!!!!!!!!!!!!
2017. szept. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
35%
Egyfelől magánügy, hogy ki szoptat, és ki nem. Másfelől azért mégis az a gyerek érdeke, hogy anyatejet kapjon, mert a tápszer soha nem lesz egyenértékű vele. Természetesen lehet jó anya az is, aki nem szoptat, de ha azért nem teszi, mert nem akarja, akkor mégis úgy érzem, hogy az illető nem tette meg a legtöbbet a gyereke érdekében. Ezt lehet ragozni bármeddig, attól még tény, hogy olyasmivel etette, ami csak megközelíti a baba ideális táplálékát, de nem ugyanazt nyújtja. De szíve joga eldönteni mindenkinek, hogy mit választ.
2017. szept. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, mindenki magánügye. Nekem oly' mindegy, ki szoptat, ki nem szoptat. Viszont sokszor a szoptatós anyukáknál látom, hogy nagyon szeretnek mártírt játszani.. holott a tökük tele van az egésszel.

(Nem tudtam szoptatni csak 2 hónapig, még a 3. hónapban pótlást kapott, most a 4. hónapban lett tápis.. de pl ki nem állhatom, ha a gyerekorvosnál is az az első kérdés, hogy szopizik?-.-)

2017. szept. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!