Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szeretnem csak szoptatni a...

Szeretnem csak szoptatni a babam, barki aki hasonlo volt otlet?

Figyelt kérdés

Szuletese utan nem indult meg a tejem rendesen es elotejem sem volt eleg.

"Szoptatasok" utab 1 grammal sem volt nehezebb a babam ezert a noverek azt javasoltak, szoptassak es adjunk tapszert utana.


Nagyjabol 30-50 ml tejem van (ket mellbol) egy szopira es ez nem eleg neki, 3 hetes es emelle meg a 90-120 ml tapszert megeszi.

Mostmar van tejem de ez meg mindig keves neki.


Azt tanacsoltak, szoptatas elot fejjem le egy oraval es azt ejszaka adjam oda, mikor a baba szopni akar ezzel jelez a szervezetnek hogy nincs eleg tej. 3 napja csinalom de nem igen gyarapszik a tejem.


Ha csak szoptatnek akkor a babam nem aludna, mert csak nyuglodik ha "meg" ehes nem alszik el, meg neha a szoptatas es a kaki kozott eltelik 2 ora es azt is vegig nyuglodi (a doki szerint enyhe kolikaja van).


Igy kb ha csak szoptatasra allank at egybol ugy erzem megkinoznam, es egy jo par napos siro maraton ele neznenk.

Ha ehes szopja a kezet es sirdogal, ameddig tele nincs a pocak nem alszik el.


Szerintetek felhozhatom ezt meg szoptayasra csam, vagy mar igy marad vegyesen? Barmi otlet/jo tanacs?


2017. aug. 8. 21:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%

Tejszaporitas!

Szopi utan fejés 7-5-3-1 perc mindket cicibol.felmelegited a melled és fejed.ha nem jön semmi akkor is!

Tejszaporito tea,homeos bogyó,rengeteg folyadék(3liter viz legalább) karamalz, görögszéna kapszula/nekem ez hatott/ rendszeres étkezés!

Ha ezeket megpróbálod és igy sem sikerül akkor nincs.

Én mindent megtettem de nem jartam sikerrel!azt mondják mindenkinek van teje csak van akinek nem indul be.

Hát kitartást én 4 hónapig kitartottam tovább már nem ment! :)

2017. aug. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
63%
Hivj ki egy IBCLC-s szoptatasi tanacsadot, o tud gyakorlatban is segiteni. Sokszor nuansznyi dolgokon mulik, hogy mukodik-e a dolog. Sok sikert!
2017. aug. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%
Szaporítófejést próbáltad már? 7-7-5-5-3-3-1-1 perc fejés, váltva a melleid között. Keress szerintem egy szoptatási tanácsadót, az lll.hu oldalon találsz, emailben is válaszolnak a kérdéseidre. :)
2017. aug. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
47%

először is, tudnod kell, hogy egy baba nem ismeri a szakkönyveket, nem tud mást, csak enni, a maga ütemében.

a babák mind mások és mások.

vannak kicsik, akik 3 óránként esznek, kábé 10 perc alatt kiszopiznak 100 ml-t, és alszanak.

és vannak olyanok, akik gyengék, kisebbek, és többször esznek 40-50grammokat, akár óránként is, és nyamnyognak.

ha anyatejes babát szeretnél, akkor nem kell mást tenned, csak ennek adni át magad.

én pl. egész nap ezzel voltam elfoglalva, és a gyerek 3 hónapos koráig egy anyatej-gyár voltam, feküdtem a gyerekkel, ha elaludt intéztem a dolgom (ha aludt, de nem volt nagy alvásigénye)

lassan evett, sokszor keveset, éjszaka tudtam csak 2,5 órára korlátozni az etetést.

de megérte, mert anyatejes volt.

ha hallgattam volna a sok okosságra, akkor tápszeres lett volna.

annyi anyatej termelődik, amennyit a baba igénye megkíván.

ha pótlást ad valaki, akkor azzal lakik jól a baba, és egy idő után apad a tej.


tényleg kellene egy szoptatási tanácsadó, mert annak legalább hisznek az anyukák, meg mindenki a szakértő véleményét fogadja el, mégis én azzal a tanáccsal élek, hogy ne legyen más semmi fontos, mint az első fél évben a gyerek igényének kiszolgálása a természetes eszközökkel...

ha kéri a cicit, adni kell neki.

ez csak 6 hónap kemény munka, de meglesz a gyümölcse, saját tapasztalat...


mert ez így megy, sehogy másként. a szoptatás annyi más életbeli dolog mellett a legtermészetesebb, és ezért mást nem kíván, mint az összehangólódást.


ne tápszerezd, hanem szoptasd. nehéz, meg hát nem marad idő a takarításra, háztartásra, pihenésre, szépítkezésre, beszélgetésre, a felnőttes életre. de ez ilyen.


kérlek, tegyél egy próbát. csak a gyerek igénye szerint csinálj mindent! ha kér cicit, add neki, ne tápszert adj.

inkább aludj vele, éjjel úgy szoptasd, meglátod, nem leszel fáradt, ha félálomba eteted meg!


azért sírsz, mert frusztrált vagy! mert küzdesz az anyai ösztönök ellen.


ez pont olyan, mint amikor fel kell kelni korán, pedig aludnál. vagy nem mehetsz kakilni, mikor kellene.


most anyuka vagy, otthon lehetsz, csak a kisbaba szeretésére és gondozására van feladatod, ne a civilizációs dolgokkal, hanem a természet adta lehetőséggekkel élj.

van tejed, ő szopizna. van időd és biztonságba vagytok... bújjatok össze egész nap, bújjatok össze 24 órát...

majd aztán csökken az ő bújci és szopi igénye, akkor jön el a te időd, hogy többet tudsz mással is tölteni.


cserébe kapsz egy ADU-ÁSZT! ADU-ÁSZ: a cicivel bealtatás (nem kell ringatni, nem kell ferber-módszerrel üvöltve álomba kényszeríteni. nem kell félni hogy fogzáskor szenved, beveszi a cicit, és fájdalmát, rossz közérzetét enyhíti anya és a cici... hidd el, nekem ez a FOR megvolt, mennyivel könnyebb volt bealtatni cicin, mint mesélni, beszélgetni, fenyegetni órákig, hogy aludjon) :)


nem feltétlen azért sírnak a babák, mert éhesek. a megnyugtató szopizás, az anya kedves mellkasa, cicije kell nekik.


az emberi fejlődés 5 millió éves, és csak az útóbbi pár évben akarjuk ezt megvonni tőlük, a legösztönösebb kis lényektől.


hidd el, nem kell más, csak tedd oda magad neki. kemény, de meglátod te is, kitisztul és harmónizálódik minden, ha nem gondolkozol, csak hagyod a gyereket nyamnyogni, komfortcicizni, saját ütemében enni.


tapasztalatból mondom. és nekem nem volt segítségem, még a párom támogatását se kaptam meg ebben a dologban. és nagyon örülök, hogy szembe mentem mindenkivel, mert megit engem igazoltak a dolgok :)


hiányzik is, már 1,5 éve nem szopizik a gyerekem, 3 nap alatt szokott le 3 évesen, nekem jobban hiányzott az esti szopi-altatás rituálé mint neki. mert ez így van jól :)


csináld úgy, ahogy az "Isten adta" :)


kitartást és sok boldogságot kívánok :)

2017. aug. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%

Most ez komoly h Ennyire lehúzták az összes választ? 😣

Első válaszoló voltam

2017. aug. 9. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nincs más dolgod, mint szoptatni.

Az, hogy egyelőre ennyi tej jön le, az nem gond. Csak a baba nem 3 óránként fog enni, ahogy azt sokan elvárják, hanem gyakrabban.

Az első hetekben ez azt jelenti, hogy szoptatsz szinte egyfolytában. Szó szerint!

Ez kb. az első 6 hetet jelenti.

Cserébe mire 3 hónapos lesz, szépen beáll a kereslet-kínálat, 3-4 óránként eszik, este alszik, és mindezt anyatejes táplálás mellett. De ezért bizony keményen meg kell dolgozni!


Tapasztalatból mondom.

A középső és a legkisebb anyatejes, császármetszés után.

A középső gyerekem megundorodott a kórházban a cumitól és a cumisüvegtől. De a kiskanáltól is öklendezett. (Nem csoda, ahogy a torkára tolták a cumit. Sajnos az első napokban inkubátorban volt, pedig 4 kilóval született.)

Amikor a kórházból végre hazamentünk, 10 nappal szülés után, ott volt nekem egy 4 kilós baba, aki a cicin kívül semmit se fogad el. Próbáltam pótlást adni üvegből, kanállal, pohárral, semmivel se fogadta el.

Én meg az első 3 nap hozzá se érhettem az inkubátorban, nem hogy mellre tenni... Az utolsó kórházi mérés szerint két ciciből evett 40 ml-t.

Mit tudtam tenni? Szoptattam. Az első két hétben egész nap, szinte egész este. Ha aludt, akkor is pár percet, vagy félálomban cicizett. Én meg ki voltam borulva, hogy itt hal éhen. Egy héttel később mentem a védőnőhöz: szegény kis éhező 200 grammot hízott. Az első 3 hónapban havonta egy kilót hízott, utána jobban lemozogta.


A harmadik babával már tudtam, hogy császár lesz. Szerencsére aznap már mellre tehettem, de szinte ugyanezt játszottuk végig. Maratoni, vég nélküli szopi az első hetekben. Szoptatás közben ettem, aludtam, olvastam. Közben számoltam a napokat, hogy mikor lesz 4 hónapos, mert azonnal kezdem a hozzátáplálást, engem nem érdekel...

Most 6 hónapos, eszébe nincs mást is enni anyatejen kívül, 74-es rucikat hord és 7,5 kiló. :) Most már átalussza az éjszakát, 3 óránként eszik (elvileg, de 40 fokban szomjas ő is), öt perc alatt bezabál, mint a kismalac, aztán vigyorog és elvan. :)

De nagyon kemény heteken át vezetett ide az út.


Sokan nem vállalják ezt, mert jajj, szalad a lakás, főzni kell, mit szól a szomszéd, ha megtudja, stb.

2017. aug. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem meg nem lenne szabad hagyni, hogy azért éhezzen egy baba napokat, mert az anyukája eldöntötte, hogy csak szoptatni akar.


Ugyanis egyáltalán nem biztos, h lesz elegendő tejed az ilyen-olyan praktikák után. Mit csinálsz, ha még napokig ilyen kevés tejed lesz? Mert eltarthat egy ideig ez a tejszaporítás és nem biztos, hogy sikeres lesz.

Gondolj bele, már most a tripláját enné, amit te tudsz termelni. Ha sikerül a tejszaporítás, és a dupláját tudnád termelni, az is kevés lenne.


Hagyd a divatos lózungokat, hogy most épp a szoptatás az új menőség, ha éhes a baba és nincs tej, akkor tápszert kell neki adni, mert jól kell laknia. 3 hetes, fejlődnie kell, gyarapodnia. Ha egész nap sír az éhségtől, úgy nem fog.


A tápszer nem egy mű valami, tejből készül hozzáadott vitaminokkal és ma már nagyon jó minőségű tápszerek vannak.

2017. aug. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
En csak azt nem, hogy ez a "szoptassunk egyfolytában" dolog hogy tud működni, ha van nagyobb gyerek. Mert a koszban ülni egész nap es szoptatni ugy, hogy nem is eszik normális kajat az ember, mert ugye azt meg kell csinálni, es hat te nem tudod, mert ugye szoptatni kell, a rendelős kajatol meg veresét kakil a gyereked, mert tejfeherje-allergiás es dietaznod kell, szóval ez mind hagyjan, de mindeközben mi van a nagyobbik gyereknek, aki mondjuk csak 2-3 eves es szüksége van rad? Vele ilyenkor mi van? És mi vam akkor pl, ha a nagyobbik melle ikrek születnek, akiket 50x olyan nehéz es idoigenyes dolog szoptatni? Akkor mi van? Hat en eldöntöttem, hogy nem fogok belehulyulni a szoptatasba es a lelkiismeret-furdalasba.
2017. aug. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

*véreset

*gyerekkel

*van

2017. aug. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: A nagyobbik gyerekem 8 hónapig kapott anyatejet, inhuvelygyulladasom lett az állandó fejéstől, az ikrek közül az egyik 6 hetesen állt at teljesen a gyogytápszerre az allergia miatt, mivel kemény diéta ellenére is jött belole a vér, a másik három hónapig kapott tejet, lefejve, akkor hagytam abba, amikor oklendeztem es szédültem minden fejésnél. Szóval nem, nem megy mindenkinek es borzasztó lelkiismeret-furdalást, kisebbrendusegi erzest es igen, lelki torest tudnak okozni az itteni néhány hozzaszolohoz hasonloak. Tudom, mindenkit a joszandek vezerel, meg a segíteni akaras.
2017. aug. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!