Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet hogy régimódi vagyok,...

Lehet hogy régimódi vagyok, de én nem szeretnék iszsz babát. Kinek mi a vélemény erről? Légyszi ne harapjátok le a fejem, normális válaszokat szeretnék.

Figyelt kérdés
Aki régimódszerrel szopiztat,az hogyan teszi? Akinek iszsz babója van,előnyök? Hátrányok? Nagyon vacilálok a kettő közt. De az orvosom,védőnőm,családom,és a saját lelkem a régi hagyományos szopizás felé hajlik. Légyszi ne ítéljetek. Lehet,hogy ha meglesz a babóca akkor egyből meggondolom magam :D
2017. okt. 20. 13:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
63%
Mi az az iszsz baba?:O
2017. okt. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
64%
Én igény szerint szoptatom, 6 hetes kora óta magától három óránkénti szopizásra állt át percre pontosan.
2017. okt. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
69%
Eleinte biztos nem fog jól lakni ha 3 óránként szoptatod, de az igény szerint szoptatás sem azt jelenti, hogy minden nyikkanásra adni kell neki. Eleinte nem könnyü kitalálni miért sírhat,de ha figyelsz rá,hamar kitapasztalhatod mikor mit szeretne a babád.
2017. okt. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
40%
Ez a gagyarászás tényleg gáz egy felnőtt nőtől. Ha nem akarsz igény szerint szoptatni, akkor szoptatod 3 óránként, nem lesz tőle semmi baja.
2017. okt. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%

Az első hetekben én nem ajánlom. Pici a gyomruk, az anyatej nagyon hamar megemésztődik, vagy nekik fárasztó a szopi is és belealszanak, nem kell kibírnia 3 órát vele. Éhes maradhat, a túl mohó evés miatt sok levegőt nyelhet, emiatt a hasa fájhat, sírhat a cicin mert gyorsan akarna enni. Ennek ellenére azt mondom minden nyekkenésre nem feltétlen jó szopiztatni, ha nem akarsz cicin altatni de a babád álmos, ringathatod is helyette, ha fáj a hasa járkálhatsz is vele. De ha éhes etesd meg akkor is, ha csak 2 óra telt el! Már hetekkel később is javul a helyzet.

Pár hónapos korban ha nincs nyári meleg már más, kialakul az evésben a ritmusa (egyes babáknak az alvásban is) és jobban tudod mikor éhes, bírnak is eleget enni ha van elég tejed, picit igazítani is tudsz rajta.

2017. okt. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
53%

Nem harapom le a fejed , nem is itéllek el ez miatt , Te döntésed.☺ Iszsz nem rossz dolog egyébként. Úgyis a babád dönti majd el , hogy elég neki a 3 óránkénti evés vagy sem. Ha nem elég akkor iszsz lesz.

Hátrányt nem tudok mondani. Előnye jobban termelődik az anyatej és az anya-baba kapcsolatra is pozitív hatással van. Szoptatás legyen igényszerint vagy 3 óránként , egy bensőséges dolog a Ti kettőtök magánszférája. Én sűrűn cicire tettem amikor kérte és mai napig boldog kiegyensúlyozott kisgyerek.☺

2017. okt. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
70%

Igény szerint szoptattam majd tápláltam hozzá a fiam. Előnyök: két etetés között nem kellett cumit/innivalót adnom neki, nem kellett "éheznie" akár 60-90 percet két etetés között, nem kellett igazodnunk az etetéséhez, nem kellett sterilizálni, fejni. Hamar megtanultam hogy éhes (nyel rendesen) vagy más baja van (csak cumizik). Volt elég tejem a sok természetes stimulációtól, sikerült hosszan, 20 hónapos koráig szoptatnom.


Nekem ezek fontosak voltak. Őszintén megmondom, nem tudom megérteni hogy miért hagyja valaki sírni az éhségtől a pár hetes babáját. Már tudjuk hogy az anyatej gyorsan emésztődik, akár 1 óra múlva újra éhes lehet a baba - ha megvárjuk a 3 órát, akkor 2 óráig sír szegény :-(

2017. okt. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
69%

Iszsz? Elsőre rá sem jöttem, mi az. Ha meglesz a baba, meggondolod magad. Ráér majd az a szegény gyerek az iskolában órarend szerint élni... ;)

De most komolyan, gondolj bele, ha sír, cuppog, látod, hogy szopizna, nem adsz majd neki, mert nem telt el X óra? Persze, lehet, hogy akkor is kéri majd, ha nem éhes, de őt csak egy kis szopi vigasztalná meg. :) De szerintem olyankor sem lesz szíved megtagadni. Ahogy növekszik, egyre jobban meg tudod nyugtatni majd mással is, szép fokozatosan próbálkozz nem mindig cicivel vígasztalni, de az elején van, hogy csak az jön be. Érzelmileg fontos neki és neked is szerintem az "iszsz".

2017. okt. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
49%
Növekedèsi ugrások is vannak, akkor akár 1-1,5 óránként is szopni akarnak, és ez természetes. Hagyod majd sírni? Egy pár hetes gyerektôl nem várhatod el, hogy kialakult napirendje legyen, hidd el. Amúgy nagyon csodálkozom, h van, aki még a régi módszer mellett van, amennyire tudom, nem ez a szakmai ajánlás már egy ideje. Amúgy a fiam igény szerint szopik, most 7hónapos és 6hetes kora óta átalussza az éjszakákat. A te dolgod, én nem ajánlom.
2017. okt. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
64%
Még azt kihagytam, hogy így teljesen el tudtuk kerülni a cumit/cumisüveget, ami később gondot okozHAT (tudom, hogy nem okoz minden gyereknél, nem ördögtől való a cumi!!!) a beszédnél, a fogaknak.
2017. okt. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!