Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet hogy régimódi vagyok,...

Lehet hogy régimódi vagyok, de én nem szeretnék iszsz babát. Kinek mi a vélemény erről? Légyszi ne harapjátok le a fejem, normális válaszokat szeretnék.

Figyelt kérdés
Aki régimódszerrel szopiztat,az hogyan teszi? Akinek iszsz babója van,előnyök? Hátrányok? Nagyon vacilálok a kettő közt. De az orvosom,védőnőm,családom,és a saját lelkem a régi hagyományos szopizás felé hajlik. Légyszi ne ítéljetek. Lehet,hogy ha meglesz a babóca akkor egyből meggondolom magam :D
2017. okt. 20. 13:53
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem olyasmin agyalsz amire nem lehet felkeszulni. Foleg nem eszervekkel.

Megszuletik es meglatod. Vagy katonasan tartod magad az orahoz es a gyerek alkalmazkodik,vagy elhatarozasod ellenere megszakad a szived az elso nyikkanasra,plusz elkezd csopogni a tejed es teszed a szajaba. Majd meglatod.


Szemely szerint en azert szoptattam igeny szerint mert elsi gyereknel semmi mas dolgom nem volt es ugy iteltem meg h ha o ettol erzi jol magat,nekem belefer. 40perceket szopizott,a vedono kerte h 20percre csokkentsem,nem tettem,osszefolytak a szopizasok annyit evett,kb egy michelin baba volt,de nem banom. Nyilvan ha maszkalos anyuka lettem volna,ez nem kivitelezheto.

Egy ido utan amikor kitagul a gyomruk,sajat magatol beall a 2-3oras rendszerre.

Te dontesz. Es majd akkor amikor ott lesz a bebi es kiderul h nektek h a legjobb:)

2017. okt. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
84%

21# Érdekes, nekem pont azért is lett iszsz baba, mert mászkálósak vagyunk. :) Úgyse érünk haza, mire megéhezik. És egyszerűbb volt ott és akkor megetetni, amikor éhes. Nem kellett azon se aggódni, hogy nincs nálunk elég ennivaló. Egyszerűen praktikus volt, hogy a cici mindig kéznél van, nem kell előkészíteni.


Kérdező: szerintem egyszerűen csak olvasgass a szoptatásról, hogy hogyan termelődik a tej, stb. Aztán ha már ott a pici, majd meglátod, hogy mit diktálnak az ösztöneid. :)

2017. okt. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
17%
Jaj, uristen, hat mit akarsz csinalni? Csak akkor vagy szuperanyu ha egesz nap a melleden log a gyerek. Ha nem, micsoda onzo sz@ranya vagy!
2017. okt. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
65%
62%-os, nekem is ezt csinálta és kiderült, hogy hypotón. Azóta eltelt egy év, mindent eszik, de még szoptatom. Érdekesség: sokszor megkaptam, hogy keveset eszik (szilárd ételt), egyszer egy teljes napig a nagyanyjánál volt, reggel szoptattam meg utoljára, kb. kiette a fél hűtőt... ennyit számít, hogy napközben kétszer-háromazor még mellre teszem. Pedig úgy indult, hogy csak a tápszer lakatta jól.
2017. okt. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem az igény szerinti a természetes módszer. A babasírás úgy működik, hogy ösztönösen segíteni akarsz rajta, nyilván megeteted, ha éhes (te óra szerint eszel? ). Az időre szoptatást csak jóval később találták ki. Akkor fejlődik a legjobban, ha annyit ehet, amennyit igényel, legalább az első hetekben. Ettől még ha szerinted jobb, szoptasd óra szerint, az is anyatej. Amúgy igény szerint szoptatni kényelmes, főleg ha nem vagy szégyenlős: az első hónapokban gyakorlatilag a baba összes problémáját pillanatok alatt megoldja.
2017. okt. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
67%

A nagyobbik gyerekemet óra szerint szoptattam, mert azt mondták, úgy kell. Három hónaposan már tápszeres volt.

A kicsi iszsz, az első napokban-hetekben tényleg sokat volt mellen, hiszen így tud beállni a megfelelő tejtermelés, de utána már egyre hosszabb ideig nem kérte. Sokan kérdezték, hogy hány óránként szopik, de erre sosem tudtam mit mondani, mert soha nem figyeltem. Kapott, amikor kért, ennyi. Volt, hogy hosszabb szünetek voltak két szopi között, és voltak időszakok, amikor nagyon gyakran kérte, de ez a normális, hiszen ilyenkor nőtt az étvágya, így szaporította magának a tejet. Több tej a gyakoribb szoptatástól lesz, minél több inger éri a mellet, annál több lesz a tej. Ha a baba átmenetileg gyakrabban kéri, az nem azt jelenti, hogy fogytán van a tej (sokan ezt hiszik, ilyenkor szoktak elkezdeni tápszert adni, mert "nem bírja ki a három órát már"), hanem azt, hogy többre van szüksége, mint amennyit eddig magához vett, és így állítja be magának a szükséges mennyiséget.

Most 20 hónapos amúgy, és amióta eszik szilárdat (6 hónapos kora óta), azóta nagyon szép, stabil napirendje van. 15 hónapos koráig szoptattam, addigra már csak éjjel kérte, pedig sosem korlátoztam benne, mindig akkor kapott, ha kért. Az éjszakairól mondjuk már tudatosan szoktattam le, de az sem volt durva, kapott helyette vizet, simán elfogadta azt is, nem volt belőle sírás.


Én az iszsz-nek semmi hátrányát nem tapasztaltam, sokkal könnyebb volt így, mint mindig az órát lesni. Pedig ugye nálunk volt nagyobb tesó is, akivel foglalkozni kellett, de semmiféle gondot nem okozott soha, hogy igény szerint szoptattam. Csak azt bánom, hogy a naggyal nem így csináltam.

2017. okt. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
59%
Régi 19es (16) vagyok. Én nem tudok minden szoptatási kérdésre válaszolni, de egy szoptatási tanácsadó igen.
2017. okt. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!