Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Iszisz? Vagy van más mòds...

Iszisz? Vagy van más mòdszer is a szoptatásra?

Figyelt kérdés

Az igényszerinti szoptatàsròl kérdeznék.


Mennyire "megterhelő" ez hogy 0-24ban szopik a baba?

Ugye vannak màs teendők is ... Én meg még plusz iskolàba is jàrok.

Ki tudnà valaki fejteni hogy hogy néz ki egy nap egy iszisz babàval?

Ugye régen a 3 òrànkénti szoptatàs volt "divat". Ebben az esetben beàllt a baba életébe egy rendszer. Viszont az iszisznél nincs semmi féle rendszer. Vagy rosszul értelmeztem ezt a fogalmat?



Megköszönném ha valaki elmagyarázza :)



Igaz még csak 8hét 2 napos terhes vagyok,de szeretem a dolgokat jò előre letisztàzni :)



2017. okt. 29. 11:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem 0-24-ben szopik a baba :), hanem amikor igényli. Ez az elején általában 2-3 óránként fél-egy óra, aztán beáll a napirendje és a legtöbb baba 3 hós kora körül már 3-4 óránként eszik. (Hogy mikor aludja át az éjszakát, az pedig nem ettől függ, van amelyik már párhetesen, valamelyik pedig csak 6 évesen.)
2017. okt. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Iszsz mellett is van napirend, csak nem percre pontos.

Sokkal egyszerűbb mellre tenni, mint két órát sétálgatni az ordító picivel, mert nem telt még el 3 óra. Van olyan baba, aki magától rááll arra, hogy cirka 2,5-3,5 óránként eszik. Ha gyakrabban akar enni, akkor valószínűleg kevesebb a tej, és többszöri szopizással tudja magához venni a szükséges mennyiséget. Ha nem eteted igény szerint, akkor gyorsan eljuttok a tápszeres pótláshoz és a teljes tápszeres etetéshez.

Az se egyszerűbb, hidd el!


Nyugodtan készülj úgy, hogy az első két hónapban minden perced kitölti a baba, ha szoptatod, ha nem. Utána lesz könnyebb.

Tanulni is, háztartást vezetni is, és mindent ellátni a baba körül nem fogsz tudni. Neked is kell aludni és pihenni.

Kikészülve, hulla fáradtan egyikre lesz energiád.

2017. okt. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%

Az első pár hétben ki fogja tölteni a napjaidat a szoptatas-tisztába tevés-fejés, szinte össze fognak érni, minden szabad percet használj ivásra, pihenésre.

Ahogy a babádnak nő a gyomrocskája, úgy majd szépen magától beáll 3-4 órára, Te pedig jobban tudod strukturálni a napjaidat, bele fog férni a tanulás is.

2017. okt. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vâlaszaitokat!

Kicsit "elrettentés" ez a mindig cicin van a baba dolog....de akkor valòszínűleg csak addig hangzik ilyennek amíg nincs benne az ember :)


Nektek mennyi idős a babàtok?

2017. okt. 29. 12:05
 5/14 anonim ***** válasza:
33%
Iszisz babám van, szerintem sokkal egyszerűbb, mint egy napirendes: ha éhes, megetetem, ha tele a pocak, akkor boldogan nézelődik, nyugodtan alszik. Növekedési ugrásnál van hogy óránként mellre kell tenni, ez tény, ilyenkor ha tennivaló van, akkor kell egy hordozokendő. Ez amúgy is nagyon praktikus, mert szépen alszik benne, akárhová mehetünk, ha előtte tisztába tettem, akkor akár három-négy órát is elvan, ha nyűgösködik, akkor ki sem veszem, csak szájába adom a cicit (engem mondjuk nem feszélyez a nyilvános szoptatás, meg bezárva érezném magam, ha folyton azt kéne nézni, hogy na, 14:30-kor etetés, addigra haza kell érni vele). Egyébként az én lányom két és fél óránként éhezik meg körülbelül, erre azért tudok számolni is, az iszisznek ez a lényege:nem a baba alkalmazkodik hozzád, hanem te tanulod meg az ő igényeit, és rendezed köré az életed. Egyetem mellett mondjuk érdekes lesz, de itt is vannak opciók (beviheted magaddal előadásra is, vagy valaki vigyáz rá kint, és jelez neked, amikor éhes, vagy fejhetsz neki, de ilyenkor pohárból, kiskanállal vagy fecskendővel ajánlott etetni, hogy ne legyen cumizavaros). Amúgy a válaszkész nevelés az iszisz, hordozás, együttalvás hármasával működik a legjobban, így a legkényelmesebb az anyának is, hiszen nem harcol a baba természetes igényeivel, hanem megtalálja a legkönnyebb módokat ezek kielégítésére. Elsőnek ijesztőnek és fárasztónak hangzik, de élesben nem olyan vészes, ellenben a gyermekednek a legjobb. Érdemes pl az lll.hu -n olvasgatni, nagyon sok hasznos info van.
2017. okt. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

#3 vagyok

23, 19, 16 évesek :)

Olyan aranyos egy kis újszülött, bújik hozzád, Te leszel a mindene, az illatod, a hangod, az ízed...fáradt leszel, de boldog, ahogy elégedetten szuszog a karjaidban.

Ne félj, tudni fogod a dolgod magadtól, valahogy minden a helyére kerül majd.

Alapból én sem vagyok érzelgős pedig:)

2017. okt. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs egyszerűbb, mint az iszsz. Nem nézed az órát, nem idegeskedsz, miért akar már megint enni, vagy ellenkezőleg, miért alszik még mindig. Ha nyűgös, megszoptatod és kész.

Ne aggódj, nem lesz egész nap a melleden, ott is lesz rendszer!

Negyediket szoptatom így, ő 8 hónapos, még aktívan szopik, persze mindenevő már egyébként. A többiek 18, 16 és 14 évesek.

2017. okt. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
19 hós a lányom,még szopik. Igény szerint. De nem állandóan. Szép is lenne...Persze már eszik mindent. Nekem 2 óránként szopott kb 14 hós koráig. Kivétel a növekedési ugrásoknál,akkor volt olyan,hogy 1 órán át rajta volt,vagy szopi után félórával kérte megint. Utánaolvastam,növekedési ugrás volt. Megnyugodtam,szoptattam tovább. Nem kezdtem el ijedezni,hogy biztos nincs elég tej,meg hasonlók..
2017. okt. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Most már csak reggel,délután és este kap. Napi 3.
2017. okt. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


És honnan "vagytok ennyire képzettek"? Màrmint h növekedésiugràs meg hogy mit hogyan kell?

2017. okt. 29. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!